OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Бухгалтерія для фермерів і агрономів 2017-11-14 22:31:19

 

В Україні сільське господарство займає одне з чільних місць серед галузей економіки країни. Сільськогосподарські товаровиробники забезпечують внутрішній ринок сировиною та продовольчими товарами, а також роблять вагомий вклад у вирішення проблеми голоду на світовому рівні. Водночас розвиток сільського господарства залежить від сезонності і наявності форс-мажорних обставин (стихійних лих). Тому суб'єкти господарювання, які провадять свою діяльність у цій галузі, мають бути обізнані у тонкощах ведення бізнесу, зовнішнім проявом якого є облікова політика підприємства.

Відповідно до українського законодавства бухгалтерських облік на підприємствах сфери агропромислового комплексу здійснюється у наступних організаційно-правових формах: сільськогосподарських кооперативах, фермерських господарствах, колективних селянських спілках, господарських товариствах, державних сільськогосподарських підприємствах.

При організації бухгалтерського обліку на таких підприємствах необхідно враховувати особливості виробництва сільськогосподарської продукції та використання активів у бізнесі. Наприклад, земля є головним засобом виробництва  у сільському господарстві, однак, якщо її порівнювати із засобами виробництва в інших галузях економіки, то вони у процесі своєї діяльності зношуються. В свою чергу, земля, при дотриманні певних агротехнічних правил, підвищує віддачу. При цьому амортизацію на землю не нараховують, а навпаки, необхідним є точне ведення обліку вкладень у підвищення її родючості.

Також нетиповими засобами виробництва у сільському господарстві є живі організми, зміни яких, тобто результати біологічних перетворень (приплід, приріст живої ваги та інше) потрібно точно фіксувати у бухгалтерському обліку. Це пояснюється тим, що засоби виробництва у сільському господарстві мають подвійне призначення та одночасно являються готовою продукцією. Аналогічно готова сільськогосподарська продукція, наприклад, насіння, садивний матеріал, корми, підстилки теж обліковуються у різних випадках як продукція чи сировина. Водночас підприємці в результаті господарювання з одного засобу виробництва можуть отримати декілька видів продукції (зерно та солома, приплід та молоко та інше).  

 

Основними особливостями в організації бухгалтерського обліку на сільськогосподарських підприємствах є:

№ 

Характеристика

1.

характерний об'єкт обліку – біологічні активи, земля

2.

обліковують витрати минулих періодів під урожай поточного року і витрати поточного року – під урожай майбутніх років

3.

витрати обліковують за виробничими підрозділами, культурами, галузями

4.

собівартість продукції визначають у кінці року

5.

не нараховують амортизацію на землю

6.

рівень собівартості одного виду продукції залежить від собівартості іншого

 

Те, що вище описано - всього лише верхівка айсберга для досвідченого фермера.

Облік ПДВ та отримання вигоди з цього, оптимізація зарплатного проекту, експортні операції та операції із землею і багато іншого наші бухгалтери та юристи зможуть вам пояснити і допомогти впровадити в облікову політику фермерського господарства.

 

Аграрний сектор економіки України стимулювався з боку держави пільгами та дотаціями, тому він і займає значну частку в економіці в державі та лідируючі позиції на світовому ринку. Таке поблажливе ставлення з боку нашої країни пояснюється тим, що сільськогосподарські товаровиробники досить залежні від форс-мажорних обставин (епідеміологічні захворювання тварин, несприятливі погодні умови та інше).

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або