OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Грантова програма Робота: СТАРТАП 2022-09-26 09:18:36

 

Експериментальний проект «Робота: СТАРТАП», запущений урядом, передбачає організацію та проведення на конкурсних засадах відбору стартапів на ранніх етапах для отримання фінансової підтримки, визначення та прийняття рішення про переможців зазначеного відбору і надання їм фінансової підтримки, а також здійснення контролю за використанням коштів фінансової підтримки.

Надання фінансової підтримки здійснюється на договірних засадах, передбачає проведення конкурсного відбору за визначеними критеріями відповідно до положень Фонду інновацій (далі – ФІ).

Фінансова підтримка надається для покриття таких напрямів витрат, як:

  • заробітна плата найманих працівників та/або винагорода гіг-спеціаліста з урахуванням єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування;
  • сплата всіх податків та зборів;
  • оплата консультаційних послуг;
  • витрати на обладнання та/або устаткування для виробничих цілей, та/або науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи (R&D);
  • вартість просування продукту, маркетингу, підписок.

Стартапи оцінюються експертами за шкалою у балах з урахуванням положень Фонду інновацій. Обов’язковими умовами отримання фінансової підтримки є:

  • відповідність суб’єкта господарювання кваліфікаційним вимогам, передбаченим положеннями Фонду інновацій;
  • створення робочих місць (наймані працівники та/або залучення гіг-спеціалістів);
  • орієнтація на зовнішній ринок;
  • набуття статусу резидента Дія Сіті (для стартапів, які отримують від 3,5 до 8 млн. грн конвертованої позики).

ФІ розміщує інформацію про проведення конкурсного відбору стартапів та умови його проведення на своєму офіційному веб-сайті. Прийняття заявок  здійснюється на постійній основі до 1 червня 2024 року.

Участь в отриманні фінансової підтримки можуть брати:

  1. Стартапи, що зареєстровані на веб-порталі ФІ та отримали більше 10 балів за результатами оцінювання (група 1). Такі стартапи підписують заявку на веб-порталі ФІ, після чого вона розглядається наглядовою радою. Розгляд та оцінювання заявок експертами ФІ не проводиться;
  2. будь-які інші стартапи на ранніх етапах, які подадуть свої заявки та пройдуть відбір (група 2). Такі заявки розглядаються та оцінюються.

Отримувачами гранту можуть бути громадяни України, які зареєстровані як ФОП, та юрособи, засновниками яких є тільки фізособи - громадяни України, які: не розміщені та не провадять свою господарську діяльність на тимчасово окупованій території або в районі проведення воєнних дій або перебувають в тимчасовій окупації; не провадять діяльність на території рф чи рб; до них не застосовані обмежувальні заходи (санкції); не мають заборгованості перед бюджетом; щодо яких не порушено справи про банкрутство та/або які не перебувають на стадії ліквідації; щодо яких відсутнє рішення суду за корупційні злочини.

Для отримання гранту стартап подає до ФІ заявку, а наглядова рада більшістю голосів приймає рішення і підписує договір про отримання гранту.

Обов’язковими умовами договору на отримання гранту є:

  • сплата протягом 2 років з дня отримання гранту податків, зборів (обов’язкових платежів), єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування до зведеного бюджету України у розмірі не менше 50% отриманого гранту;
  • використання коштів виключно за визначеними напрямами;
  • створення робочих місць та/або залучення гіг-спеціалістів у період дії договору на отримання гранту у кількості не менше:

- 3 - для стартапів на етапі підтвердження концепту (proof-of-concept);

- 5 - для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP);

-10 - для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP), які вже отримують виручку від реалізації товарів та/або надання послуг.

У разі невиконання умов програми, стартап зобов’язаний повернути різницю між 50% суми отриманого гранту та фактично сплаченими податками і зборами. Таке повернення різниці до ФІ здійснюєтся не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому закінчується 2-річний строк реалізації стартапу.

ФІ може надавати такі гранти для стартапів:

  • грант для стартапів на етапі підтвердження концепту (proof-of-concept) - у сумі до 750 тис. грн;
  • грант для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP) - у сумі до 1500 тис. грн;
  • грант для стартапів на етапі мінімально життєздатного продукту (MVP), які вже отримують виручку від реалізації товарів та/або надання послуг, - у сумі до 3500 тис. грн (у разі, коли стартап залучив фінансування на ранньому етапі розвитку стартапу в обмін на частку у статутному капіталі стартапу не менше 750 тис. грн).

Участь в отриманні фінансування можуть брати:

стартапи групи 1:

- будь-які стартапи, що набули статусу резидента Дія Сіті, які залучають інвестиції у розмірі від 3500 до 8000 тис. грн та пройдуть процедуру «знай свого клієнта» (KYC);

- інвестори, які інвестують у стартапи у розмірі від 3500 до 8000 тис. грн та пройдуть процедуру KYC;

стартапи групи 2:

- стартапи, які отримали інвестицію у розмірі від 3500 до 8000 тис. грн  починаючи з 1 січня 2022 р., пройдуть процедуру KYC ФІ та набули (вважаються такими, що набули) статусу резидента Дія Сіті;

- інвестори, які проінвестували з 1 січня 2022 р. у стартапи у розмірі від 3500 до 8000 тис. грн та пройдуть процедуру KYC.

 

Юридичний і бухгалтерський аутсорсінг СТАРТАПу.

 

Фінансування у формі конвертованої позики

Для отримання такого роду фінансування, інвестор чи стартап подає в електронній формі до ФІ: договір, який підтверджує інвестицію; реквізити відкритого окремого банківського рахунка, призначеного лише для цілей отримання конвертованої позики. Інвестор чи стартап подає заявку про здійснення/отримання фінансової підтримки у розмірі від 3500 до 8000 тис. грн, заповнивши відповідну форму на веб-порталі ФІ. У разі коли відповідні юрособи не мають зв’язків з країною-агресором, та за умови низького ризику виведення коштів чи зловживань з оцінкою наглядова рада розглядає заявку та рекомендує здійснити фінансування у формі конвертованої позики у розмірі та частці, що аналогічна частці інвестора. ФІ інвестує у стартап через інструмент конвертованої позики. Кошти перераховуються стартапу на відповідний рахунок (у статутний капітал).

Обов’язковими умовами договору позики з альтернативними зобов’язаннями є:

  • використання коштів виключно за визначеними напрямами;
  • створення робочих місць та/або залучення гіг-спеціалістів у період дії договору позики з альтернативними зобов’язаннями.

У разі невиконання умов договору позики з альтернативними зобов’язаннями стартап здійснює повернення всієї суми фінансування у формі конвертованої позики ФІ не пізніше останнього робочого дня місяця, в якому закінчується 2-річний строк реалізації стартапу. За умови здійснення зазначеного фінансування залежно від обсягу вкладених інвестицій ФІ набуває права співвласника стартапу у розмірі частки у статутному капіталі.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 0.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або