OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Державна допомога бізнесу. Гранти і дотації, пільги і податкові знижки 2019-12-08 20:33:47

 

У 2017 році було прийнято спеціальний закон, який врегульовує надання державної допомоги суб’єктам господарювання.  Перш за все необхідно розкрити визначення державної допомоги – це підтримка підприємств та підприємців за рахунок державних або місцевих ресурсів. Однією з основних ознак державної допомоги є загроза спотворення економічній конкуренції.

Державна підтримка набуває різних форм, серед них такі:

 • Субсидії, гранти;
 • Дотації;
 • Податкові пільги, розстрочки\відстрочки ;
 • Гарантії, кредити (пільгові);
 • Списання боргів;
 • Зменшення зобов’язань фінансового характеру;
 • Надання товарів за нижчими від ринкових цін;
 • Продаж державного майна за низькими цінами;
 • Збільшення статутного капіталу за рахунок збільшення державної частки.

Варто зазначити, що державна допомога у сфері сільського господарства, інвестування в сфері інфраструктури, у сферах, що становить загальносуспільний економічний інтерес  регулюються окремими нормативно правовими актами.

Антимонопольний комітет України (АМКУ) є основним органом в сфері регулювання процедури надання державної допомоги підприємствам.

Будь-яка нова державна допомога, а також зміни до вже існуючих потребують узгодження з АМКУ. Після узгодження АМКУ приймає рішення щодо допустимості державної допомоги, або вносить свої правки, або визнає її недопустимою для конкуренції. Виняток становлять державна допомога в таких сферах діяльності: сільськогосподарського виробництва та рибальства; виробництва зброї і військового спорядження для потреб Збройних Сил України, інших військових формувань та правоохоронних органів; інвестування в об’єкти інфраструктури із застосуванням процедур державних закупівель.

Отримати допомогу від держави можливо і на початку формування бізнесу. Так, існують субсидії для відкриття малих підприємств. Більше шансів отримати таку допомогу мають безробітні, випускники вузів, інваліди та військові. Також, на отримання державної допомоги значно впливає фактор розвитку регіону в якому знаходиться підприємство.  Державна допомога для новостворених підприємств виражається у формі кредитів, грантів та гарантій.

При бажанні отримати державну допомогу необхідно враховувати критерії оцінки допустимості такої допомоги.

До основних з таких критеріїв відносяться:

 • Зменшення безробіття;
 • Збільшення робочих місць;
 • Вихід на ринок нових товарів та інші.

Державна підтримка для середнього та малого бізнесу включає в себе зі сторони держави відшкодування витрат на інвестиційну діяльність, на оренду землі та будівель, на відкриття нових робочих місць, на заробітну плату та багато інших.

Варто зазначити, що для малого та середнього бізнесу існує максимальний розмір державної допомоги в сфері інвестування та створення нових робочих місць: для середнього – відшкодування до 60% витрат, для малого – до 70 % витрат.

Для того щоб отримати субсидію для відкриття бізнесу, необхідно досить уважно підготуватися: мати нові ідеї, вивчити конкуренто-здатний напрямок діяльності, скласти бізнес план тощо.

Компанія OGP має позитивний досвід у сфері отримання компенсації податків, зокрема єдиного соціального внеску та отримання податкової знижки. Отримання коштів із бюджету – це хоч і складно, але цілком законно та створює додаткові фінансові можливості для бізнесу та громадян.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або