OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Отримання сертифікату в Польщі для роботи в ЄС 2019-04-13 12:00:57

 

З метою надання співробітників виконувати роботу в інших країнах Європейського Союзу польському роботодавцеві необхідно оформити сертифікат А1 на кожного співробітника.

Основна мета сертифіката А1 - підтвердити той факт, що співробітник підлягає системі соціального забезпечення держави, яка видала такий документ. На практиці це означає, що особа, яка має сертифікат, застрахована в країні, в якій він був виданий.

Сертифікат оформляється на кожного співробітника, який відповідає вимогам. Термін дії сертифіката не може перевищувати один рік.

 

Наша компанія готова надати Вам комплекс послуг з оформлення Сертифікату А1 в рамках ведення бухгалтерського обліку на підприємстві.

Строки та вартість:

Строк отримання Сертифікату А1 - 14 робочих днів.

Вартість наших послуг - договірна.

 

Документи та інформація, які необхідні для оформлення Сертифікату А1 (для кожного співробітника):

 1. Номер PESEL;
 2. Карта побиту;
 3. Довідка податкового резидента;
 4. Адреса останнього місця проживання;
 5. Інформація про обороти компанії за останні 12 місяців;
 6. Трудовий договір з делегованим співробітником.

 

5 основних переваг, які Ви отримуєте при оформленні Сертифіката А1 за допомогою нашої компанії:

 1. Можливість законно направити співробітників виконувати роботи в будь-якій країні Європейського Союзу.
 2. Можливість виконувати замовлення в більш розвинених країнах Європейського Союзу.
 3. Економія часу - наші бухгалтери знають як усунути всі сумніви державних органів.
 4. Комплексний підхід - в штаті компанії є як бухгалтери, так і юристи.
 5. Більш висока конкурентоспроможність у порівнянні з компаніями, які виконують роботи на національному ринку.

 

Ви отримуєте наступний комплекс послуг:

 • Консультація україномовного бухгалтера щодо можливості та порядку отримання Сертифікату А1.
 • Складання всіх заявок та перевірка необхідних документів.
 • Подача пакету документів.
 • Отримання Сертифікату А1 в органі видачі.

 

Додаткові послуги:

 • Реєстрація компанії в Польщі,
 • Отримання сертифікату агентства з лізингу персоналу,
 • Бухгалтерський супровід компанії,
 • Складання трудового договору з працівником,
 • Супровід відкриття рахунку в польському банку.

 

Наша компанія надає якісні юридичні та бухгалтерські послуги з 2009 року. Наші фахівці мають багаторічний досвід в бухгалтерському та юридичному супроводі бізнесу, в тому числі і в оформленні Сертифікатів А1.

Якщо у Вас є питання з приводу ведення бухгалтерського обліку, в тому числі оформлення Сертифікату А1 - телефонуйте, наші фахівці готові надати безкоштовну консультацію.

 

Правові аспекти отримання Сертифікату А1 для делегованого співробітника в країни ЄС:

Органом видачі Сертифікату А1 є ZUS - Інститут соціального страхування.

 

Згідно статі 12 параграфа 1 Регламенту 883/2004 та ст. 14 пар. 1 і 2 Правил № 987/2009 для того, щоб отримати Сертифікат A1, повинні бути наступні умови:

1) робота за кордоном повинна виконуватися від імені «делегуючого» підприємства, що означає, що:

- існують прямі відносини між працівником і роботодавцем (працівник все ще підпорядковується повноваженням «делегуючого» підприємства);

- важливо, хто наймає працівника; хто виплачує заробітну плату (незалежно від будь-яких угод між роботодавцем в країні відправлення і підприємством в штаті зайнятості щодо оплати праці працівників);

- відповідальність за підбір персоналу;

- «делегуюче» підприємство повинно зберігати за собою право визначати «характер» роботи, що виконується делегованим працівником;

- робота повинна виконуватися для «делегуючого» підприємства;

- працівник не може бути направлений компанією, до якої він був прикомандирований в іншу компанію в державі, в якій він знаходиться.

 

2) «делегуюче» підприємство повинно «нормально» працювати в Польщі - це означає, що значна частина його діяльності  повинна проводитися в Польщі. Критерії, які розглядаються для цієї мети, викладені в рішенні Адміністративної комісії з координації систем соціального забезпечення № A2 від 12 червня 2009 року щодо тлумачення ст. 12 Регламенту (ЄС) № 883/2004 Європейського Парламенту та Ради про законодавство, застосовне до делегованих працівників, і працюючих не за наймом, тих, що тимчасово працюють за межами компетентної держави (OJ EU C 106 від 24/04/2010, стор. 5), іменоване в подальшому «Рішення А2», а саме:

 1. Кількість працівників, які виконують роботу в Польщі і за кордоном (відповідно до Практичного керівництва, якщо тільки в адміністративному органі працює тільки адміністративний персонал, неможливо застосовувати положення про розміщення);
 2. Кількість контрактів, виконаних компанією в Польщі та за кордоном;
 3. Величина обороту торгової компанії (відповідно до Практичним керівництвом, оборот, який в стані проводки становить близько 25% від загального обороту, може бути достатнім показником, але випадки, в яких оборот нижче 25%, вимагає поглибленого аналізу);
 4. Інші критерії, зазначені в Рішенні А2 (наприклад, місце, де приймаються на роботу робітники, місце, де укладено більшість контрактів з клієнтами, місце, де компанія має головний офіс).

 

3) термін розміщення не може перевищувати 24 місяці.

4) працівник не може бути відправлений на заміну іншого розміщеного працівника.

5) у разі делегування осіб, найнятих з метою відрядження, необхідно, щоб до початку трудової діяльності на працівника поширювалось не менше одного місяця польського законодавства.

 

Зазначені критерії розглядаються разом, береться до уваги співвідношення між ними. У кожному разі Інститут соціального страхування проводить індивідуальну оцінку виконання цих особливо важливих критеріїв. Наведений вище список, проте, не є вичерпним. Щоб зробити правильну оцінку, установа соціального страхування може приймати до уваги, можливо, інші критерії, які повинні враховувати характер діяльності, здійснюваної підприємством в країні, в якій вона створена, і яка повинна бути адаптована до конкретних характеристикам цього підприємства.

Також існують умови до самого співробітника, на якого оформляється Сертифікат А1, в основному це вимоги легального перебування в Польщі і умови його проживання.

 

З огляду на ряд зазначених вище вимог для оформлення Сертифікату А1 рекомендуємо звертатися виключно до професіоналів своєї справи і не ризикувати нормальною роботою підприємства.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або