Для отримання ліцензії на виготовлення вин виноградних, вин плодово-ягідних та напоїв медових виробникам необхідно реєструвати декларацію відпoвідності матеріальнo-технічнoї бази малих виробництв виноробної продукції вимогам законодавства. 13 жовтня 2018 року набула чинності постанова Кабінету Міністрів України, яка затверджує форму та порядок реєстрації даної декларації.
Нагадуємо, що на початку весни 2018 року було прийнято Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв», який спрощує порядок oтримання ліцензії на мале виробництвo виноробної продукції.
Малі виробники винoробної продукції – це юридичні особи та фізичні особи-підприємці, які займаються виробництвом вин виноградних, плодово-ягідних, напоїв медових з власних виноматеріалів у розмірі до 10 000 декалітрів на рік. Виноробна продукція при цьому має бути без спирту.

Вартість та строки реєстрації декларації
Термін реєстрації: від 3 робочих днів з моменту подачі декларації.
Вартість юридичних послуг: 4000 грн.
Державні платежі відсутні.
Вікторія |
Зателефонуйте нашому юристу прямо зараз
|
Наш юридичний довідник допоможе вам швидше оволодіти знаннями з питань дозвільних документів у сфері виробництва алкоголю. Подивитися зміст ⇒
Інформація та документи, які необхідні для реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази:
- Копія виписки з ЄДРПОУ.
- Інформація про місцезнаходження потужностей для виробництва.
- Копія документу, що підтверджує право власності або право користування земельною ділянкою, на якій здійснюється вирощування виноробних культур.
- Інформація про площу, земельної ділянки та назви культур, які вирощуються на ній.
- Інформація про бджолосім’ї (для виробників напоїв медових).
- Інформація про нежитлові приміщення, необхідні для процесу виробництва.
- Інформація про обладнання, яке використовується для виробництва.
- Копія договору з акредитованою лабораторією з перевірки якості та безпечності вин виноградних, плодово-ягідних та напоїв медових (у разі, якщо відсутня власна лабораторія).
При замовленні даної послуги Ви отримуєте:
1) Консультацію досвідченого юриста з приводу документів та інформації, які необхідні для реєстрації декларації;
2) Підготовка пакету документів, необхідних для реєстрації;
3) Подача документів до органів реєстрації;
4) Отримання зареєстрованої декларації відповідності матеріально-технічної бази.
Додатково Ви можете замовити такі послуги:
Oтримання лiцензії на виробництво алкогольних напоїв;
Oтримання лiцензії на експорт алкогольних напоїв;
Oтримання лiцензії на роздрібну торгівлю алкоголем;
Переваги реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції вимогам законодавства:
1) Зареєструвавши декларацію, Ви можете отримати ліцензію на виробництво вин виноградних, плодово-ягідних, напоїв медових.
2) Спрощена процедура реєстрації замість проходження атестації виробництва.
3) Виноробство – шанс для розвитку малого бізнесу. Бізнесу з високою додатковою вартістю на основі існуючого фермерського господарства.
4) Одним з найбільш вагомих плюсів - автоматичний дозвіл на оптову торгівлю, без необхідності отримувати ліцензію на оптову торгівлю і платити 500 000 грн. на рік.
5) Можливість законно виготовляти якісні алкогольні напої з власних перевірених виноматеріалів.
6) Крафтове виноробство є завжди конкурентоспроможним та унікальним бізнесом.
7) Достатньо великий законодавчо встановлений ліміт на виготовлення та розлив виноробної продукції до 100 000 літрів в рік.
8) Мале виробництво виноробної продукції – гарна можливість для розвитку фермерського господарства.
Правові аспекти
Відповідно до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» малим виробництвам виноробної продукції не потрібно проходити атестацію виробництва, достатньо зареєструвати декларацію відповідності матеріально-технічної бази.
Декларація відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції вимогам законодавства подається до органів Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів.
Зброджені напої, одержані виключно в результаті природного (натурального) бродіння фруктових, ягідних та фруктово-ягідних соків, з вмістом спирту не більше 8,5 % об’ємних одиниць є підакцизним товаром, ставка податку на який становить 1,06 грн. за літр. А на вина натуральні – 0,01 грн. за літр.
Вино виноградне, плодово-ягідне, напої медові, які містять спирту більше ніж 8,5% підлягають обов’язковому акцизному маркуванню. Для виноробної вітчизняної продукції використовується червоний колір марок.
Нормативно-правова база
Закон України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» від 19.12.1995 № 481/95-ВР.
Закон України «Про внесення змін до деяких законів України щодо розвитку виробництва теруарних вин та натуральних медових напоїв» від 20.03.2018 № 2360-VIII.
Постанова Кабінету Міністрів України «Деякі питання подання та реєстрації декларації відповідності матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції вимогам законодавства» від 03.10.2018 № 823.