OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Новини Бухгалтерів

Постійне представництво за новими правилами у 2020 році

 

Представництво іноземних компаній в Україні є одним із способів ведення бізнесу із закордону з українськими бізнесменами. Зрозуміло, що це не найдешевший варіант, адже тільки реєстрації коштує 2500 доларів США. Але наш досвід супроводження міжнародного бізнесу свідчить, що це непомітна ціна в противагу з численними перевагами, якщо вміти ними користуватися.

Допомога на дітей для підприємців, ФОП під час карантину

 

З моменту початку пандемії та впровадження режиму карантину держава намагається допомогти бізнесу. Яким чином ці наміри втілюються, може відчути майже кожен підприємець. Крім підвищення лімітів для ФОП, які представлені нижче, уряд також намагається допомогти безробітним (підвищення мінімальної виплати), встановити канікули стосовно певних податків  та надати грошову допомогу підприємцям з дітьми.

Як стати неприбутковою організацією?

 

Відповідно до чинного законодавства не всі підприємства та організації повинні сплачувати податок на прибуток.

Так, в Податковому кодексі України присвячена окрема стаття, яка чітко вказує на перелік суб’єктів, які відносяться до платників податків, а також відокремлює неприбуткові oрганізації.

Хто повинен зареєструватись платником ПДВ в Польщі

 

Польське законодавство дає платникам податків вибір щодо того, чи повинен він стати активним платником податку на товари та послуги, або скоріше скористатися виключенням, на яке вони можуть мати право, тільки в певних ситуаціях. Коли варто бути платником ПДВ?

При створенні компанії варто розглянути, чи діяльність, яку Ви будете здійснювати як частину вашого бізнесу, автоматично звільняється від оподаткування ПДВ або, як правило, оподатковується. Перелік суб’єктів, які звільнені від ПДВ зазначено у ст. 43 Закону Польщі про ПДВ. До них належать, серед іншого, санітарні транспортні послуги, професія психолога або медичного обслуговування. Якщо Ви надаєте такі послуги, Ви підпорядковуєтеся статусу платника податків, який повністю звільняється від ПДВ.

Акцизні склади – зміни у 2019 році

 

Зміни в Податковому кодексі України прийняти у 2018 році і які почнуть діяти з липня 2019 року продовжать регуляторне навантаження на сферу виробництва та обігу алкогольної продукції і виробництва та обігу пального. В даній статті ми підготували стислий огляд основних положень щодо діяльності акцизних складів.

Перевірки Держпраці на підставі Розпорядження КМУ № 649-Р

 

05 вересня 2018 року Розпорядженням КМУ № 649-Р були затверджені заходи спрямовані на детінізацію відносин у сфері зайнятості населення. Дане розпорядження адресовано таким державним органам:  Державній службі з питань праці, Державній фіскальній службі, Пенсійному фонду України,  Національній поліції, іншим центральним органам виконавчої влади та органам місцевого самоврядування.

Блокування ПДВ, податкових накладних - 2018 рік

 

Ні для кого не таємниця, що в Україні значна частина економіки знаходиться в «тіні». Тому з метою легалізації бізнесу та наповнення бюджету було запроваджено електронну систему адміністрування ПДВ, а згодом і автоматичне блокування податкових накладних малого та середнього бізнесу, якщо останні відповідали встановленим критеріям.

 Отже, система блокування податкових накладних була введена для того, щоб «вивести на чисту воду» недобросовісних платників податків, які, наприклад, купують м'ясо і продають будівельні роботи.

Податок на нерухомість для ФОП - обов’язково

 

В Україні кожен, хто має у власності нерухомість, має замислитись над її оподаткуванням, адже відповідно до Податкового кодексу України податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки (далі – податок на нерухомість), мають сплачувати як юридичні, так і фізичні особи.

Новації оподаткування 2018

 

Підприємці, які вже мають власний бізнес чи планують його створювати, повинні  бути поінформовані про певні ризики щодо бюджетування start up і майбутніх витратах, у вигляді податкових платежів, які можуть бути понесені у процесі ведення господарської діяльності.

Тому для уникнення неприємних сюрпризів, пропонуємо розглянути новації  у системах оподаткування 2018:

Закрити чи продати компанію?

 

Що дешевше: закриття чи продаж компанії?

Кожна компанія завжди проходить стадії господарювання: початок ведення, розвиток та занепад бізнесу. І от саме тоді, коли відбувається занепад бізнесу управлінцям необхідно прийняти рішення про виведення активів, сплату всіх боргів і закриття компанії чи сплату податку з інвестиційного прибутку при продажі корпоративних прав.

При розгляді конкретної ситуації, а саме: компанія А зареєструвалася в 2008 році зі статутним капіталом 50 000 гривень. У 2018 році бізнес став нерентабельним і підприємство має кредиторську заборгованість за товари (роботи, послуги) в сумі 5 млн. гривень. Виникає питання, яке рішення доцільніше прийняти засновнику-фізичній особі – закриття чи продаж бізнесу і якщо продавати компанію, то по якій вартості?

Нарахування дивідендів у 2018 році

 

Підбиваючи підсумки минулого року, власники прибуткових підприємств замислюються про отримання дивідендів. Розглянемо нюанси оподаткування дивідендів, при виплаті їх фізичним особам – засновникам.

Відповідно до законодавства України дивідендами виступає частина чистого бухгалтерського прибутку, яка розподілена між власниками відповідно до їх долі у власному капіталі підприємства.

Строки і порядок виплати дивідендів визначається в установчих документах підприємства та рішенням засновників, яке приймається на загальних зборах учасників. Таке рішення підтверджується протоколом зборів, на підставі якого керівник суб'єкта господарювання видає наказ про нарахування та виплату дивідендів.

Застосування індивідуальної податкової консультації у 2018 році

 

Враховуючи часті зміни у податковому законодавстві України, у процесі здобуття прибутку управлінці задаються питаннями щодо правильного адміністрування тих чи інших податкових платежів. Тому питання отримання індивідуальної податкової консультації є актуальним на даний час.

Суб'єкт підприємницької діяльності може звернутися до органів ДФС із зверненням на індивідуальну податкову консультацію з питань практичного застосування конкретних норм податкового законодавства. При цьому, контролюючий орган має надати такому платнику податків безоплатну індивідуальну консультацію протягом 25 календарних днів після звернення суб'єкта господарювання. Водночас, індивідуальна податкова консультація носить індивідуальний характер і тому її зможе використати тільки той платник податків, якому надано таку консультацію.

Податки за користування радіочастотним ресурсом України

 

Для надання телекомунікаційних послуг оператори і провайдери повинні бути внесені до реєстру операторів, провайдерів телекомунікацій, який веде Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері зв’язку та інформатизації (далі – НКРЗІ).

Підприємці (оператори або провайдери) при плануванні бізнесу у сфері зв’язку та інформатизації враховують податкове навантаження при наданні телекомунікаційних послуг, адже держава також забажала оподатковувати такі послуги рентною платою за користування радіочастотним ресурсом України (далі – рентна плата).

Як скористатися податковою знижкою

 

За податковим законодавством фізична особа - громадянин України, яка має офіційний задекларований дохід, може повернути частину сплаченого податку з доходів фізичних осіб у вигляді податкової знижки (далі – знижка) за умови здійснення певних витрат.

Знижка надається виключно фізичним особам - резидентам, і визначається як підтверджена документально сума витрат, понесених у зв'язку з:  

Пільги та єдиний податок для агросектору

 

У 2017 році затверджено Порядок розподілу бюджетної дотації для розвитку сільськогосподарських товаровиробників та стимулювання виробництва сільськогосподарської продукції, в якому наведено окремий перелік осіб, які мають право на дотацію, зокрема: сільгосптоваровиробники, які займаються вирощуванням ягід, горіхів, тютюну, винограду, фруктів, овочів та цукрових буряків, тваринництвом.

Іноземці на єдиному податку

 

Чи можуть ІНОЗЕМЦІ перебувати на спрощеній системі оподаткування в Україні?

Реєстрація платником ПДВ для закладів охорони здоров’я

 

В Україні популістичні податкові реформи не перестають «дивувати» бізнес. Але в реаліях кожна податкова реформа призводить до збільшення податкового навантаження у всіх сферах соціально-економічного життя суспільства.

Не обійшлось без податкових реформ і у сфері охорони здоров'я. Так, було введено ставку 7% на товари медичного призначення, перелік яких зазначено в Постанові Кабінету Міністрів України від 03.09.2014 №410. При цьому інші аналогічні товари, що не передбачені цією Постановою, оподатковуються за ставкою 20%. На додачу фіскали по-своєму тлумачать Податковий кодекс України (далі – ПКУ) з питання обов'язкової реєстрації  платником ПДВ лікарняних закладів.

Податкові пільги для бізнесу з 2017 року

 

Одним з актуальних питань сьогодення є створення комфортних умов ведення бізнесу та стимулювання розвитку економіки за допомогою виваженої податкової політики держави. З огляду на це, на законодавчому рівні для окремих груп платників податків, які мають певні особливості у видах діяльності, об’єкті оподаткування або характері та суспільному значенні здійснюваних ними витрат, передбачено надання податкових пільг.

Оподаткування поворотної фінансової допомоги

 

Для ведення будь-якого бізнесу необхідні обігові кошти, в яких інколи виникає нагальна потреба. Зручним фінансовим інструментом для поповнення обігових коштів є поворотна фінансова допомога (далі – ПФД). Це пояснюється тим, що у порівнянні з іншими фінансовими інструментами ПФД не передбачає додаткових витрат для її отримання та користування. Наприклад, за банківським кредитом необхідно сплачувати відсотки, а при виплаті дивідендів засновникам сплачуються податки.

Оподаткування ПДВ при постачанні програмної продукції

 

В Україні досить стрімко розвивається інформаційно-технологічна галузь, і не останню роль в цьому розвитку відіграло податкове законодавство.

 Відповідно до п. 261 підрозділу 2 розділу XX Податкового кодексу України (далі – ПКУ), тимчасово, з 1 січня 2013 року до 1 січня 2023 року, операції з постачання програмної продукції  звільняються від оподаткування ПДВ. При цьому до програмної продукції відносять:

Оподаткування в Україні доходу, отриманого із закордону

 

Відомо, що основною діловою метою бізнесу є отримання прибутків. З огляду на це, суб'єкти господарювання здійснюють свою діяльність як на території України, так і за її межами. Але щоб досягнути бажаного результату управлінців цікавить збільшення доходів та зменшення витрат у процесі діяльності компанії. Тому часто міжнародні фінансово промислові групи створюють на території України афілійовані підприємства, на яких відбувається здешевлене виробництво, за рахунок недорогої робочої сили, а дохід отримується за рахунок експортних операцій за конкурентними цінами. Тому дана стаття має актуальне значення особливо для великого і середнього бізнесу та закордонних інвесторів.

Анулювання реєстрації платника ПДВ

 

Ведення бізнесу в Україні потребує оперативного та ефективного планування податкового та фінансового обліку. В іншому випадку якщо бізнес буде діяти навмання чи експериментувати можна зіткнутися з складним адмініструванням податків чи надмірним податковим тягарем.   Потрапивши в таку ситуацію – виплутатися з неї буде не просто, оскільки це займе багато часу, зусиль і витрат.

Аналіз систем оподаткування у 2017

 

Актуальним питанням для ведення бізнесу є отримання позитивного економічного ефекту. Одним з методів досягнення цієї мети може бути зменшення податкового навантаження.

Для оптимізації податкового навантаження суб'єкти господарювання можуть обрати одну із систем оподаткування:

 • загальну;

 • спрощену.

Тонкощі ПДВ у 2017 році

 

Податок на додану вартість складається з: податкового кредиту та податкового зобов’язання.

При купівлі товару податковий кредит включається до ціни товару, який купує суб’єкт підприємницької діяльності. Згідно Закону, податковий кредит – сума, на яку платник податку має право зменшити податкове зобов’язання звітного періоду.

Податкове зобов’язання – загальна сума податку, одержана (нарахована) платником в звітному періоді. Це та сума податку, яку суб’єкт господарювання нараховує на вартість, яку він додає до товару, для того, щоб реалізувати його та отримати прибуток.

До бюджету, платник ПДВ, платить суму, яка складає різницю між податковим зобов’язанням та податковим кредитом.

ФОП vs ТОВ

 

Одним з найважливіших питань є вибір організаційно-правової форми. Підприємницька діяльність може здійснюватися фізичною особою - підприємцем або юридичною особою. Від правильного вибору організаційно-правової форми залежить організація та ведення бізнесу тому до цього питання треба підходити з особливою увагою.

Єдиний податок – реєстрація

 

Порядок обрання або переходу на спрощену систему оподаткування регламентується ст. 298 Податкового кодексу. Юридична особа або ФОП вправі перейти на спрощену систему як відразу під час реєстрації як суб’єкта господарювання, так і згодом, у будь-який час.

Для обрання або переходу на спрощену систему оподаткування суб’єкт господарювання подає до органу державної податкової служби заяву про застосування спрощеної системи оподаткування за формою, затвердженою наказом Міністерства фінансів.

Спрощена система оподаткування – ставки єдиного податку.

 

Податковим кодексом України для суб’єктів господарської діяльності передбачена можливість застосування спрощеної системи оподаткування, яка передбачає сплату єдиного податку. Сама спрощена система оподаткування передбачає заміну ряду податків на один, а також дозволяє вести спрощений облік результатів діяльності та подавати спрощену звітність в податкові органи.

Підприємець може самостійно обрати для себе таку систему оподаткування доходів, якщо він відповідає певним вимогам і зареєструється платником єдиного податку.

Оптимізація ЗП у 2017 році. Заробітна плата у 2017 році.

 

Заробітна плата в Україні нараховується відповідно до норм Закону України «Про оплату праці» № 108/95 –ВР від 24.03.1995 р. зі змінами та доповненнями та регламентується Кодексом Законів про працю. До фонду оплати праці входить основна та додаткова заробітна плата, заохочувальні та компенсаційні виплати, матеріальна допомога.

Основна заробітна плата нараховується виходячи з затверджених посадових окладів та розраховується шляхом множення середньоденної (середньогодинної) зарплати у відповідному місяці на кількість відпрацьованих днів (годин) в цьому місяці. Для визначення середньоденної (середньогодинної) заробітної плати потрібно посадовий оклад працівника розділити на встановлену норму робочого часу.

Розрахунок заробітної плати – це складний процес, який включає безліч законодавчо регульованих видів нарахувань і утримань, державних гарантій, оподаткування та звітність.

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message