OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

МЕДІАЦІЯ 2017-02-01 23:19:25

 

Медіація – це врегулювання конфлікту між сторонами у позасудовому порядку, яке за своєю суттю є альтернативою судового порядку вирішення конфлікту.

В даному виді врегулювання конфліктних ситуацій слід застосовувати вислів «Поганий мир краще ніж гарна війни», оскільки у даному випадку сторони можуть поступитися один одному навіть маючи відповідні переваги в своїх правових позиціях.

Доречно було застосовано до даного виду суспільних правовідносин і сам термін «медіація», яке до речі походить від латинського слова «mediare», що в перекладі означає «посередник».

Перш за все необхідно розрізняти термін «позасудовий порядок» і «досудовий порядок», оскільки за своє суттю досудовий порядок є встановленою нормами процесуального права процедура, яка передує судовому розгляду справи, позасудовий порядок навпаки є способом вирішення конфлікту без участі судових органів.

Сам інститут медіації тільки зароджується на теренах України, натомість в Європі це найрозвиненіший інструмент вирішення конфліктних ситуацій у позасудовому порядку як між юридичними так і фізичними особами.

 

  • УМОВИ В ЯКИХ МОЖЛИВО РОЗПОЧИНАТИ ПРОЦЕС МЕДІАЦІЇ:

Добровільність участі у медіації.

Волевиявлення сторін.

Готовність до певних поступок з обох сторін конфлікту.

Іншими словами медіація не можлива у разі змушення особи на таку дію, оскільки суть медіації полягає у спільному волевиявленні сторін для спільного вирішення конфліктної ситуації.

 

  • ПЕРЕВАГИ МЕДІАЦІЇ:

Швидкий спосіб вирішення конфліктної ситуації. В порівнянні з судовим розглядом справ, яке може тривати понад 1 рік і більше, медіація дозволяє в короткі строки вирішити конфліктну ситуацію.

Економії грошових коштів. Медіація також носить платний характер, однак носить фіксований характер, ніж судовий порядок. Так як судовий порядок передбачає певні грошові затрати такі як сплата судового збору (за умови якщо Ви не звільненні від його сплати), поточних судових затрат на експертизу, забезпечення позову, забезпечення доказів, тощо.

Медіація також дозволяє зберегти нервові клітини сторін, оскільки судовий процес славиться не тільки невизначено довгим шляхом вирішення питання, а й відповідними переживаннями (деяких випадках стражданнями) в очікуванні рішення суду.

Суттєвою перевагою медіації є те, що сторони конфлікту не зобов’язані слідувати нормам права. Отже головне в медіації вирішення конфлікту на користь обох сторін (навіть за умови відсутності правових підстав), а не «сліпе» слідування закону.

Сувора конфіденційність. Більшість судових процесів є відкритими. Медіація дійсно може зберегти таємницю конфлікту та вирішення його.

 

Отже, медіація – ефективний спосіб вирішення конфлікту без участі дорогих адвокатів та, часом, упереджених суддів. Професійна медіація це не стільки юридична справа, а більше психологічна, та робота на основі науки конфліктології. Результатом роботи медіатора є усвідомлення рішення та задоволеність сторін у розв’язанні конфлікту.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або