- Деталі
-
Опубліковано: 20.12.2021 00:00
Органи держнагляду нарешті затвердили річні плани перевірок на 2022 р., про що повідомляє Державна регуляторна служба (далі – ДРС). Для того, аби дізнатися чи потрапив той чи інший суб’єкт господарювання в поле зору планових перевірок контролюючих органів, варто знайти розділ «Річні перевірки» на Інспекційному порталі і:
- Деталі
-
Опубліковано: 10.12.2021 00:00
Відповідно до Постанову КМУ від 09 грудня 2021 р. № 1272 «Деякі питання надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка» (далі – Постанова № 1272) в українців з’явилася можливість отримати 1000 грн. від держави. Яким чином отримати кошти – розглянемо далі.
Які умови?
- Деталі
-
Опубліковано: 02.12.2021 00:00
Е-сигарети рекламують як не шкідливу заміну звичайним цигаркам. Водночас, немає переконливих доказів, що переходити на Е-сигарети навіть курцям зі стажем – це дійсно вдале рішення. Проте, попит з кожним днем все більше породжує пропозицію такого роду товару і заохочує підприємців до ведення господарювання у цій сфері. Податковий кодекс України (далі – ПКУ) закріплює, що електронна сигарета – це пристрій, який є одноразовим чи багаторазовим і використовується для споживання парів, що утворюються внаслідок нагрівання рідин, що є або не є нікотиновмісними.
Для ведення такого виду бізнесу варто визначитися із організаційно-правовою формою діяльності і зареєструвати ФОП чи ТОВ, залежно від побажань. Щоб зробити правильний вибір, варто проаналізувати деякі відмінності у діяльності цих двох форм суб’єктів господарювання.
- Деталі
-
Опубліковано: 26.11.2021 00:00
На 15.11.2021 вже повинні бути складені та оприлюднені переліки суб’єктів господарювання, які мають бути об’єктом контролю у 2022 році. Звичайно, серед компаній, які буде перевіряти Міністерство економіки України будуть і посередники у працевлаштуванні за кордон. Якщо раніше цю сферу контролювала служба зайнятості потім Мінсоцполітики, то на зараз це Мінекономіки.
Інформація на 26.11.2021.
- Деталі
-
Опубліковано: 08.11.2021 00:00
Згідно із нормами п.п. 213.1.9 ст. 213 Податкового Кодексу України (Далі – ПКУ) суб’єкти господарської діяльності, що здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів мають сплачувати акцизний податок.
Для роздрібного продажу пива, алкоголю, тютюнових виробів, тютюну та його промислових замінників ставка оподаткування з обсягів реалізації становить 5%, що прописано в п.п. 215.3.10 ст. 215 ПКУ.
- Деталі
-
Опубліковано: 21.10.2021 00:00
Із метою підвищення ефективності діяльності компаній, роботодавці періодично відправляють співробітників у відрядження. Це може бути як поїздка в межах території України так і відрядження закордон. Тому потреба у належному оформленні і дотриманні положень чинного законодавства про відрядження відіграє важливу роль.
Перш за все потрібно визначити сутність поняття «службове відрядження».
Службове відрядження - це поїздка найманого працівника у визначений згідно з наказом про відрядження населений пункт на певний термін для виконання визначеного переліку робочих завдань. Орієнтовне визначення взяте із інструкції № 59 для державних структур і підприємств від 13.03.1998 р., оскільки жоден інший законодавчий документ не містить розшифрування даного поняття.
- Деталі
-
Опубліковано: 06.10.2021 00:00
Згідно із думкою чиновників здійснення одноразового (спеціального) декларування значною мірою розраховано на заробітчан, які працювали та/або працюють закордоном постійно. Аргументом на користь цієї думки є те, що у зв’язку із довготривалим перебуванням за межами України працівник не може здійснити подачу податкових декларацій про майновий стан та не сплачує податки на користь держави.
- Деталі
-
Опубліковано: 01.10.2021 00:00
Із першого вересня 2021р. набрав чинності ДСТУ 4163:2020. Його мета – здійснення оформлення службових документів державними органами, підприємствами, установами та іншими юридичними особами за встановленими реквізитами і згідно вимог до їх оформлення незалежно від носія інформації.
Використання ДСТУ 4163:2020 фізичними особами-підприємцями при оформленні службових документів не є обов’язковим (тільки за власним бажанням), оскільки в стандарті про них нічого не вказано.
Дія ДСТУ 4163:2020 розповсюджується на наступні організаційно-розпорядчі документи:
- Деталі
-
Опубліковано: 15.09.2021 00:00
Останнім часом електронні сигарети набули широкого застосування – звичними стали слова «вейпи», «iqos», «glo», «juul» і т. д. Більшість споживачів відмовляються від звичних тютюнових виробів та надають перевагу саме Е-сигаретам.
Електронна сигарета – пристрій, який може бути використаний для вдихання парів, що утворюються внаслідок нагрівання компонентами такого виробу рідин, які містять або не містять нікотин. В свою чергу, рідинами для Е-сигарет є рідкі суміші хімічних речовин. Оскільки в їх складі нема тютюну, то такі сигарети не відносяться до тютюнових виробів. З 1 січня 2021 року було введено ліцензування обігу таких рідин. Ліцензуванню підлягають як ті, що містять нікотин, так і ті, що без його вмісту.
- Деталі
-
Опубліковано: 01.09.2021 00:00
В 2020 році набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», який закріпив обов’язок юридичних осіб оприлюднювати інформацію про кінцевих бенефіціарів та структуру власності. Тільки в 2021 році нарешті запустили на практиці процес подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників. Так, Мінфін видав Наказ № 163 про структуру власності, який вступив в силу з 11 липня 2021 року.
Отже, тепер до 10 жовтня компанії повинні подати актуальні дані про своїх бенефіціарів та структуру власності.
- Деталі
-
Опубліковано: 08.07.2021 00:00
В сучасних умовах діджиталізації все більше процесів переходять в цифровий режим роботи. Тепер багато функцій, в тому числі з державних послуг, доступні в наших гаджетах, персональних комп’ютерах. Нещодавні зміни торкнулись і трудового законодавства. Так, з 10 червня 2021 року вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», яким, власне, змінюється порядок обліку трудової діяльності і запроваджується перехід з паперових трудових книжок на електронні.
- Деталі
-
Опубліковано: 25.06.2021 00:00
Компаніям, підприємствам завжди потрібні особи для охорони приміщень, устаткування, майна, так само наймають тілоохоронців, коли є загроза життю і здоров’ю. Тому підприємництво в сфері охоронної діяльності – прибутковий напрям бізнесу, який ліцензується державою. В яких випадках потрібна ліцензія і чи можна охороняти без її наявності?
За загальним правилом, суб’єктам господарювання, які мають штат охоронців і надають послуги з охорони іншим, необхідно отримувати ліцензію на таку діяльність. Якщо ж здійснюється охорона власного майна, то дозвільний документ оформлювати не потрібно, достатньо мати охоронця.
Хочемо звернути увагу на різницю між професіями сторожа та охоронника (тілоохоронця). Різницю в їх правах та обов’язках можна побачити в наказі Мінпраці від 29 грудня 2004 р. № 336 «Про затвердження Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників».
- Деталі
-
Опубліковано: 11.06.2021 00:00
Професійні послуги з охорони об’єктів власності чи фізичних осіб завжди користуються великим попитом. Суб’єкти господарювання, які планують надавати або надають послуги з охоронної діяльності, зобов’язані отримувати ліцензію та дотримуватися встановлених законодавством ліцензійних умов.
Хочемо звернути увагу, що Кабінет Міністрів постановою від 28 квітня 2021 року № 431 вніс зміни до існуючих Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, які наберуть чинності 30 червня 2021 року.
Що оновилось та які нові умови додались до ліцензії на охорону?
- Деталі
-
Опубліковано: 28.05.2021 00:00
Завдяки вигідному географічному розташуванню та наявності різноманітних водних просторів - річковий і морський транспорт широко використовується в Україні. Водними шляхами здійснюється перевезення як вантажів, так і пасажирів – це вигідно як з екологічної, так і з економічної точки зору. Пасажирські перевезення водним транспортом мають великий попит, тому бізнес в даній сфері є досить прибутковим. Крім цього, річковий та морський транспорт є популярними і в туристичній діяльності.
Суб’єкти господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів водними шляхами, повинні знати і дотримуватися вимог чинного законодавства, в тому числі Ліцензійних умов.
- Деталі
-
Опубліковано: 26.04.2021 00:00
Багато компаній та підприємств використовують в своїй діяльності різне устаткування, машини, механізми. Матеріально-технічна база має відповідати всім стандартам безпеки та правилам з охорони праці, щоб не траплялось непередбачуваних ситуацій на виробництві. Тому якщо діяльність передбачає виконання робіт або експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, то на таких роботодавців закон покладає обов’язок отримати відповідний дозвіл. А крім цього, треба мати декларацію про відповідність матеріально-технічної бази вимогам з охорони праці.
В 2021 році Кабмін своєю Постановою № 77 від 03.02.2021 затвердив новий Перелік машин, механізмів, устаткування та робіт підвищеної небезпеки, а також вніс зміни до існуючих Постанов № 725 від 25.08.2010 та №1107 від 26.10.2011. Тож які нововведення тепер маємо по дозволу з охорони праці?
- Деталі
-
Опубліковано: 08.02.2021 00:00
Підводячи підсумки 2020 року, варто зазначити, що вимоги до освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти зазнали певних змін.
Нагадаємо, що освітня діяльність у сфері дошкільної освіти – це діяльність юридичних осіб, їх структурних підрозділів, а також фізичних осіб – підприємців, основною метою яких є забезпечення освітнього процесу та основним видом діяльності яких є дошкільна освіта. При цьому існують такі типи закладів дошкільної освіти: ясла, дитячий садок, ясла садок компенсую чого, сімейного та комбінованого типу, будинок дитини, центр розвитку дитини тощо.
Вимоги до дошкільних закладів освіти можна поділити на такі групи: кадрові, технологічні та організаційні.
- Деталі
-
Опубліковано: 25.01.2021 00:00
Ринок телекомунікацій продовжує зростати, але більше на папері ніж в реальності. Не секрет, що основні оператори сформувалися з десяток років тому і зараз можуть тільки виключно переформатуватися, чи навіть злитися. Насправді, основні гравці на ринку відомі, а малому бізнесу після подорожчання обладнання у зв’язку з просіданням гривні вже не має чого робити у сфері телекомунікацій.
Реєстр НКРЗІ станом на 19.01.2021 року
- Деталі
-
Опубліковано: 01.12.2020 00:00
Наближається 2021 рік і державні органи заздалегідь потурбувалися та оприлюднили переліки підприємств, які будуть перевірять. Карантин, пандемія та економічна криза не завадить перевіряючому прийти та проконтролювати дотримання законодавства. До речі накладення штрафів та призупинення діяльності підприємств це очікуваний фініш, якщо не готуватися до зазначених заходів.
Отже Державна регуляторна служба розмістила на сайті списки підприємств до яких у 2021 році прийдуть «гості». Кожний перелік містить назву підприємства, дату перевірки та назву перевіряючого органу. Нижче ми наводимо таблицю з контролюючими органами та списками підприємств. Кожен список можна скачати.
- Деталі
-
Опубліковано: 05.10.2020 00:00
Ще за радянських часів відома книга або журнал скарг та пропозицій. В часи незалежної України ведення такого журналу регулювалося Постановою КМУ № 833 від 15.06.2006 року «Про затвердження Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» та Інструкцією про Книгу відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та у закладах ресторанного господарства, затвердженої Наказом №349 від 24.06.1996 року. Звичайно, всі звикли до Куточку споживача та такого «важливого» атрибуту захисту споживача. Діджиталізація вносить свої корективи у життя та складову куточку споживача.
Починаючи з 02.10.2020 року Мінекономіки України анонсувало корені зміни на цьому «фронті» реформ. Отже, саме із зазначеного дня скасований Наказ про затвердження Інструкції ведення даного журналу.
- Деталі
-
Опубліковано: 03.08.2020 00:00
Податкові правила дійсно можуть здивувати підприємців, бухгалтерів та юристів. Незважаючи на правила взяття на облік основного місця діяльності, відокремлених підрозділів, незважаючи на відкриті реєстри нерухомого майна та автотранспорту законодавці вирішили, що потрібно зареєструвати все майно (і види діяльності!), через яке провадиться господарська діяльність.
Розроблена форма 20-ОПП, містить типи майна, для якого податкові органи навіть створили спеціальний реєстр щоб «полегшити» важку працю бухгалтерів і юристів. Перелік типів майна (об’єктів оподаткування) містить такі пункти як: «ОФІС», «ВИМIРЮВАЛЬНИЙ ПРИЛАД», «ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ», «ТРАКТОР КОЛIСНИЙ», «БАНКОМАТ», «ЛIКУВАЛЬНО-ДIАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР», «ФIЛЬМ», «КАСА», «ПИВНА КЕГА», «КАЗИНО», «НОТАРIУС», «ОВОЧI», «ЧИЩЕННЯ ДИМОХОДIВ», «БУХГАЛТЕРIЯ», «ЮРИДИЧНА КОНТОРА», «ЗЕМЕЛЬНА ДIЛЯНКА», тощо. Дійсно все виглядає логічним, якщо користуватися правилом «що бачу, то і пишу».
- Деталі
-
Опубліковано: 16.07.2020 00:00
Наслідки пропуску строків…
На початку липня 2019 року були введені ліцензії на пальне, а саме на зберігання пального, роздрібну та оптову торгівлю, виробництво пального. За кожну з цих видів ліцензій підприємствам необхідно було сплатити державний збір. Зберігання пального – 780 грн., роздрібна торгівля – 2000 грн., оптова торгівля з місцем – 5000 грн., оптова торгівля без місця – 10000 грн., виробництво палива – 780 грн..
Ліцензіатам варто пам’ятати, що дані платежі є річними і обов’язок щодо сплати за них залишається до закінчення терміну дії ліцензії (5 років).
- Деталі
-
Опубліковано: 05.06.2020 00:00
Фермерство це галузь господарства, яка залежить від цін на пальне і також від логістичних складових. Отже, наявність власних резервуарів для зберігання палива для фермера є необхідною умовою стабільності. В той же час законодавство містить в собі норми, які чітко і жорстко регулюють діяльність у сфері обороту палива.
По перше це ліцензування. Регулювання даної сфери продовжується у 2020 році. Ліцензію потрібно отримувати на виробництво, оптовий і роздрібний продаж та зберігання.
- Деталі
-
Опубліковано: 03.04.2020 00:00
В умовах життєвих реалій, а саме у зв’язку з запровадженням Урядом України карантину свою роботу призупинили підприємства у сфері послуг, продажу товарів, обслуговування тощо.
У зв’язку із запровадженням запобіжних заходів, для уникнення поширення короновіруса (COVID-19) більшість представників малого та середнього бізнесу вимушена призупинити свою діяльність. У зв’язку з цим виникають складнощі у випадках вирішення питань щодо зобов’язань за договорами оренди приміщень.
Досить актуальним постало завдання, як вирішувати питання з договором оренди в умовах карантину?
- Деталі
-
Опубліковано: 28.02.2020 00:00
З 10 березня 2020 року органом ліцензування посередництва у працевлаштуванні за кордоном стає Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Дане рішення затверджено Постановою КМУ № 101 від 12.02.2020 року. До 10 березня в Україні фактично відсутній орган ліцензування цієї діяльності, адже Мінсоцполітики вже не має повноважень, а новий орган ліцензування їх ще не отримав.
Документи, які подавали до Мінсоцполітики з кінця грудня будуть відправлені до нового органу ліцензування з рекомендованими проектами рішень. Якщо є сумніви щодо правильності заповнених документів радимо написати лист про повернення документів, які подавались для отримання ліцензії, виправити помилки (внести актуальні дані) та подавати пакет документів до Мінекономіки. Документи, що були подані до Мінекономіки до набрання чинності повноважень щодо ліцензування працевлаштування за кордоном будуть розглянуті з10 березня.
- Деталі
-
Опубліковано: 07.02.2020 00:00
З набуттям чинності нового Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» набрав чинності і новий порядок включення операторів та провайдерів в реєстр НКРЗІ.
В зв’язку з тим, що вищезазначеним законом скасовуються ліцензії у сфері телекомунікації, відтепер для того, щоб почати займатися господарською діяльністю в сфері телекомунікацій необхідно подати повідомлення про початок такої діяльності до НКРЗІ.
- Деталі
-
Опубліковано: 03.02.2020 00:00
Мінекономрозвику в перший понеділок лютого анонсувало початок інспекційних відвідувань Держпраці на рахунок неофіційного використання праці. Відповідно до повідомлення на офіційному сайті міністерства протягом лютого 2020 року планується перевірити близько 3000 роботодавців.
Звертаємо увагу на те, що інспектор Держпраці може відвідувати будь-які службові, виробничі та адміністративні приміщення та перевіряти документи, обов’язковість яких передбачена законодавством про працю, але і роботодавці мають свої права.
- Деталі
-
Опубліковано: 24.01.2020 00:00
На початку грудня 2019 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового», який вносить суттєві зміни в сфері виробництва спирту. Даний закон вводиться в дію з 1 липня 2020 року.
Відтепер суб’єкти господарювання будь-якої форми власності за наявності ліцензії на виробництво зможуть виробляти такі спирти:
- Деталі
-
Опубліковано: 21.11.2019 00:00
Освітня діяльність у сфері дошкільної освіти відповідно до вітчизняного законодавства підлягає ліцензуванню. Отже, ліцензіати, які займаються дошкільною освітою є об’єктом планових перевірок, а інколи і позапланових.
В ліцензійних умовах провадження дошкільної освіти перераховані організаційні, кадрові та матеріально-технічні вимоги, дотримання яких є обов’язковою умовою для суб’єктів господарювання у даній сфері. Виявлення недотримання даних вимог в ході планової або позапланової перевірки може потягнути за собою накладення санкцій, а в деяких випадках й анулювання ліцензій.
- Деталі
-
Опубліковано: 04.10.2019 00:00
З початку 2019 року було введено новий вид ліцензування діяльності з паливом. Всі підприємці, які займаються даною сферою, повинні були отримати ліцензію з 1 липня 2019.
Орган, який контролює господарську діяльність у сфері обігу палива Державна фіскальна служба України, її територіальні органи.
Що ж чекати підприємствам, які займаються реалізацією пального без ліцензії?
- Деталі
-
Опубліковано: 21.08.2019 00:00
ЗВІТ 1-ПА СТАВ ЩОКВАРТАЛЬНИМ
Подання звітності 1-ПА в центр зайнятості є одним з обов'язків агентств з працевлаштування за кордоном відповідно до ліцензійних умов.
Звертаємо Вашу увагу на те, що 23.07.2019 набрали чинності зміни щодо звітності рекрутингових агентств. Зміни торкнулися не тільки порядку подання звіту (з річного на щоквартальний), але і його форми. Інформуємо Вас про те, що стара форма звітності вже недійсна і потрібно використовувати новий бланк, який можна завантажити за посиланням нижче.
- Деталі
-
Опубліковано: 24.06.2019 00:00
Нові ціни за реєстрацію торгового знака та за реєстрацію авторських прав
Відповідно, до чинного законодавства України для того, щоб захистити об’єкти інтелектуальної власності суб’єктам необхідно їх зареєструвати.
Найбільш популярні серед об’єктів інтелектуальної власності, які підлягають охороні: логотипи (ТМ) та різні авторські об’єкти ( твір, стаття, дизайн, веб-сайт і т.д.).
- Деталі
-
Опубліковано: 05.10.2018 00:00
Необхідна кількість голосів учасників загальних зборів для вирішення тих чи інших питань товариства є завжди актуальною темою, тим паче після прийняття нового Закону України «Про тoвариства з oбмеженою та дoдатковою відпoвідальністю».
В порівнянні з раніше прийнятим законодавством новий Закон встановлює дещо інші правила голосування на загальних зборах.
Нижче приводимо порівняння квот голосів необхідних для прийняття відповідних рішень за ЗУ «Про господарські товариства», ЗУ «Про тoвариства з oбмеженою та дoдатковою відпoвідальністю».
- Деталі
-
Опубліковано: 31.05.2018 00:00
Перелік алкогольних напоїв та спиртів виробництво яких підлягають ліцензуванню, акцизний податок на дані види товарів
Ліцензії на виробництво нижчезазначених продуктів видаються лише державним підприємствам:
Спирт етиловий - спирт етиловий-сирець, спирт етиловий ректифікований технічний, спирт етиловий денатурований (спирт технічний), спирт етиловий технічний, спирт етиловий ректифікований, що відповідають кодам 2207 і 2208 згідно з УКТЗЕД та виготовлені з крохмале- і цукровмісної сировини або з нехарчових видів сировини за спеціальними технологіями.
Спирт етиловий ректифікований виноградний - спирт, отриманий шляхом фракційної перегонки та очищення дистиляту виноградного спиртового до визначеного стандартом вмісту інших продуктів та речовин і призначений для виробництва виноградних вин і алкогольних напоїв.
Спирт етиловий ректифікований плодовий - спирт, отриманий шляхом фракційної перегонки та очищення спирту-сирцю плодового до визначеного стандартом вмісту інших продуктів та речовин і призначений для виробництва плодово-ягідних вин і алкогольних напоїв.
- Деталі
-
Опубліковано: 09.03.2018 00:00
Сьогодні, для того, щоб здійснювати будівельну діяльність законодавством запроваджено більш спрощену процедуру в отриманні дозвільних документів. Декларативний принцип регулювання замінено на принцип повідомлення для початку виконання будівельних робіт. Для початку будівництва об’єктів, що відносяться до середнього класу наслідків (відповідальності) (СС2) необхідно отримувати дозвіл, що також є нововведенням.
З 2017 року категорії складності об’єктів будівництва скасовано і замінено на об’єкти будівництва, які поділяються за класами наслідків (відповідальності).
- Деталі
-
Опубліковано: 13.10.2017 00:23
Франшиза є досить привабливим і зручним інструментом ведення бізнесу. Однак, при виборі сфери діяльності необхідно розуміти, що для законного ведення діяльності не завжди достатньо укласти договір з франчайзером і оформити офіс по всім його правилам.
В Україні існує ряд видів діяльності, здійснення яких вимагає отримання дозвільних документів або ліцензії. До таких видів діяльності відноситься і посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Передача ліцензії в такому разі не тільки не дає вам права займатися посередництвом, а також є прямою підставою для анулювання ліцензії. Це не означає, що франчайзинг є недопустимим в такій сфері. Ця обставина вимагає лише більшої уважності при веденні даного бізнесу.
- Деталі
-
Опубліковано: 14.06.2017 16:07
Як перевірити посередника з працевлаштування?
Сьогодні чимало українців виїжджають до Польщі у пошуках праці. З початку безвізового руху та до 2021 року Польські Консульські установи видали декілька мільонів робочих віз для українців. Передбачається, що у цьому році тенденція тільки посилиться у зв’язку з підвищенням заробітної плати в Польщі.
Для того, щоб отримати допомогу в отриманні робочої візи та вакансії на працевлаштування в Польщі наші співвітчизники найчастіше користуються послугами агенцій працевлаштування та зрідка намагаються зробити все самостійно, користуючись допомогою знайомих.
На жаль, серед наших клієнтів не рідко траплялися ті, котрі вже постраждали від рук не надійних партнерів. Це підштовхнуло нас до написання цієї статті, в якій ми поділимось порадами щодо того, як можна перевірити агенцію працевлаштування.
- Деталі
-
Опубліковано: 10.01.2017 00:00
Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном зобов'язані раз на рік подавати звітність до центрів зайнятості населення за місцем надання послуг.
Форма звітності, а також інструкція по її заповненню затверджена Наказом Міністерства соціальної політики України від 07.08.2015 № 815 «Про затвердження форми звітності № 1-ПА «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб'єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні та здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців» та Порядку її подачі»
- Деталі
-
Опубліковано: 11.03.2016 00:00
Що необхідно знати підприємствам, які здійснюють діяльність, пов’язану з обігом прекурсорів.
Ацетон, етиловий ефір, калію перманганат, метилетилкетон, піперидин, сірчана кислота, соляна кислота, толуол – прекурсори, які часто використовуються в промисловості (для виготовлення фарб, лаків, розчинників, а також підприємствами хімічної та нафтопереробної промисловості).
- Деталі
-
Опубліковано: 04.03.2016 00:00
Що необхідно знати при використанні наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у медичній практиці?
Перш за все, для здійснення медичної практики суб’єкту господарювання необхідно отримати ліцензію на право здійснення медичної практики, яку видає Міністерство охорони здоров’я України.
Ліцензія МОЗ надає право на здійснення медичної практики. Однак цілий ряд медичних спеціальностей (хірургія, терапія, психіатрія) передбачають застосування препаратів, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини (знеболюючі, заспокійливі, снодійні, протикашлеві засоби, антидеприсанти), що не охоплюється вищевказаною ліцензією.
- Деталі
-
Опубліковано: 01.03.2016 00:00
Що необхідно знати при використанні наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у ветеринарній практиці?
Під ветеринарною практикою слід розуміти діяльність з надання послуг, пов'язаних з профілактикою, клінічною діагностикою та лікуванням хвороб тварин і консультуванням з питань ветеринарної медицини, яка провадиться закладами ветеринарної медицини, у тому числі ліцензованими лікарями ветеринарної медицини, державними установами ветеринарної медицини.
- Деталі
-
Опубліковано: 20.04.2015 18:07
У зв’язку зі змінами до Податкового кодексу України, суб’єктам господарювання, за рідким виключенням доведеться реєструвати реєстратори розрахункових операцій (касові апарати).
Отже: хто повинен зареєструвати касовий апарат та почати розрахунки за його допомогою?
Фізичні особи підприємці платники єдиного податку третьої груп необхідно буде це зробити до 1 липня 2015 року, а другої групи – до 1 січня 2016 року;
Юридичні особи платники єдиного податку або на загальній системі, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також у сфері з приймання готівки для подальшого її переказу.
- Деталі
-
Опубліковано: 16.02.2015 00:00
У зв’язку з податковою реформою на початку 2015 року було внесено досить багато змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ).
В редакції ПКУ, яка існувала до кінця 2014 року, була велика за обсягом і кількістю пунктів та підпунктів стаття 157 ПКУ. В даній статті існували такі поняття як основна діяльність, підприємницька діяльність, яка пов’язана з основною діяльністю, що відповідно не оподатковувалась.
- Деталі
-
Опубліковано: 30.01.2014 00:00
У 2010 році, Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних та Додатковий протокол до неї, цим самим взявши на себе зобов’язання забезпечити дотримання прав і свобод людини.
Для здійснення реальних дій, щодо реалізації взятого на себе зобов’язання ВРУ ухвалили Закон України «Про захист персональних даних», який набрав чинності 01.01.2011 року і став основоположним актом національного законодавства у сфері захисту персональних даних.
- Деталі
-
Опубліковано: 15.12.2013 00:00
Підключення будинків до інженерних мереж, а саме, мереж водопостачання та водовідведення, газопостачання та електроенергії, відбувається власниками об’єктів нового будівництва та споруд, які не мають підключення до інженерних мереж, або особами, які мають право представляти інтереси власника-довірителя.
Суб’єктами, які відповідають за підключення до інженерних мереж та їх обслуговування є територіальні відділи підприємств, які прямо відповідають за конкретний вид мережі, хоча це не попереджає від відвідування низки відділів та департаментів, які в тій чи іншій мірі стосуються регулювання технічних умов для підготовки до підключення інженерної мережі. Тобто, наприклад, для підключення до мережі водопостачання та водовідведення, крім водоканалу, потрібно пройти регіональне відділення водних ресурсів, управління екологічного нагляду, департаменти експлуатації водопровідного господарства, каналізаційного господарства, управління контролю водопостачання та водовідведення та інші. Визначальним фактором, який формуватиме перелік необхідної документації є, насамперед, характеристика будівлі, її місце розташування, цільове призначення використання інженерного підключення, дальність ліній підключення та вузлів з’єднання.
- Деталі
-
Опубліковано: 29.11.2013 00:00
На зміну Наказу Міністерства фінансів України № 910 від 25.08.2010р. «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності і Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності», вийшли нові Ліцензійні умови згідно Наказу № 812 від 13.09.2013 року, який вступив в дію з 29.11.2013 року.
Ліцензійні умови поширюються на державні підприємства або їх філії, інші відокремлені підрозділи, які здійснюють господарську діяльність з виготовлення бланків цінних паперів.
Наказ № 812 визначає режимні, технологічні, кваліфікаційні та організаційні вимоги для провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів.
- Деталі
-
Опубліковано: 13.09.2013 00:00
Послуги з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу річковим, морським транспортом - здійснення юридичною особою чи фізичною особою-підприємцем будь-якого переміщення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу за допомогою річкових, морських (змішаного плавання) і маломірних суден, а також буксирувальні, маневрові операції.
26 липня 2013 року Міністерством інфраструктури України видано наказ № 524, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 серпня 2013 р. за № 1386/23918, яким затверджено нові ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу річковим, морським транспортом.
- Деталі
-
Опубліковано: 11.09.2013 00:00
Ліцензія на промисловий вилов риби, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств надає право на використання риби та інших водних живих ресурсів, які перебувають у стані природної волі, шляхом їх вилучення (вилову, добування, збирання) із природного або штучного середовища з метою задоволення потреб населення і народного господарства.
31 травня 2013 року Міністерством аграрної політики та продовольства України видано наказ № 341, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 р. за № 983/23515, яким затверджено нові ліцензійні умови провадження господарської діяльності, пов'язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств.
- Деталі
-
Опубліковано: 30.07.2013 00:00
На зміну Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства фінансів України 26.12.2000 №82/350 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, з виготовлення виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, торгівлі виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, зі збирання, первинної обробки відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння»,
- Деталі
-
Опубліковано: 14.05.2013 02:02
І так визначившись із типом земельної ділянки давайте розглянемо різні типи приватних будівель які ми можемо на цих земельних ділянках збудувати.
Законодавство України розрізняє наступні типи будинків:
Садовий будинок - будівля для літнього (сезонного) використання, яка в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків.
- Деталі
-
Опубліковано: 21.12.2014 20:31
(крім теплової енергії, що виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії)
Провадження господарської діяльності з виробництва теплової енергії (крім теплової енергії, що виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії) - господарська діяльність, а саме перетворенням енергетичних ресурсів будь-якого походження, у тому числі альтернативних джерел енергії, на теплову енергію за допомогою технічних засобів з метою її продажу.