OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Кому не платити податки під час війни

 

У зв’язку із веденням бойових дій на території України не всі суб’єкти господарювання можуть вчасно виконувати свої прямі податкові обов’язки:

 • сплата податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджету;
 • подання звітності до контролюючих органів;
 • виконання боргових зобов’язань;
 • реєстрація податкових накладних та розрахунків коригування  в ЄРПН (у разі якщо суб’єкт господарювання зареєстрований платником ПДВ).

Грантова програма Робота: СТАРТАП

 

Експериментальний проект «Робота: СТАРТАП», запущений урядом, передбачає організацію та проведення на конкурсних засадах відбору стартапів на ранніх етапах для отримання фінансової підтримки, визначення та прийняття рішення про переможців зазначеного відбору і надання їм фінансової підтримки, а також здійснення контролю за використанням коштів фінансової підтримки.

Грантова програма навчання СТАРТ В ІТ

 

За підтримки Уряду в країні стартує програма для навчання IT-фахівців під назвою «Старт в IT», основні положення якої закріплені у Постанові КМУ від 24.06.2022 р. №737 «Про реалізацію експерименту з організації навчання осіб за освітніми програмами у сфері інформаційних технологій «Старт в ІТ». Учасниками експерименту є суб’єкти освітньої діяльності, що надають послуги в системі неформальної освіти, та особи, які перебувають у простої; з якими зупинено дію трудового договору; яким надано відпустку без збереження заробітної плати без обмеження строку; ВПО працездатного віку; зареєстровані безробітні, які мають право на отримання соцпослуг з профпідготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації та інші особи, ОКРІМ:

Програма Робота: СВОЯ ТЕПЛИЦЯ

 

Дана грантова програма спрямована на створення або розвиток тепличного господарства. Отримувачами грантів можуть бути суб’єкти господарювання - юрособи (крім юросіб комунальної форми власності та суб’єктів господарювання державного сектору економіки) та ФОП, які провадять діяльність у сфері вирощування с/г культур на землях, на які право власності та/або користування підтверджено належними документами, а саме:

Грантова програма Робота: СВІЙ САД

 

Гранти у даній програмі надаються для висадки та облаштування нового саду, ягіднику, винограднику площею від 1 до 25 га з певною кількістю створених нових робочих місць, що зазначено у Додатку 1 до Порядку надання грантів для створення або розвитку садівництва, ягідництва та виноградарства, затвердженого Постановою КМУ від 21 червня 2022 р. № 738 (далі – Постанова №738). Отримувачем коштів може бути ФОП чи юрособа, що провадить діяльність у сфері вирощування с/г культур на землях, на які право власності та/або користування підтверджено документами, а саме:

Грантова програма Робота: своя справа

 

Урядова підтримка за допомогою програми «Робота: СВОЯ СПРАВА» передбачає мікрогранти для ведення малого бізнесу. Розмір суми, яка надається одному отримувачу, визначається відповідно до його запиту, але не менше 50 000 грн та не перевищує:

 • 150 000 грн за зобов’язання створити 1 робоче місце після отримання мікрогранту та прийняття на нього працівника;
 • 250 000 грн за зобов’язання створити не менше 2 робочих місць та прийняти на них працівників.

Новації у законодавстві про працю під час війни

 

Трудове законодавство – одне з небагатьох галузей законодавства, яке за період воєнного стану піддається змінам, доповненням та суттєвим реформам. 15 березня 2022 року було прийнято Закон України «Про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану» № 2136-IX, яким визначилися особливості трудових відносини працівників усіх підприємств, установ, організацій незалежно від форм власності, виду діяльності і галузевої належності, а також осіб, які працюють за трудовим договором з фізичними особами. Окрім цього, ВРУ  ухвалила законопроєкт №5161 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості». Закон запроваджує трудовий договір з нефіксованим робочим часом, умовами якого не встановлено конкретний час виконання роботи, обов'язок працівника виконувати яку виникає виключно у разі надання роботодавцем передбаченої цим трудовим договором роботи без гарантування того, що така робота буде надаватися постійно, але з дотриманням умов оплати праці. Простими словами даний нормативний акт називають «Законом про фріланс», який вперше на законодавчому рівні закріпив форму нових нестандартних трудових відносин.

Перевірки бізнесу у 2022

 

Органи держнагляду нарешті затвердили річні плани перевірок на 2022 р., про що повідомляє Державна регуляторна служба (далі – ДРС). Для того, аби дізнатися чи потрапив той чи інший суб’єкт господарювання в поле зору планових перевірок контролюючих органів, варто знайти розділ «Річні перевірки» на Інспекційному порталі і:

1000 грн. Є-Підтримка бізнесу.

Відповідно до Постанову КМУ від 09 грудня 2021 р. № 1272 «Деякі питання надання допомоги в рамках Програми «єПідтримка» (далі – Постанова № 1272) в українців з’явилася можливість отримати 1000 грн. від держави. Яким чином отримати кошти – розглянемо далі.

Які умови?

ФОП або ТОВ для продажу Е-сигарет

 

Е-сигарети рекламують як не шкідливу заміну звичайним цигаркам. Водночас, немає переконливих доказів, що переходити на Е-сигарети навіть курцям зі стажем – це дійсно вдале рішення. Проте, попит з кожним днем все більше породжує пропозицію такого роду товару і заохочує підприємців до ведення господарювання у цій сфері. Податковий кодекс України (далі – ПКУ) закріплює, що електронна сигарета – це пристрій, який є одноразовим чи багаторазовим і використовується для споживання парів, що утворюються внаслідок нагрівання рідин, що є або не є нікотиновмісними.

Для ведення такого виду бізнесу варто визначитися із організаційно-правовою формою діяльності і зареєструвати ФОП чи ТОВ, залежно від побажань. Щоб зробити правильний вибір, варто проаналізувати деякі відмінності у діяльності цих двох форм суб’єктів господарювання.

Перевірки посередників у працевлаштування у 2022 році

 

На 15.11.2021 вже повинні бути складені та оприлюднені переліки суб’єктів господарювання, які мають бути об’єктом контролю у 2022 році. Звичайно, серед компаній, які буде перевіряти Міністерство економіки України будуть і посередники у працевлаштуванні за кордон. Якщо раніше цю сферу контролювала служба зайнятості потім Мінсоцполітики, то на зараз це Мінекономіки.

Інформація на 26.11.2021.

Продаж аксесуарів для куріння та оплата акцизу

 

Згідно із нормами п.п. 213.1.9 ст. 213 Податкового Кодексу України (Далі – ПКУ) суб’єкти господарської діяльності, що здійснюють роздрібний продаж підакцизних товарів мають сплачувати акцизний податок.

Для роздрібного продажу пива, алкоголю, тютюнових виробів, тютюну та його промислових замінників ставка оподаткування з обсягів реалізації становить 5%, що прописано в п.п. 215.3.10 ст. 215 ПКУ.

Відрядження по Україні та за кордон - головне

 

Із метою підвищення ефективності діяльності компаній, роботодавці періодично відправляють співробітників у відрядження. Це може бути як поїздка в межах території України так і відрядження закордон. Тому потреба у належному оформленні і дотриманні положень чинного законодавства про відрядження відіграє важливу роль.

Перш за все потрібно визначити сутність поняття «службове відрядження».

Службове відрядження - це поїздка найманого працівника у визначений згідно з наказом про відрядження населений пункт на певний термін для виконання визначеного переліку робочих завдань. Орієнтовне визначення взяте із інструкції № 59 для державних структур і підприємств від 13.03.1998 р., оскільки жоден інший законодавчий документ не містить розшифрування даного поняття.

Добровільне декларування доходів заробітчан

 

Згідно із думкою чиновників здійснення одноразового (спеціального) декларування значною мірою розраховано на заробітчан, які працювали та/або працюють закордоном постійно. Аргументом на користь цієї думки є те, що у зв’язку із довготривалим перебуванням за межами України працівник не може здійснити подачу податкових декларацій про майновий стан та не сплачує податки на користь держави.

ДСТУ 4163: 2020 - огляд нововведень документообігу

 

Із першого вересня 2021р. набрав чинності ДСТУ 4163:2020. Його мета – здійснення оформлення службових документів державними органами, підприємствами, установами та іншими юридичними особами за встановленими реквізитами і згідно вимог до їх оформлення незалежно від носія інформації.

Використання ДСТУ 4163:2020 фізичними особами-підприємцями при оформленні службових документів не є обов’язковим (тільки за власним бажанням), оскільки в стандарті про них нічого не вказано.

Дія ДСТУ 4163:2020 розповсюджується на наступні організаційно-розпорядчі документи:

Які є ліцензії для рідин в Е-сигаретах

 

Останнім часом електронні сигарети набули широкого застосування – звичними стали слова «вейпи», «iqos», «glo», «juul» і т. д. Більшість споживачів відмовляються від звичних тютюнових виробів та надають перевагу саме Е-сигаретам.

Електронна сигарета – пристрій, який може бути використаний для вдихання парів, що утворюються внаслідок нагрівання компонентами такого виробу рідин, які містять або не містять нікотин. В свою чергу, рідинами для Е-сигарет є рідкі суміші хімічних речовин. Оскільки в їх складі нема тютюну, то такі сигарети не відносяться до тютюнових виробів. З 1 січня 2021 року було введено ліцензування обігу таких рідин. Ліцензуванню підлягають як ті, що містять нікотин, так і ті, що без його вмісту.

Що і як подавати для реєстрації структури власності

 

В 2020 році набрав чинності Закон України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення», який закріпив обов’язок юридичних осіб оприлюднювати інформацію про кінцевих бенефіціарів та структуру власності. Тільки в 2021 році нарешті запустили на практиці процес подання відомостей про кінцевих бенефіціарних власників. Так, Мінфін видав Наказ № 163 про структуру власності, який вступив в силу з 11 липня 2021 року.

Отже, тепер до 10 жовтня компанії повинні подати актуальні дані про своїх бенефіціарів та структуру власності.

Електронні трудові книжки з 2021

 

В сучасних умовах діджиталізації все більше процесів переходять в цифровий режим роботи. Тепер багато функцій, в тому числі з державних послуг, доступні в наших гаджетах, персональних комп’ютерах. Нещодавні зміни торкнулись і трудового законодавства. Так, з 10 червня 2021 року вступив в силу Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обліку трудової діяльності працівника в електронній формі», яким, власне, змінюється порядок обліку трудової діяльності і запроваджується перехід з паперових трудових книжок на електронні.

Охорона без ліцензії – сторож чи охоронник

 

Компаніям, підприємствам завжди потрібні особи для охорони приміщень, устаткування, майна, так само наймають тілоохоронців, коли є загроза життю і здоров’ю. Тому підприємництво в сфері охоронної діяльності – прибутковий напрям бізнесу, який ліцензується державою. В яких випадках потрібна ліцензія і чи можна охороняти без її наявності?

За загальним правилом, суб’єктам господарювання, які мають штат охоронців і надають послуги з охорони іншим, необхідно отримувати ліцензію на таку діяльність. Якщо ж здійснюється охорона власного майна, то дозвільний документ оформлювати не потрібно, достатньо мати охоронця.

Хочемо звернути увагу на різницю між професіями сторожа та охоронника (тілоохоронця). Різницю в їх правах та обов’язках можна побачити в наказі Мінпраці від 29 грудня 2004 р. № 336 «Про затвердження Випуску 1 «Професії працівників, що є загальними для всіх видів економічної діяльності» Довідника кваліфікаційних характеристик професій працівників».

Реєстрація онлайн місця проживання для іноземця в Україні

 

Кожного року в Україну на короткостроковий чи довгостроковий термін приїжджає велика кількість іноземців або осіб без громадянства. Мета візиту різна – хтось здобувати освіту чи працювати, хтось для відкриття власного бізнесу, пошуку нових можливостей, а хтось для постійного проживання чи возз’єднання із сім’єю. Перебування громадян інших країн на території України регулюється законодавством, тому для легальності проживання таким особам треба оформити відповідні документи та «прописатися».

Зміни в Ліцензійних умовах охоронної діяльності у 2021

 

Професійні послуги з охорони об’єктів власності чи фізичних осіб завжди користуються великим попитом. Суб’єкти господарювання, які планують надавати або надають послуги з охоронної діяльності, зобов’язані отримувати ліцензію  та дотримуватися встановлених законодавством ліцензійних умов.

Хочемо звернути увагу, що Кабінет Міністрів постановою від 28 квітня 2021 року № 431 вніс зміни до існуючих Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності, які наберуть чинності 30 червня 2021 року.

Що оновилось та які нові умови додались до ліцензії на охорону?

Нові ліцензійні умови для дитячих садків

 

Дошкільна освіта є важливою складовою розвитку дитини. Держава строго регулює освітню діяльність, тому для її провадження потрібна ліцензія.

В 2021 році Кабінет Міністрів підготував чергові зміни для тих, хто має або хоче відкрити дитячий садок. Уже з 20 червня 2021 року вступлять в силу нові ліцензійні умови для закладів дошкільної освіти. Отже, які тепер маємо нововведення та як отримати ліцензію на дитячий садок в 2021 році?

Водні пасажирські перевезення без ліцензії

 

Завдяки вигідному географічному розташуванню та наявності різноманітних водних просторів - річковий і морський  транспорт широко використовується в Україні. Водними шляхами здійснюється перевезення як вантажів, так і пасажирів – це вигідно як з екологічної, так і з економічної точки зору. Пасажирські перевезення водним транспортом мають великий попит, тому бізнес в даній сфері є досить прибутковим. Крім цього, річковий та морський транспорт є популярними і в туристичній діяльності.

Суб’єкти господарювання, які надають послуги з перевезення пасажирів водними шляхами, повинні знати і дотримуватися вимог чинного законодавства, в тому числі Ліцензійних умов.

Новий перелік по дозволу з охорони праці у 2021

 

Багато компаній та підприємств використовують в своїй діяльності різне устаткування, машини, механізми. Матеріально-технічна база має відповідати всім стандартам безпеки та правилам з охорони праці, щоб не траплялось непередбачуваних ситуацій на виробництві. Тому якщо діяльність передбачає виконання робіт або експлуатацію устаткування підвищеної небезпеки, то на таких роботодавців закон покладає обов’язок отримати відповідний дозвіл. А крім цього, треба мати декларацію про відповідність матеріально-технічної бази вимогам з охорони праці.

В 2021 році Кабмін своєю Постановою № 77 від 03.02.2021 затвердив новий Перелік машин, механізмів, устаткування та робіт підвищеної небезпеки, а також вніс зміни до існуючих Постанов № 725 від 25.08.2010 та №1107 від 26.10.2011. Тож які нововведення тепер маємо по дозволу з охорони праці?

Реєстрація ТОВ під час локдауну

 

Пандемія коронавірусу внесла свої корективи у звичне життя, в тому числі для підприємців. Карантин став значним викликом для національної економіки. В умовах нестабільності та непідготовленості до кризових явищ паралізувалась значна частина бізнесу. Органи державної реєстрації та Центри надання адміністративних послуг закрили свої двері і перейшли в онлайн-роботу. З часом компанії та державні органи пристосувались до роботи в нових умовах, тому сьогодні, під час локдану, можна навіть зареєструвати юридичну особу або фізичну особу-підприємця.

Працевлаштування іноземця без отримання дозволу

 

Використання праці іноземців стало поширеним явищем для багатьох українських підприємств. Працевлаштування іноземців сприяє покращенню інвестиційному клімату. Тому мають бути створені умови для найпростішого оформлення цих осіб на роботі в Україні.

За загальним правилом, працевлаштування іноземців здійснюється шляхом отримання відповідного дозволу. Видається він Центрами зайнятості для конкретної посади на строк дії трудового договору та не більше одного або трьох років (в залежності від категорії працівників).

Вимоги до дитячих садків з 2021 року

 

Підводячи підсумки 2020 року, варто зазначити, що вимоги до освітньої діяльності за рівнем дошкільної освіти зазнали певних змін.

Нагадаємо, що освітня діяльність у сфері дошкільної освіти – це діяльність юридичних осіб, їх структурних підрозділів, а також фізичних осіб – підприємців, основною метою яких є забезпечення освітнього процесу та основним видом діяльності яких є дошкільна освіта. При цьому існують такі типи закладів дошкільної освіти: ясла, дитячий садок, ясла садок компенсую чого, сімейного та комбінованого типу, будинок дитини,  центр розвитку дитини тощо.

Вимоги до дошкільних закладів освіти можна поділити на такі групи: кадрові, технологічні та організаційні.

Реєстрація оператором в новому реєстрі НКРЗІ

 

Ринок телекомунікацій продовжує зростати, але більше на папері ніж в реальності. Не секрет, що основні оператори сформувалися з десяток років тому і зараз можуть тільки виключно переформатуватися, чи навіть злитися. Насправді, основні гравці на ринку відомі, а малому бізнесу після подорожчання обладнання у зв’язку з просіданням гривні вже не має чого робити у сфері телекомунікацій.

Реєстр НКРЗІ станом на 19.01.2021 року

Ліцензування обігу рідин для електронних сигарет

 

З початком 2021 року суб’єктам господарювання, які займаються виробництвом або продажем рідин для електронних сигарет необхідно мати ліцензію на дану діяльність. Однак виникає безліч запитань: 

 • які штрафи за діяльність без ліцензії?
 • коли необхідно подавати документи на отримання ліцензії?
 • що саме собою являють рідини для електронних сигарет?
 • які документи необхідно підготувати, щоб отримати ліцензію?
 • яка різниця між оптовою і роздрібною ліцензією?
 • чи можна працювати на спрощеній системі і продавати вейпи?

Перевірки у 2021 році. Перелік. Захист.

 

Наближається 2021 рік і державні органи заздалегідь потурбувалися та оприлюднили переліки підприємств, які будуть перевірять. Карантин, пандемія та економічна криза не завадить перевіряючому прийти та проконтролювати дотримання законодавства. До речі накладення штрафів та призупинення діяльності підприємств це очікуваний фініш, якщо не готуватися до зазначених заходів.

Отже Державна регуляторна служба розмістила на сайті списки підприємств до яких у 2021 році прийдуть «гості». Кожний перелік містить назву підприємства, дату перевірки та назву перевіряючого органу. Нижче ми  наводимо таблицю з контролюючими органами та списками підприємств. Кожен список можна скачати.

Книга відгуків і пропозицій – скасовано для обраних

 

Ще за радянських часів відома книга або журнал скарг та пропозицій. В часи незалежної України ведення такого журналу регулювалося Постановою КМУ № 833 від 15.06.2006 року «Про затвердження Порядку провадження торгівельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» та Інструкцією про Книгу відгуків і пропозицій на підприємствах роздрібної торгівлі та у закладах ресторанного господарства, затвердженої Наказом №349 від 24.06.1996 року. Звичайно, всі звикли до Куточку споживача та такого «важливого» атрибуту захисту споживача. Діджиталізація вносить свої корективи у життя та складову куточку споживача.

Починаючи з 02.10.2020 року Мінекономіки України анонсувало корені зміни на цьому «фронті» реформ. Отже, саме із зазначеного дня скасований Наказ про затвердження Інструкції ведення даного журналу.

Ліцензія на азартні ігри. Вартість. Ціна.

 

13.08.2020 року набув чинності Закон України «Про державне регулювання діяльності щодо організації та проведення азартних ігор». З прийняттям даного закону можновладці мають надію на тримання додаткового доходу в бюджет та на залучення нових інвестицій в Україну. До речі, майже у всіх сусідніх країнах вже давно легалізовані казино, або ж онлайн казино, тому в нашому регіоні це зовсім не диво, якщо тільки ціна за ліцензію в Україні буде значно менша ніж у сусідів.

20-ОПП, реєстрація об'єктів оподаткування

 

Податкові правила дійсно можуть здивувати підприємців, бухгалтерів та юристів. Незважаючи на правила взяття на облік основного місця діяльності, відокремлених підрозділів, незважаючи на відкриті реєстри нерухомого майна та автотранспорту законодавці вирішили, що потрібно зареєструвати все майно (і види діяльності!), через яке провадиться господарська діяльність.

Розроблена форма 20-ОПП, містить типи майна, для якого податкові органи навіть створили спеціальний реєстр щоб «полегшити» важку працю бухгалтерів і юристів. Перелік типів майна (об’єктів оподаткування) містить такі пункти як: «ОФІС», «ВИМIРЮВАЛЬНИЙ ПРИЛАД», «ЕЛЕКТРОСТАНЦІЯ», «ТРАКТОР КОЛIСНИЙ», «БАНКОМАТ», «ЛIКУВАЛЬНО-ДIАГНОСТИЧНИЙ ЦЕНТР», «ФIЛЬМ», «КАСА», «ПИВНА КЕГА», «КАЗИНО», «НОТАРIУС», «ОВОЧI», «ЧИЩЕННЯ ДИМОХОДIВ», «БУХГАЛТЕРIЯ», «ЮРИДИЧНА КОНТОРА», «ЗЕМЕЛЬНА ДIЛЯНКА», тощо. Дійсно все виглядає логічним, якщо користуватися правилом «що бачу, то і пишу».

Несвоєчасна сплата збору за ліцензію на паливо

 

Наслідки пропуску строків…

На початку липня 2019 року були введені ліцензії на пальне, а саме на зберігання пального, роздрібну та оптову торгівлю, виробництво пального.  За кожну з цих видів ліцензій підприємствам необхідно було сплатити державний збір. Зберігання пального – 780 грн., роздрібна торгівля – 2000 грн., оптова торгівля з місцем – 5000 грн., оптова торгівля без місця – 10000 грн., виробництво палива – 780 грн..

Ліцензіатам варто пам’ятати, що дані платежі є річними і обов’язок щодо сплати за них залишається до закінчення терміну дії ліцензії (5 років).

Продовження ліцензії на оптовий продаж пального

 

З липня минулого року на законодавчому рівні було введено новий вид ліцензування: на виробництво та реалізацію пального.  Нагадаємо, що дані дозвільні документи на виробництво та оптову торгівлю пальним (за наявністю та відсутністю місць торгівлі) видаються та продовжуються Державною податковою службою України (м. Київ), а на зберігання та роздрібну торгівлю пальним – Головними Управліннями ДПС України по областям.

Фермер - розпорядник акцизного складу

 

Фермерство це галузь господарства, яка залежить від цін на пальне і також від логістичних складових. Отже, наявність власних резервуарів для зберігання палива для фермера є необхідною умовою стабільності. В той же час законодавство містить в собі норми, які чітко і жорстко регулюють діяльність у сфері обороту палива.

По перше це ліцензування. Регулювання даної сфери продовжується у 2020 році. Ліцензію потрібно отримувати на виробництво, оптовий і роздрібний продаж та зберігання.

Оренда в умовах карантину. Розірвати або зменшити плату.

 

В умовах життєвих реалій, а саме у зв’язку з запровадженням Урядом України карантину свою роботу призупинили підприємства у сфері послуг, продажу товарів, обслуговування тощо.

У зв’язку із запровадженням запобіжних заходів, для уникнення поширення короновіруса (COVID-19) більшість представників малого та середнього бізнесу вимушена призупинити свою діяльність. У зв’язку з цим виникають складнощі у випадках вирішення питань щодо зобов’язань за договорами оренди приміщень.

Досить актуальним постало завдання, як вирішувати питання з договором оренди в умовах карантину?

Карантин як форс-мажор

 

Карантин у зв'язку з поширенням коронавируса офіційно визнаний як форс-мажорна обставина з 17 березня 2020 року. Це означає, що в разі несвоєчасного виконання зобов'язань через карантин є можливість уникнути штрафних санкцій. Документом, який може звільнити від відповідальності за неналежне виконання зобов’язань через настання форс-мажорних обставин, є Сертифікат про засвідчення форс-мажорних обставин Торгово-промислової палати.

Ліцензія на працевлаштування Мінекономіки 2020

 

З 10 березня 2020 року органом ліцензування посередництва у працевлаштуванні за кордоном стає Міністерство розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України. Дане рішення затверджено Постановою КМУ № 101 від 12.02.2020 року. До 10 березня в Україні фактично відсутній орган ліцензування цієї діяльності, адже Мінсоцполітики вже не має повноважень, а новий орган ліцензування їх ще не отримав.

 

Документи, які подавали до Мінсоцполітики з кінця грудня будуть відправлені до нового органу ліцензування з рекомендованими проектами рішень. Якщо є сумніви щодо правильності заповнених документів радимо написати лист про повернення документів, які подавались для отримання ліцензії, виправити помилки (внести актуальні дані) та подавати пакет документів до Мінекономіки. Документи, що були подані до Мінекономіки до набрання чинності повноважень щодо ліцензування працевлаштування за кордоном будуть розглянуті з10 березня.

Включення в реєстр НКРЗІ за новими правилами

 

З набуттям чинності нового Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення переліку видів господарської діяльності, що підлягають ліцензуванню» набрав чинності і новий порядок включення операторів та провайдерів в реєстр НКРЗІ.

В зв’язку з тим, що вищезазначеним законом скасовуються ліцензії у сфері телекомунікації, відтепер для того, щоб почати займатися господарською діяльністю в сфері телекомунікацій необхідно подати повідомлення про початок такої діяльності до НКРЗІ.

Перевірки Держпраці та нові штрафи КзПП 2020

 

Мінекономрозвику в перший понеділок лютого анонсувало початок інспекційних відвідувань Держпраці на рахунок неофіційного використання праці. Відповідно до повідомлення на офіційному сайті міністерства протягом лютого 2020 року планується перевірити близько 3000 роботодавців.

Звертаємо увагу на те, що інспектор Держпраці може відвідувати будь-які службові, виробничі та адміністративні приміщення та перевіряти документи, обов’язковість яких передбачена законодавством про працю, але і роботодавці мають свої права.

Демонополізація виробництва спирту

 

На початку грудня 2019 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до Закону України "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів та пального" щодо лібералізації діяльності у сфері виробництва і обігу спирту етилового», який вносить суттєві зміни в сфері виробництва спирту. Даний закон вводиться в дію з 1 липня 2020 року.

Відтепер суб’єкти господарювання будь-якої форми власності за наявності ліцензії на виробництво зможуть виробляти такі спирти:

Новий Закон Про публічні закупівлі в 2020

 

19 квітня 2020 року набирає чинності новий Закон України «Про публічні закупівлі». Задля того, щоб бути готовими до нововведень пропонуємо розглянути основні положення, які стосуються учасників.

Перевірки Мінсоцполітики у 2020 році

 

Міністерство соціальної політики вже затвердило план перевірок посередників у працевлаштуванні за кордоном на 2020 рік, а це означає, що можна дізнатись чи будуть Вас перевіряти на предмет дотримання ліцензійних умов.

ПЛАН ПЕРЕВІРОК - https://inspections.gov.ua/regulators-plans/view?planning_period_id=4&regulator_id=18

Перевірки приватних дитячих садків у сфері дошкільної освіти

 

Освітня діяльність у сфері дошкільної освіти відповідно до вітчизняного законодавства підлягає ліцензуванню. Отже, ліцензіати, які займаються дошкільною освітою є об’єктом планових перевірок, а інколи і позапланових.

В ліцензійних умовах провадження дошкільної освіти перераховані організаційні, кадрові та матеріально-технічні вимоги, дотримання яких є обов’язковою умовою для суб’єктів господарювання у даній сфері.  Виявлення недотримання даних вимог в ході планової або позапланової перевірки може потягнути за собою накладення санкцій, а в деяких випадках й анулювання ліцензій.

Новий Закон Про ліцензування 02.10.2019.

 

02.10.2019 Верховна Рада України проголосувала за нову редакцію Закону України “Про ліцензування видів господарської діяльності”. Передбачається, що новий закон виправить недоліки попердньої версії, надасть більше прав бізнесу та більше повноважень органам ліцензування.

Наведемо порівняння основних положень у таблиці. Зміни, які не мають практичного значення залишимо поза увагою.

 

ПОРІВНЯЛЬНА ТАБЛИЦЯ

Нові правила для охоронних компаній

 

19 вересня 2019 року набрали чинності зміни до Ліцензійних умов з охоронної діяльності. Крім змін в документах також є нові вимоги до будівлі, в якій знаходиться офіс охоронного агентства.

Нововведеннями є відомість про спеціальні засоби і відомість про транспорт реагування.

Санкції за продаж палива без ліцензії

 

З початку 2019 року було введено новий вид ліцензування діяльності з паливом. Всі підприємці, які займаються даною сферою, повинні були отримати ліцензію з 1 липня 2019.

Орган, який контролює господарську діяльність у сфері обігу палива Державна фіскальна служба України, її територіальні органи.

Що ж чекати підприємствам, які займаються реалізацією пального без ліцензії?

Новий звіт 1-ПА з 2019 року для агентств з працевлаштування

 

ЗВІТ 1-ПА СТАВ ЩОКВАРТАЛЬНИМ

 

Подання звітності 1-ПА в центр зайнятості є одним з обов'язків агентств з працевлаштування за кордоном відповідно до ліцензійних умов.

 

Звертаємо Вашу увагу на те, що 23.07.2019 набрали чинності  зміни щодо звітності рекрутингових агентств. Зміни торкнулися не тільки порядку подання звіту (з річного на щоквартальний), але і його форми. Інформуємо Вас про те, що стара форма звітності вже недійсна і потрібно використовувати новий бланк, який можна завантажити за посиланням нижче.

Закон про мову і агентства з працевлаштування за кордоном

16.07.2019 набирає чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – закон про мову). Даний закон стосується не лише публічної сфери та сфери інформаційного простору, а й сфери обслуговування споживачів.

Для того, щоб зрозуміти чи стосується новий закон саме Вашої діяльності пропонуємо розібратися у визначенні термінів «споживач» та «продукція».

Нові ставки для реєстрації ТМ

 

Нові ціни за реєстрацію торгового знака та за реєстрацію авторських прав

Відповідно, до чинного законодавства України для того, щоб захистити об’єкти інтелектуальної власності суб’єктам необхідно їх зареєструвати.

Найбільш популярні серед об’єктів інтелектуальної власності, які підлягають охороні: логотипи (ТМ) та різні авторські об’єкти ( твір, стаття, дизайн, веб-сайт і т.д.).

Заборона на продаж алкоголю в Києві. Дозвіл торгувати.

 

Продаж вночі алкогольних напоїв завжди було місцем зустрічі інтересів суспільства, влади і торгових мереж. Природно, зменшення залежності і вживання спиртних напоїв, тютюнових виробів повинно позитивно впливати на розвиток суспільства і здоров'я людей. Рішенням КМДА № 1529/5593 від 27 вересня 2018 року було встановлено заборону на торгівлю алкогольними напоями з 23.00 д о 8.00. Здавалося б, все чітко і зрозуміло.

Право власності в умовах воєнного стану. Вилучення і відчуження майна.

 

Питання можливого вилучення майна в умовах воєнного стану викликає занепокоєння як у громадян України, так і у суб’єктів підприємництва. Найбільше коло  питань виникає через незнання процедури та підстав такого вилучення або відчуження, а відсутність механізмів або їх незнання – це і є підґрунтя для зловживань та порушень прав людини.

Отже, в цій статті детально розглянемо різницю між вилученням та примусовим відчуженням, а також з’ясуємо їх порядок та підстави.

Як відкрити агентство з працевлаштування

 

Агентство з працевлаштування - це актуальний бізнес в наш час. В цей же момент існує цілий ряд міфів в даній галузі. Багато хто вважає, що бути посередником це легко і прибутково, інші - що це дуже важкий бізнес.

У цій статті ми покажемо всі етапи і витрати для відкриття агентства.

Одностайні рішення учасників ТОВ

 

Необхідна кількість голосів учасників загальних зборів для вирішення тих чи інших питань товариства є завжди актуальною темою, тим паче після прийняття нового Закону України «Про тoвариства з oбмеженою та дoдатковою відпoвідальністю».

В порівнянні з раніше прийнятим законодавством новий Закон встановлює дещо інші правила голосування на загальних зборах.

Нижче приводимо порівняння квот голосів необхідних для прийняття відповідних рішень за ЗУ «Про господарські товариства», ЗУ «Про тoвариства з oбмеженою та дoдатковою відпoвідальністю».

Новий закон про ТОВ - головні особливості

 

Важливою подією в сфері підприємницької діяльності стало прийняття Закону України «Про тoвариства з oбмеженою та дoдатковою відповідальністю» (далі – Закон) від 06.02.2018, який набрав чинності 17.06.2018.

Перш за все, необхідно звернути увагу на нововведення, які стосуються учасників товариства.

Семінар по посередництву у працевлаштуванні за кордоном

 

10.08.2018 пройшов черговий семінар для клієнтів компанії OGP під назвою «ПАРТНЕРСТВО – КЛЮЧ ДО ПЕРЕВАГИ У БІЗНЕСІ».

 

Семінар був розрахований на вже діючих ліцензіатів з посередництва з працевлаштування за кордоном.

 

Крім виступу провідного юриста з питань ліцензування на семінарі також була презентація польського роботодавця з лізингу персоналу, який має понад 200 відкритих вакансій для українців та на якому постійно працевлаштовані понад 1000 іноземних громадян.

Вивіска VS Табличка

 

На сьогодні майже на кожній будівлі можна побачити вивіски та таблички з інформацією про суб’єктів господарювання, які надають певні послуги або розповсюджують товари. Однак, не всі знають в чому полягає різниця між вивіскою та табличкою і, що саме необхідно використовувати для розміщення інформації.

Нижче наведено порівняльну таблицю характерних ознак вивіски та таблички.

Акцизи на алкогольні напої

 

Перелік алкогольних напоїв та спиртів виробництво яких підлягають ліцензуванню, акцизний податок на дані види товарів

 

Ліцензії на виробництво нижчезазначених продуктів видаються лише державним підприємствам:

Спирт етиловий - спирт етиловий-сирець, спирт етиловий ректифікований технічний, спирт етиловий денатурований (спирт технічний), спирт етиловий технічний, спирт етиловий ректифікований, що відповідають кодам 2207 і 2208 згідно з УКТЗЕД та виготовлені з крохмале- і цукровмісної сировини або з нехарчових видів сировини за спеціальними технологіями.

Спирт етиловий ректифікований виноградний - спирт, отриманий шляхом фракційної перегонки та очищення дистиляту виноградного спиртового до визначеного стандартом вмісту інших продуктів та речовин і призначений для виробництва виноградних вин і алкогольних напоїв.

Спирт етиловий ректифікований плодовий - спирт, отриманий шляхом фракційної перегонки та очищення спирту-сирцю плодового до визначеного стандартом вмісту інших продуктів та речовин і призначений для виробництва плодово-ягідних вин і алкогольних напоїв.

Нові ліцензійні умови з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Семінар компанії OGP.

 

17 березня 2018 року  набрали чинності зміни до Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з посередництва у працевлаштуванні за кордоном, які затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від  16.12.2015 № 1060. Відповідні зміни є дуже важливими для агентств, які займаються посередництвом з працевлаштування за кордоном. З’явився великий обсяг питань, на які необхідно звернути увагу та привести свою діяльність у відповідність до нових Ліцензійних умов до 17 травня 2018 року.

Символи охорони ТМ і авторських прав

 

Досить часто постає питання що саме означають символи, які ми бачимо майже кожний день  ®,   ™,   ©,   . Так, умовно дані позначки можна поділити на символи торгових знаків  та знаки охорони авторських та суміжних прав.

Охорона праці в сфері будівництва

 

Охорона праці для будівельної діяльності є обов’язковою умовою, адже під час здійснення будівництва застосовується велика кількість обладнань  та виконуються роботи, що відносяться до об’єктів підвищеної небезпеки. Зазвичай, організаціям, які планують здійснювати будівництво на підставі повідомлення або ліцензії  на будівництво необхідно отримали дозвільний документ на виконання робіт підвищеної небезпеки або експлуатації машин, механізмів, устаткувань підвищеної небезпеки.

Будівництво: ліцензія, дозвіл, декларація, сертифікат

 

Сьогодні, для того, щоб здійснювати будівельну діяльність законодавством запроваджено більш спрощену процедуру в отриманні дозвільних документів. Декларативний принцип регулювання замінено на принцип повідомлення для початку виконання будівельних робіт.  Для початку будівництва об’єктів, що відносяться до середнього класу наслідків (відповідальності) (СС2) необхідно отримувати дозвіл, що також є нововведенням.

З 2017 року категорії складності об’єктів будівництва скасовано і замінено на об’єкти будівництва, які поділяються за класами наслідків (відповідальності).

Зміни до ліцензійних умов з працевлаштування за кордон

 

Нові Ліцензійні умови з посередництва у працевлаштуванні у 2018 році

28 лютого 2018 року Кабінет Міністрів України підписав нові ліцензійні умови з працевлаштування за кордоном. З ними необхідно ознайомитися всім, у кого вже є ліцензія Міністерства соціальної політики України, а також всім, хто тільки планує надавати послуги з працевлаштування за кордоном. Що ж змінилося для тих, у кого вже є ліцензія? Юристи компанії OGP вивчили нові ліцензійні умови і вже готові дати відповідь на це питання.

БІЗНЕС БЕЗ ЛІЦЕНЗІЇ НА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ

 

Як працювати без ліцензії на працевлаштування за кордоном?

Згідно з українським законодавством посередництво у працевлаштуванні за кордоном може здійснюватися тільки за умови наявності ліцензії. Однак навіть ліцензія на даний вид діяльності не дає повної свободи у веденні бізнесу. Ліцензійні умови встановлюють правила здійснення даної діяльності, і часто дотримуватися встановлених правил практично неможливо.

Франшиза для агентств з працевлаштування

 

Франшиза є досить привабливим і зручним інструментом ведення бізнесу. Однак, при виборі сфери діяльності необхідно розуміти, що для законного ведення діяльності не завжди достатньо укласти договір з франчайзером і оформити офіс по всім його правилам.

В Україні існує ряд видів діяльності, здійснення яких вимагає отримання дозвільних документів або ліцензії. До таких видів діяльності відноситься і посередництво у працевлаштуванні за кордоном. Передача ліцензії в такому разі не тільки не дає вам права займатися посередництвом, а також є прямою підставою для анулювання ліцензії. Це не означає, що франчайзинг є недопустимим в такій сфері. Ця обставина вимагає лише більшої уважності при веденні даного бізнесу.

Відмова у видачі ліцензій на працевлаштування

 

З кожним роком більшість охочих мати ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном отримують негативні рішення по заяві від органів ліцензування у вигляді залишення заяви про отримання ліцензії без її розгляду або взагалі відмову у видачі такої ліцензії. Для цього проаналізуємо дані за липень місяць 2016 року та липень 2017  відповідно до поданих заяв та виданих наказів органів ліцензування з офіційного сайту Міністерства соціальної політики України.

Перевірити агенцію з працевлаштування за кордон

 

Як перевірити посередника з працевлаштування?

Сьогодні чимало українців виїжджають до Польщі у пошуках праці. З початку безвізового руху та до 2021 року Польські Консульські установи видали декілька мільонів робочих віз для українців. Передбачається, що у цьому році тенденція тільки посилиться у зв’язку з підвищенням заробітної плати в Польщі.

Для того, щоб отримати допомогу в отриманні робочої візи та вакансії на працевлаштування в Польщі наші співвітчизники найчастіше користуються послугами агенцій працевлаштування та зрідка намагаються зробити все самостійно, користуючись допомогою знайомих.

На жаль, серед наших клієнтів не рідко траплялися ті, котрі вже постраждали від рук не надійних партнерів. Це підштовхнуло нас до написання цієї статті, в якій ми поділимось порадами щодо того, як можна перевірити агенцію працевлаштування. 

Міфи щодо реєстрації компанії /sp. z o.o./ в Польщі

 

1. Зареєструвати компанію у Польщі неможливо без участі у ній громадянина Польщі.

Невірно. Членами правління компанії можуть бути лише іноземці. Участь польських громадян не є обов’язковою.

Як відкрити компанію в Польщі – особистий досвід

 

Інтерв’ю щодо реєстрації компанії в Польщі

Із спеціалістом в області підтримки бізнесу, нашим співвітчизником, який закінчив польський ВНЗ, здобув відповідну освіту, навики та інформацію, якою сьогодні поділиться із нами

Розірвання шлюбу – місце реєстрації якого - зона АТО

 

При зверненні одного з подружжя до суду з позовом про розірвання шлюбу першим  важливим фактором є встановлення належного суду в повноваження якого входить розгляд такого звернення.

Тобто, якщо один з подружжя виявив бажання розірвати шлюб у судовому порядку (і подружжя має місце реєстрації наприклад в місті Луганськ), він (вона) не зможе подати позов до відповідного районного суду міста Луганська (за загальним правилом подання позову за місцем реєстрації Відповідача по справі), оскільки суди в даному регіоні не працюють.

Розірвання шлюбу – місце реєстрації Крим.

 

На практиці були випадки, коли подружжя, або один із них який виявляв бажання розірвати шлюб:

 • звертався до судових органів Криму і отримував відповідне рішення про розірвання шлюбу. Однак таке рішення про розірвання шлюбу не буде офіційно визнаним а ні в Україні, а ні в інших Європейських країнах.
 • маючи реєстрацію в Криму (або посвідку переселенця) звертався до відповідного суду за фактичним місцем проживання, однак отримував відмову у розгляді справи. 

Звіт 1-ПА з працевлаштування за кордон

 

Суб'єкти господарювання, які отримали ліцензію на посередництво у працевлаштуванні за кордоном зобов'язані раз на рік подавати звітність до центрів зайнятості населення за місцем надання послуг.

Форма звітності, а також інструкція по її заповненню затверджена Наказом Міністерства соціальної політики України від 07.08.2015 № 815 «Про затвердження форми звітності № 1-ПА «Інформація про кількість працевлаштованих громадян суб'єктами господарювання, які надають послуги з посередництва у працевлаштуванні та здійснюють наймання працівників для подальшого виконання ними роботи в Україні у інших роботодавців» та Порядку її подачі»

Звітність в НКРЗІ провайдерів і операторів зв’язку

 

Провайдери, оператори телекомунікацій відповідно до Закону України «Про телекомунікації» зобов’язані подавати до НКРЗІ звітність про свою діяльність. Дане положення стосується суб’єктів господарювання, що здійснюють діяльність у сфері телекомунікацій: надають доступ до Інтернет, обслуговують телемережі, надають послуги телефонного зв’язку не залежно від виду та технології.

Апостиль чи легалізація документів

 

Основними способами визнання іноземних документів в Україні та навпаки є:

1. Проставлення апостилю,
2. Консульська легалізація,
3. Визнання документів без будь-якого додаткового засвідчення.

Ліцензія на прекурсори для промисловості

 

Що необхідно знати підприємствам, які здійснюють діяльність, пов’язану з обігом прекурсорів.

Ацетон, етиловий ефір, калію перманганат, метилетилкетон, піперидин, сірчана кислота, соляна кислота, толуол – прекурсори, які часто використовуються в промисловості (для виготовлення фарб, лаків, розчинників, а також підприємствами хімічної та нафтопереробної промисловості).

Ліцензія на наркотики, прекурсори та психотропні речовини для медичної практики

 

Що необхідно знати при використанні наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у медичній практиці?

Перш за все, для здійснення медичної практики суб’єкту господарювання необхідно отримати ліцензію на право здійснення медичної практики, яку видає Міністерство охорони здоров’я України.

Ліцензія МОЗ надає право на здійснення медичної практики. Однак цілий ряд медичних спеціальностей (хірургія, терапія, психіатрія) передбачають застосування препаратів, що містять наркотичні засоби або психотропні речовини (знеболюючі, заспокійливі, снодійні, протикашлеві засоби, антидеприсанти), що не охоплюється вищевказаною ліцензією.

Ліцензія на прекурсори та психотропні речовини для ветеринарної практики

 

Що необхідно знати при використанні наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у ветеринарній практиці?

Під ветеринарною практикою слід розуміти діяльність з надання послуг, пов'язаних з профілактикою, клінічною діагностикою та лікуванням хвороб тварин і консультуванням з питань ветеринарної медицини, яка провадиться закладами ветеринарної медицини, у тому числі ліцензованими лікарями ветеринарної медицини, державними установами ветеринарної медицини.

Кінцевий власник юридичної особи

Верховна Рада України для боротьби з корупцією та виявлення структури власності юридичних осіб прийняла 14 жовтня 2014 року ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» № 1701-VII, який вступив в дію 25 жовтня 2014р. Даний закон встановлює обов’язок розкривати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичних осіб та запобігання можливості легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, оскільки всі юридичні особи на даний момент зобов’язані вказувати кінцевого бенефіціарного власника (контролера) – фізичну особу при реєстрації чи зміні власності юридичної особи.

Реєстрація касових апаратів

У зв’язку зі змінами до Податкового кодексу України, суб’єктам господарювання, за рідким виключенням доведеться реєструвати реєстратори розрахункових операцій (касові апарати).

Отже: хто повинен зареєструвати касовий апарат та почати розрахунки за його допомогою?

Фізичні особи підприємці платники єдиного податку третьої груп необхідно буде це зробити до 1 липня 2015 року, а другої групи –  до 1 січня 2016 року;

Юридичні особи платники єдиного податку або на загальній системі, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також у сфері з приймання готівки для подальшого її переказу.

Ліцензія на пиво

Чинним законодавством з 2015 року внесено суттєві зміни для продавців пива, а саме: потрібно сплачувати акцизний збір, потрібно отримати ліцензію на продаж пива та зареєструвати касовий апарат.

Форс-мажорні та непереборні обставини

У зв'язку із набранням 15 жовтня 2014 року чинності Законом України від 02 вересня 2014 року № 1669-VII „Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції” (далі - Закон № 1669), статтею 10 якого передбачено, що протягом терміну дії даного Закону єдиним документом, що підтверджує настання обставин непереборної сили (форс-мажору), що мали місце на території проведення антитерористичної операції, як підстави для звільнення від відповідальності за невиконання та/або неналежного виконання зобов'язань, є сертифікат Торгово-промислової палати України.

Неприбуткова організація – зміни у 2015 році

У зв’язку з податковою реформою на початку 2015 року було внесено досить багато змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

В редакції ПКУ, яка існувала до кінця 2014 року, була велика за обсягом і кількістю пунктів та підпунктів стаття 157 ПКУ. В даній статті існували такі поняття як основна діяльність, підприємницька діяльність, яка пов’язана з основною діяльністю, що відповідно не оподатковувалась. 

Договір оренди майна – істотні умови

Згідно зі ст. 638 Цивільного Кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх його істотних умов. Господарський кодекс України визначає основні істотні умови договору оренди, без яких він вважається таким, який не укладений, тобто нікчемним. 

Згідно із статтею 284 Господарського кодексу України істотними умовами договору оренди є:

Захист персональних даних - зміни у 2014 році

У 2010 році, Україна ратифікувала Конвенцію Ради Європи про захист осіб у зв'язку з автоматизованою обробкою персональних даних та  Додатковий протокол до неї, цим самим взявши на себе зобов’язання забезпечити дотримання прав і свобод людини.

Для здійснення реальних дій, щодо реалізації взятого на себе зобов’язання ВРУ ухвалили Закон України «Про захист персональних даних», який набрав чинності 01.01.2011 року і став основоположним актом національного законодавства у сфері захисту персональних даних.

Зміни у порядку державної реєстрація прав власності на нерухоме майно

11 лютого 2014 року вступлять в силу новий Порядок державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що затверджені постановою Кабінету міністрів України 17 жовтня 2013 р. № 868 (далі порядок №868) взамін діючого на даний момент Порядку державної реєстрації прав на нерухоме майно та їх обтяжень і Порядку надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що затверджені постановою Кабінету міністрів України 22 червня 2011 р. № 703 (далі порядок №703). Які зміни принесе новий порядок простим громадянам, що бажають зареєструвати своє право власності на майно?

Порядок підключення будинків до інженерних мереж

Підключення будинків до інженерних мереж, а саме, мереж водопостачання та водовідведення, газопостачання та електроенергії, відбувається власниками об’єктів нового будівництва та споруд, які не мають підключення до інженерних мереж, або особами, які мають право представляти інтереси власника-довірителя.

Суб’єктами, які відповідають за підключення до інженерних мереж та їх обслуговування є територіальні відділи підприємств, які прямо відповідають за конкретний вид мережі, хоча це не попереджає від відвідування низки відділів та департаментів, які в тій чи іншій мірі стосуються регулювання технічних умов для підготовки до підключення інженерної мережі. Тобто, наприклад, для підключення до  мережі водопостачання та водовідведення, крім водоканалу, потрібно пройти регіональне відділення водних ресурсів, управління екологічного нагляду, департаменти експлуатації водопровідного  господарства, каналізаційного  господарства, управління контролю водопостачання та водовідведення та інші. Визначальним фактором, який формуватиме перелік необхідної документації є, насамперед, характеристика будівлі, її місце розташування, цільове призначення використання інженерного підключення, дальність ліній підключення та вузлів з’єднання.

Нові ліцензійні умови на виготовлення цінних паперів

На зміну Наказу Міністерства фінансів України № 910 від 25.08.2010р. «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності і Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності», вийшли нові Ліцензійні умови згідно Наказу № 812 від 13.09.2013 року, який вступив в дію з 29.11.2013 року.

Ліцензійні умови поширюються на державні підприємства або їх філії, інші відокремлені підрозділи, які здійснюють господарську діяльність з виготовлення бланків цінних паперів.

Наказ № 812 визначає режимні, технологічні, кваліфікаційні та організаційні вимоги для провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів.

Ліцензійні умови на перевезення водним транспортом

Послуги з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу річковим, морським транспортом - здійснення юридичною особою чи фізичною особою-підприємцем будь-якого переміщення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу за допомогою річкових, морських (змішаного плавання) і маломірних суден, а також буксирувальні, маневрові операції.

26 липня 2013 року Міністерством інфраструктури України видано наказ № 524, Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 13 серпня 2013 р. за № 1386/23918, яким затверджено нові ліцензійні умови провадження господарської діяльності з надання послуг з перевезення пасажирів, небезпечних вантажів, багажу річковим, морським транспортом.

Нові ліцензійні умови на промисловий вилов риби

Ліцензія на промисловий вилов риби, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств надає право на використання риби та інших водних живих ресурсів, які перебувають у стані природної волі, шляхом їх вилучення (вилову,  добування, збирання) із природного або штучного середовища з метою задоволення потреб населення і народного господарства.

31 травня 2013 року Міністерством аграрної політики та продовольства України видано наказ № 341, зареєстровано в Міністерстві юстиції України 17 червня 2013 р. за № 983/23515, яким затверджено нові ліцензійні умови провадження господарської діяльності, пов'язаної з промисловим виловом риби, крім внутрішніх водойм (ставків) господарств.

Нові ліцензійні умови для туроператорів

Нові ліцензійні умови туроператорської діяльності передбачені Наказом Міністерства інфраструктури України від 10.07.2013 року №465 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності".

Положення даних умови, спрямовані на регулювання організаційних, кваліфікаційних та інших спеціальних вимог, обов’язкових для виконання туроператорами.

Новели реєстрації БАД, харчових добавок

На зміну Постанові Кабінету міністрів України №1023 від 26 липня 2006 року «Про реалізацію статті 28 Закону України «Про безпечність та якість харчових продуктів», вийшов новий «Порядок віднесення харчових продуктів до категорії харчових продуктів для спеціального дієтичного споживання, функціональних харчових продуктів і дієтичних добавок та їх державної реєстрації» згідно Постанови Кабінету міністрів України №767 від 07 серпня 2013 року, який вступить в дію з 01.11.2014 року.

Нові ліцензійні умови для діяльності з дорогоцінними каміннями

На зміну Наказу Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства фінансів України 26.12.2000 №82/350 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виробництва дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, з виготовлення виробів з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, торгівлі виробами з дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння, зі збирання, первинної обробки відходів і брухту дорогоцінних металів та дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення, напівдорогоцінного каміння»,

Нові ліцензійні умови охоронної діяльності

Нові ліцензійні умови провадження охоронної діяльності передбачені Наказом Міністерства Внутрішніх Справ України від 15.04.2013 року № 365 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження охоронної діяльності " та вступили в дію з моменту їх публікації від 07.06.2013 року.

Положення даних умов, спрямовані на регулювання організаційних, кваліфікаційних вимог та вимог до організації заходів охорони та їх здійснення. 

Приватизація садового (дачного) будинку

Дуже часто люди що отримали у власність земельну ділянку в садовому (дачному) кооперативі, особливо на початку 90-х, зводили на них садові (дачні) будинки, прибудови, господарські споруди та ін. будівлі без усяких на те дозволів чи оформлення відповідної документації. Звісно ж право власності на такі будівлі не оформлене (самочинно збудовані), а коли виникає необхідність продажу, передачі у спадщину чи дарування виникають проблеми. Тому врахувавши інтереси таких людей держава надала можливість оформити право власності на належні їм садові (дачні) будинки. Отож як це зробити спробуємо розібратись у даній статті.

Вибір типу будівлі, для будівництва

І так визначившись із типом земельної ділянки давайте розглянемо різні типи приватних будівель які ми можемо на цих земельних ділянках збудувати.

Законодавство України розрізняє наступні типи будинків:

Садовий будинок - будівля для літнього (сезонного) використання, яка в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків.

Земельна ділянка для індивідуального будівництва

Якщо ви мрієте про власний будинок і вирішили здійснити цю мрію шляхом будівництва будинку ви розпочинаєте непростий шлях.

Для початку визначимось які саме типи будинків ви можете звести на власній земельній ділянці. Ми зупинимось лише на тих типах будівель, що можуть бути цікавими для приватного забудовника, отже відповідно до Наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна розрізняють такі види приватних будівель:

Особливості реєстрації та перереєстрації громадських об'єднань

 Новий Закон України "Про громадські об’єднання" від 22.03.2012 року №4572-VI, який набрав чинності 19 квітня 2012 року, та набув чинності в дію з 01.01.2013 року є об’єктом жвавих дискусій та суперечок. Більшість з них, виникають внаслідок пунктів прикінцевих та перехідних положень, які передбачають приведення Статуту громадських об’єднань у відповідність до Закону. Але щоб провести зміни як слід, спершу потрібно ознайомитись з положеннями самого Закону, його нововведеннями та змінами.

Ліцензійні умови з виробництва теплової енергії

 (крім теплової енергії, що виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії)

Провадження господарської діяльності з  виробництва теплової енергії (крім теплової енергії, що виробляється на теплоелектроцентралях, когенераційних установках та установках з використанням нетрадиційних або поновлюваних джерел енергії) -  господарська діяльність, а саме перетворенням енергетичних ресурсів будь-якого походження, у тому числі альтернативних джерел енергії, на теплову енергію за допомогою  технічних засобів з метою її продажу.

Ліцензійні умови на посередництво у працевлаштуванні за кордон

 Посередництво у працевлаштуванні на роботу за кордоном – це діяльність з надання суб’єктами господарювання послуг з пошуку роботи за кордоном та надання інформаційно-консультативних послуг щодо можливостей працевлаштування, умов та розмірів оплати праці, а також найменування та місце розташування іноземних роботодавців.

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або