OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Стягнення ЗП у банкрута 2017-01-30 23:10:44

 

Певну увагу заслуговує детальне дослідження ситуації, коли на роботодавця порушено справу про визнання його банкрутом.

Практична проблема в даному випадку полягає у тому, що у разі порушення справи про банкрутство у працівника швидко виникають складнощі в отриманні заробітної плати, оскільки на вимогу працівника розрахуватись, останній отримує негативну відповідь з причини того «що підприємство на стадії банкрутства і розрахунок з працівником буде здійснено в першу чергу коли відбудеться стадія ліквідації як це встановлено законом».

Не можна не погодитись з тим фактом, що на законодавчому рівні дійсно встановлено, що у разі ліквідації підприємства в першу чергу покриваються вимоги працівників, однак практика показує, що банкрутство підприємства може тривати понад 7 і більше років.

На фоні того, що працівник отримує в першу чергу виплату, практика показує інше, що працівник втрачає великі кошти і несе реально великі збитки. На прикладі можна порівняти заборгованість роботодавця перед працівником яка складалась у розмірі 25 000 гривень станом на 2007 рік, беремо «позитивний варіант» ліквідація підприємства відбувається у 2015 році, працівникові повертається борг у розмірі – 25 000 грн. Як бачите різниця суттєва, якщо б працівник отримав ці гроші у 2007 році і в 2015 році.

 

Питання, які можуть виникнути у працівника при розгляді трудового спору з підприємством-банкрутом, а саме:

  • В який суд подавати позов, в господарський суд чи до суду загальної юрисдикції?
  • Чи має право працівник на стягнення затримки з ЗП при банкрутстві?
  • Чи має право працівник просити суд на відшкодування індексу інфляції та 3 % річних?
  • Чи розповсюджується на дані правовідносини строк позовної давності якщо між моментом порушення права працівника і зверненням до суду пройшов загальний строк позовної давності?

 

Практика щодо питання який суд (господарський чи суди загальної юрисдикції) повинен розглядати справу за зверненням працівника доволі неоднозначна.

Є випадки коли працівник звертається до судів загальної юрисдикції з вимогою стягнення заборгованості по ЗП і отримує відмову, а саме суд закриває справу у зв’язку з непідвідомчістю даної справи судам загальної юрисдикції з зазначенням що це є компетенція господарських судів, а є наявні випадки коли суд все ж таки розглядає справу і виносить відповідне рішення.

Підсумовуючи практику щодо підвідомчості таких справ слід враховувати наступне, що суд загальної юрисдикції повинен розглядати такі справи за умови:

Якщо справу про банкрутство було порушено до січня 2013 року. (твердження на підставі листа ВССУ);

Якщо працівник не має належних доказів, які підтверджують його вимогу до боржника;

Є фізичною особою (в нашому випадку працівником).

Однозначну відповідь судова практика щодо чіткої підвідомчості в даній категорії не дає, а тому все залежить від обставин справи і як буде аргументувати свою позицію працівник.

 

Правові норми на захисті інтересів працівника у трудовому спорі з підприємством-банкрутом.

Щодо стягнення заборгованості із затримки ЗП, індексу інфляції та 3 % річних судова практика встановлює, що незважаючи на порушення провадження справи про банкрутство:

  • Індекс інфляції, 3 % річних, компенсація за затримку заробітної плати не є штрафними санкціями, а є гарантійною виплатою працівника інакше кажучи його майновими правам;
  • Строк позовної давності в трудових спорах також не застосовується;
  • Працівник який звертається з позовом до суду щодо стягнення заробітної плати звільняється від сплати судового збору.

 

При зверненні за допомогою до компанії OGP у трудових спорах на стадії банкрутства чи ліквідації підприємства Ви отримуєте:

Повний супровід справи без вашої участі (за Вашою згодою);

Професійна підготування якісної доказової бази в суді;

Гарантований захист Ваших інтересів в суді;

При потребі додаткові дії щодо витребування документів від компетентних органів та підприємства-банкрута;

Ваша проблема стає нашою проблемою, а тому ми максимально докладаємо свої зусилля для отримання позитивного рішення суду.

У разі виникнення питань пов’язаних у справах про стягнення заробітної плати Ви можете звернутися до компанії OGP,  яка готова захистити ваші інтереси у суді.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або