OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

ФОП або ТОВ для продажу Е-сигарет 2021-12-01 22:00:00

 

Е-сигарети рекламують як не шкідливу заміну звичайним цигаркам. Водночас, немає переконливих доказів, що переходити на Е-сигарети навіть курцям зі стажем – це дійсно вдале рішення. Проте, попит з кожним днем все більше породжує пропозицію такого роду товару і заохочує підприємців до ведення господарювання у цій сфері. Податковий кодекс України (далі – ПКУ) закріплює, що електронна сигарета – це пристрій, який є одноразовим чи багаторазовим і використовується для споживання парів, що утворюються внаслідок нагрівання рідин, що є або не є нікотиновмісними.

Для ведення такого виду бізнесу варто визначитися із організаційно-правовою формою діяльності і зареєструвати ФОП чи ТОВ, залежно від побажань. Щоб зробити правильний вибір, варто проаналізувати деякі відмінності у діяльності цих двох форм суб’єктів господарювання.

Критерій

ФОП

ТОВ

Утворення

Одноосібно

Одна або кілька осіб

Назва

Утворюється від П.І.Б. підприємця

Будь-яка, крім вже існуючої

Статутний капітал

Особа використовує все своє майно

Розділений на частки, розмір яких встановлюється Статутом

Бухгалтерський облік

Може здійснюватися самостійно без залучення бухгалтера

Потребує залучення бухгалтера

Місце провадження діяльності

Збігається з місцем проживання такої особи

Необхідна юридична адреса, за якою будуть здійснюватися діяльність

Дохід

Розпоряджається на свій розсуд

Ділиться між учасниками

Припинення

У будь-який момент за власним бажанням

Лише за згодою учасників

Відповідальність

Несе власним майном

Учасники відповідають тільки своєю часткою в статутному капіталі

 

Виходячи з положень Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального», можна зробити висновок, що ліцензуванню підлягають такі види діяльності з рідинами:

  • Виробництво з оплатою за ліцензію 780 грн./щорічно, строком на 5 років;
  • Роздрібна торгівля з оплатою 780 грн. за кожне місце, в якому вона буде здійснюватися, терміном на 1 рік;
  • Оптова торгівля з оплатою 780 грн./рік на 5 років.

Тобто, окремої ліцензії на продаж чи виробництво самих Е-сигарет не існує, є лише ліцензія на рідини для таких сигарет. Отож, якщо ви продаєте Е-сигарети без рідин, отримувати документ дозвільного характеру вам не потрібно. Окрім того, здійснювати роздрібну торгівлю рідинами для Е-сигарет особа також може без відповідної ліцензії, але лише у тому випадку, якщо вона вже має ліцензію на роздрібну торгівлю тютюновими виробами, так як це передбачено законодавством. Імпортувати або експортувати рідини також можна без наявності дозволу, проте варто мати ліцензію на оптовий або роздрібний продаж таких товарів.

Крім того, статтею 291.5 ПКУ визначено, що виробництво, експорт, імпорт, продаж підакцизних товарів (до яких законодавством віднесено рідини Е-сигарети) забороняє ФОП чи ТОВ бути платниками єдиного податку. Тому звідси випливає обов’язковість для підприємця перебувати на загальній системі оподаткування. Виходячи з такого законодавчого положення, бізнесмену вигідніше буде заснувати ТОВ і провадити таким чином свою діяльність.

Чимало запитань виникає у такому випадку з юридичною адресою. До прикладу, це може бути місце прописки одного з учасників, орендоване приміщення або, у крайньому випадку, можна заключити договір з компанією, яка надасть юридичну адресу за певну суму коштів. Окрім того, якщо мова йдеться про роздрібну торгівлю, то тут обов’язково має бути наявне нежитлове приміщення обладнане відповідними торговими вітринами і РРО.

Отже, вибір організаційно-правової форми для утворення суб’єкта підприємництва – це досить нелегкий процес, але акцентуємо вашу увагу, що у разі виникнення бажання продати бізнес, легше буде здійснити продаж частки у статутному капіталі, якщо ви учасник ТОВ. Якщо ж ви працюєте як ФОП, то передати цей бізнес буде неможливо, що потягне за собою процедуру припинення.

Також пам’ятайте! За виготовлення рідин без ліцензії передбачено штраф у розмірі 200 % вартості наявної продукції, але не менше 20 000 грн.,за оптову чи роздрібну торгівлю рідинами без ліцензії - 200% вартості отриманої партії товару, але не менше 17000 гривень.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants