OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Ліцензія Мінекономіки на зовнішньоекономічну операцію 2016-07-21 17:12:42

 

Індивідуальна ліцензія Мінекономіки - разовий дозвіл, що має іменний характер і видається для здійснення кожної окремої операції конкретним суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності, у разі застосування до суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності або до іноземного суб'єкта господарської діяльності спеціальної санкції - індивідуального режиму ліцензування.

Отже, якщо до Вас або до ваших іноземних контрагентів застосований індивідуальний режим ліцензування, для здійснення імпорту або експорту товарів Вам необхідно отримати разову ліцензію на здійснення однієї зовнішньоекономічної операції.

Окремою зовнішньоекономічною операцією є комплекс дій суб'єкта зовнішньоекономічної діяльності та іноземного суб'єкта господарської діяльності, що підпадає під визначення одного з видів зовнішньоекономічної діяльності і включає в себе закінчену разову передачу товару (виконання робіт, надання послуг) і закінчені розрахунки (грошові, товарні та в інших формах) за цю разову передачу товару (виконання робіт, надання послуг).

 

Індивідуальна (разова) ліцензія на здійснення зовнішньоекономічної операції видається на період не менше, ніж той, який необхідний для здійснення експортної (імпортної) операції.

 

Наша організація готова надати Вам комплекс послуг з отримання індивідуальної ліцензії на зовнішньоекономічну операцію.

Строки і вартість отримання індивідуальної ліцензії:

Строки отримання ліцензії:

загальний порядок - від 15 робочих днів;

у разі якщо виконання зовнішньоекономічної операції суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності почалося до моменту застосування до нього або його іноземного контрагента спеціальної санкції - 5 робочих днів. В той же час строки можуть затягуватися по об`єктивним бюрократичним причинам.

Вартість юридичних послуг - 6 000 гривень.

 

Обов'язкові платежі державі за разову (індивідуальну) ліцензію на зовнішньоекономічну операцію складають 0,2 відсотка вартості товарів (продукції, робіт, послуг). При цьому перерахунок валюти здійснюється за курсом, встановленим Національним банком України на дату платежу.

 

Документи, які необхідні для отримання індивідуальної (разової) ліцензії на імпорт товарів:

1. Копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, завірена підписом керівника та печаткою згідно з оригіналом;

2. Копія зовнішньоекономічного договору (контракту), усі додатки та специфікації до нього, завірені підписом керівника та печаткою згідно з оригіналом;

3. Сертифікат про походження товару, або експертний висновок з визначенням країни походження та коду товару відповідно до УКТЗЕД (подаються тільки для одержання індивідуальної ліцензії на експорт товарів).

4. Заявник має право надати також документи та інформацію, які засвідчують практичні заходи щодо припинення правопорушення. Такі документи та інформація враховуються при видачі ліцензії.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України має право вимагати документи, що підтверджують відомості, зазначені в заявці і зовнішньоекономічному договорі.

 

5 головних переваг, які дає Вам разова (індивідуальна) ліцензія на зовнішньоекономічну операцію:

1. Ви отримуєте можливість законно здійснити зовнішньоекономічну операцію.

2. Ліцензія є необхідним документом при перетині кордону товаром.

3. Конкурентоспроможність суб'єкта, який легально займається зовнішньоекономічною діяльністю значно вище.

4. У разі застосування індивідуального режиму ліцензування як санкції - отримання разової ліцензії є єдиним способом здійснити зовнішньоекономічну операцію.

5. Разова (індивідуальна) ліцензія є підставою для здійснення розрахункових операцій суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, до яких застосовані спеціальні санкції

 

Ви отримуєте наступний комплекс юридичних послуг:

Консультація досвідченого юриста.

Складання пакету документів, який необхідно подати для отримання індивідуальної ліцензії.

Подача пакету документів.

Отримання індивідуальної (разової) ліцензії на зовнішньоекономічну операцію.

 

Додаткові послуги:

Складання зовнішньоекономічного договору.

Отримання сертифікату про походження товару, або експертного висновку з визначенням країни походження та коду товару згідно з УКТ ЗЕД.

Акредитація на митниці.

 

Наша організація надає юридичні послуги суб'єктам підприємницької діяльності з 2009 року. Фахівці нашої фірми мають великий досвід у наданні юридичних послуг, у тому числі і в отриманні разових (індивідуальних) ліцензій на зовнішньоекономічну операцію (імпорт або експорт товарів).

Якщо у Вас виникли питання з приводу отримання індивідуальної ліцензії Міністерства економічного розвитку і торгівлі України - телефонуйте, наші юристи готові надати безкоштовну консультацію.

 

Правові аспекти отримання індивідуальної (разової) ліцензії на зовнішньоекономічну операцію.

Органами ліцензування є: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, обласні, Київська міська адміністрація.

Ліцензія видається представнику суб'єкта (для юридичних осіб) за умови наявності належним чином оформленої довіреності на її отримання та документа, що посвідчує особу.

Контракти (договори) суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, до яких застосовано спеціальну санкцію - режим індивідуального ліцензування, повинні містити всі істотні умови згідно з чинним законодавством України. У разі внесення будь-яких змін чи доповнень до вказаних договорів (контрактів), які змінюють істотні умови, суб'єкту зовнішньоекономічної діяльності необхідно отримати нову разову (індивідуальну) ліцензію. При цьому раніше видана разова (індивідуальна) ліцензія анулюється.

До державної податкової інспекції, крім річного фінансового звіту, надається інформація про суми сплачених податків на імпорт та експорт - щомісяця не пізніше 10 числа місяця, наступного за звітним. Національному банку України (або за його дорученням - банку для зовнішньоекономічної діяльності України) надається інформація про суми по обов'язковому розподілу частини виручки в іноземній валюті - чотири рази на рік, що не пізніше 15 числа місяця, наступного за звітним періодом.

 

Правове регулювання індивідуального ліцензування ЗЕД діяльності:

Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність»;

Постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2105 № 609 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»;

Постанова Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1176 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2016 рік»;

Наказ Міністерства економіки України від 17.04.2000 № 47 «Про затвердження Положення про порядок видачі разових (індивідуальних) ліцензій»;

Постанова Кабінет Міністрів України від 21.04.1998 № 524 «Про державне мито за видачу разових (індивідуальних) ліцензій з суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності, які порушили Закон УРСР" Про зовнішньоекономічну діяльність "»

 

Відповідальність за здійснення зовнішньоекономічної операції без ліцензії:

Адміністративна відповідальність за здійснення даної діяльності без ліцензії (штраф від 17 000 гривень до 34 000 гривень з конфіскацією продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, або без такої);

Штраф у сумі 10 відсотків вартості проведеної операції, перерахованої у валюту України за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день здійснення такої операції.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або