Імпорт товарів - купівля (не залежно від форми оплати) українськими суб'єктами зовнішньоекономічної діяльності в іноземних суб'єктів господарської діяльності товарів з ввезенням (або без ввезення) цих товарів на територію України, в тому числі і купівля товарів, призначених для власного споживання установами та організаціями України, розташованими за її межами.
Кабінет Міністрів України щорічно визначає перелік товарів, імпорт яких підлягає ліцензуванню. Отже, якщо Ви хочете здійснювати імпорт товару, який міститься у вищезазначеному переліку, Вам необхідно отримати ліцензію.
Ліцензія на імпорт товарів видається з терміном дії, що не перешкоджає здійсненню суб'єктом зовнішньоекономічної діяльності імпорту, у тому числі з віддалених місць, і відповідає умовам зовнішньоекономічного договору (контракту). У разі встановлення кількісних обмежень на імпорт товарів (квот) термін дії ліцензії не повинен перевищувати строку дії кількісних обмежень (квот).
Імпорт товарів ліцензується в автоматичному (для товарів, на які не встановлено квоти) і в неавтоматичному режимі (для товарів, на імпорт яких установлено квоти).
Наша компанія готова надати Вам комплекс послуг з отримання ліцензії на ввезення товарів.
Строки і вартість:
Строк отримання ліцензії:
для автоматичного режиму ліцензування - 14 робочих днів;
для неавтоматичного режиму ліцензування - 30 робочих днів.
Вартість юридичних послуг - 3000 гривень.
Обов'язкові платежі державі за ліцензію на право імпорту становлять:
в режимі автоматичного ліцензування - 220 гривень;
в режимі неавтоматичного ліцензування - 780 гривень.
Документи, які необхідні для отримання ліцензії на імпорт товарів:
1. Копія виписки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців, засвідчена в установленому законодавством порядку;
2. Копія зовнішньоекономічного договору (контракту), усі додатки та специфікації до нього, завірені в установленому законодавством порядку;
3. Інформація про хімічний склад речовини, а також технологія використання (для озоноруйнівних речовин)
4. Інформація про код товару згідно з УКТ ЗЕД.
5. Інформація про митницю, через яку планується поставити товар.
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України має право вимагати документи, що підтверджують відомості, зазначені в заявці і зовнішньоекономічному договорі.
7 головних переваг, які дає Вам ліцензія на право ввезення товарів:
1. Ви отримуєте можливість законно здійснювати імпорт товарів.
2. Український споживач віддає перевагу імпортним товарам.
3. У Вас з'являється можливість розширити свій бізнес.
4. Контрагенти (іноземні суб'єкти господарської діяльності) не будуть мати сумніву щодо престижу Вашої організації.
5. Конкурентоспроможність суб'єкта, який легально займається імпортом значно вище.
6. Ви не будете притягнуті до адміністративної відповідальності за імпорт товарів без ліцензії.
7. Ліцензія є обов’язковим документом при перетині кордону.
Ви отримуєте наступний комплекс юридичних послуг:
Консультація досвідченого юриста.
Складання пакету документів, який необхідно подати для отримання ліцензії.
Подача пакету документів.
Отримання ліцензії на імпорт товарів.
Додаткові послуги:
Складання зовнішньоекономічного договору.
Отримання довідки Торгово-промислової палати України про визначення коду товару згідно з УКТ ЗЕД.
Акредитація на митниці.
Наша компанія надає юридичні послуги суб'єктам підприємницької діяльності з 2009 року. Ми маємо великий досвід у наданні юридичних послуг, у тому числі і в отриманні ліцензій на імпорт товарів.
Якщо у Вас виникли питання з приводу отримання ліцензії на право імпорту товарів - телефонуйте, наші юристи готові надати безкоштовну консультацію.
Правові аспекти імпорту товарів.
Органами ліцензування є: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, обласні, Київська міська адміністрація.
Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності мають право укладати будь-які види зовнішньоекономічних договорів (контрактів), крім тих, які прямо заборонені законами України.
Страхування імпорту товару з боку суб'єктів зовнішньоекономічної діяльності здійснюється в Україні на договірних засадах і є добровільним (якщо інше не передбачено законами України).
Суб'єкти зовнішньоекономічної діяльності ведуть оперативний та бухгалтерський облік зовнішньоекономічних операцій, а також статистичну звітність, яку надсилають органам Державної статистики України.
В Україні забороняється імпорт:
1. або транзит будь-яких товарів, про які заздалегідь відомо, що вони можуть завдати шкоди суспільній моралі, здоров'ю або становити загрозу життю населення, тваринному світу та рослинам, а також призвести до заподіяння шкоди довкіллю (якщо стосовно транзитних товарів не вжито необхідних заходів для запобігання такої шкоди);
2. продукції та послуг, що містять пропаганду ідей війни, расизму та расової дискримінації, геноциду;
3. товарів з порушенням прав інтелектуальної власності.
Правове регулювання імпорту товарів складають:
Закон України «Про зовнішньоекономічну діяльність»;
Постанова Кабінету Міністрів України від 05.08.2105 № 609 «Про затвердження переліку органів ліцензування та визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України»;
Постанова Кабінету Міністрів України від 18.05.2005 № 362 «Про встановлення розміру збору за видачу експортних (імпортних) ліцензій»;
Постанова Кабінету Міністрів України від 30.12.2015 № 1176 «Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2016 рік».
Відповідальність за правопорушення при здійсненні імпорту товарів без ліцензії:
Адміністративна відповідальність за здійснення даної діяльності без ліцензії (штраф від 17 000 гривень до 34 000 гривень з конфіскацією продукції, знарядь виробництва, сировини і грошей, одержаних внаслідок вчинення цього адміністративного правопорушення, або без такої);
Штраф у сумі 10 відсотків вартості проведеної операції, перерахованої у валюту України за офіційним курсом гривні до іноземних валют, установленим НБУ на день здійснення такої операції;
Тимчасове призупинення ліцензії у разі порушення чинних законів, якими регулюється імпорт товарів.