OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Тендерні процедури Prozorro 2013-05-06 23:07:29

 

Тендерні процедури - придбання товарів, отримання послуг і робіт за державні кошти з використанням системи електронних закупівель Prozorro.

Система електронних державних закупівель Prozorro була розроблена більше 2 років тому неурядової міжнародної організацією по боротьбі з корупцією та дослідженню рівня корупції по всьому світу Transparency International за участю команди волонтерів, активістів та інститутів українського громадянського суспільства.

Державні закупівлі, які раніше асоціювалися з корупцією, вийшли на новий більш високий рівень, завдяки електронній системі закупівель Prozorro, яка забезпечує:

  • Рівні для всіх учасників і замовників умови;
  • Відкритість для громадськості;
  • Економія бюджетних коштів, які в тому числі формуються за рахунок платників податків;
  • Збільшення доходів бізнесу в зв'язку з ростом обсягу продажів.

Беручи участь в тендерах, постачальники мають унікальну можливість для розширення ринку збуту своєї продукції, а організатори торгів - придбати товари, роботи і послуги за вигідними для них цінами.

              

    Таблиця офіційних даних системи Prozorro

Кількість замовників тендерів

Заплановано сума закупівель

Кількість тендерних процедур

Кількість учасників

Середня кількість пропозицій на торги

Економія

25,06 тисяч

508,86 млрд. грн.

697,24 тисяч

91,61 тисяч

2,44

17,93 млрд. грн.

 

Державні тендери Prozorro  це організована замовником торгів послідовність дій, спрямована на конкурентний відбір учасників з метою визначення переможця торгів. Державні тендери відповідно до Закону «Про державні закупівлі» проводяться в разі, якщо вартість предмета закупівлі товарів і послуг дорівнює або перевищує 200 тисяч гривень, а робіт - 1,5 мільйона гривень. А для замовників в окремих сферах господарювання ці межі підвищені і складають 1 мільйон гривень для товарів і послуг, а для робіт 5 мільйонів гривень відповідно.

 

Закон визначає три види державних тендерів:

  1. Відкриті торги - основна процедура закупівель, при якій свої пропозиції повинні подати не менше ніж два учасника. У відкритих торгах можуть брати участь всі зацікавлені постачальники.
  2. Конкурентний діалог - найрідкісніша процедура, яка застосовується в разі, якщо замовник не може визначити необхідні технічні, якісні характеристики робіт або визначити вид послуг, і для прийняття оптимального рішення про закупівлю необхідно провести переговори з учасником.
  3. Переговорна процедура використовується замовником як виняток і полягає в укладанні договору про закупівлю з учасником після проведення переговорів з одним або кількома учасниками. Переговорна процедура в основному використовується при відсутності конкуренції на певному ринку, коли замовником було двічі скасовано тендер через відсутність достатньої кількості учасників, а також в інших випадках, передбачених Законом.

 

Допорогові торги в системі PROZORRO - різновид тендерних процедур, які проводяться замовником у разі, якщо вартість предмета закупівлі товарів і послуг менше ніж 200 тисяч гривень, а робіт - менше ніж 1,5 млн. грн. І для замовників в окремих сферах господарювання при допорогових закупівлях вартість для товарів і послуг повинна бути менше 1 млн. грн., для робіт - менше 5 млн. грн. відповідно.

Не дивлячись на те, що допорогові торги в системі PROZORRO обмежені відносно невеликими бюджетами тендерів, однак їх проведення займає в кілька разів менше часу, а також на відміну від державних тендерів, потрібно менше різноманітних довідок, витягів та інших документів.

 

Перевагою комерційних тендерів з використанням принципів і напрацювань системи PROZORRO, на відміну від державних, є те, що в них замовником може бути не тільки, державна або комунальна організація, а також будь-яка комерційна структура. Комерційні тендери підпорядковані окремим регламентам і мають спрощену форму, мінімальний пакет документів і невеликі терміни для проведення закупівель. В той же час допомагають знайти якісніший товар за меншу вартість, що підвищує рівень конкуренції та ефективність бізнесу.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або