OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

ДІЯ СІТІ – податкові особливості та вимоги до резидентів 2022-01-20 22:00:00

 

Нещодавно були прийняті Закони України: «Про стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 15.07.2021 року (далі – ЗУ №1667) та «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні» від 14.12.2021 року (далі – ЗУ №1946) в рамках запровадження у державі програми «ДІЯ CITY».

 

Що це?

«Дія СІТІ» - це спеціальний правовий режим для IT-галузі, який наділяє резидентів особливим правовим статусом, передбачає спеціальне оподаткування і лібералізовані трудові відносини. Резидентом можна стати виключно за власним бажанням і за умови відповідності вимогам, які розглянуті нижче.

 

Строк та гарантії стабільності «Дія СІТІ»

Режим встановлюється на необмежений строк, але не менш як на 25 р. з дня внесення до реєстру «Дія СІТІ» запису про першого резидента.

 

Особливості оподаткування компаній-резидентів «Дія СІТІ»:

  • можливість вибирати між сплатою податку на прибуток (18%) та податком на виведений капітал (ПнВК) за ставкою 9%;
  • ПДФО — 5% (оподатковується зарплата працівників за трудовими договорами, винагорода працівників за гіг-контрактами, авторська винагорода за створення службового твору та перехід прав на службові твори) у разі, якщо такі доходи спеціаліста не перевищують еквівалент 240 тис. євро за рік;
  • ЄСВ — 22% від мінімальної зарплати;
  • військовий збір — 1,5% від розміру винагороди.

Окрім того, будуть звільнені від оподаткування доходи у вигляді дивідендів, які не розподілялися протягом 2 років. А також у випадку купівлі частки в стартапі фізособа отримає податкову знижку з податку на дохід на суму інвестицій.

Разом з тим для компаній-резидентів діятимуть певні обмеження щодо співпраці з ФОП. Виплати, здійснені у зв’язку з придбанням товарів (робіт, послуг) у ФОП, не повинні перевищувати 20%. У разі сплати податку на прибуток суму витрат на ФОП, яка перевищує дозволені 20%, потрібно включати до фінансового результату. Обмеження щодо співпраці з ФОП повною мірою запрацюють лише з 2025 року. До того часу діятиме трирічний перехідний період: до 2024 року — жодних обмежень, починаючи з 2024 – витрати резидентів правого режиму на взаємодію із ФОП не повинні перебільшувати 50%, а вже з 2025 року – не більше 20%.

 

Які вимоги до отримання статусу «резидент Дія СІТІ»?

Юридичні особи - резиденти України можуть на добровільній основі стати резидентом «Дія СІТІ» при одночасному дотриманні наступних вимог:

  1. Подати заяву до Мінцифри (розглядається протягом 10 р. д.);
  2. Не підпадає під перелік заборон, передбачених ЗУ №1946 (юрособа визнана банкрутом, неприбуткова, зареєстрована на території іноземної держави і т. д.).
  3. Займатися окремими видами діяльності:
  • Розробка та тестування програмного забезпечення, включно з виданням комп'ютерних ігор;
  • Видання та розповсюдження ПЗ, зокрема SaaS;
  • Навчання комп'ютерній грамотності, програмуванню, тестуванню та технічній підтримці ПЗ;
  • Digital marketing та Ads з використанням ПЗ, розробленого резидентами;
  • R&D в сфері IT і телеком;
  • Кіберспорт;
  • Постачання послуг, пов'язаних з обігом віртуальних активів;
  • Кібербезпека;
  • Робототехніка.
  1. Дотримується таких умов:

 

Юридична особа, зареєстрована на території України

1.

Напрям діяльності в «Дія СІТІ»

90% питома вага доходів від здійснення цих видів діяльності.

2.

Розмір середньої місячної винагороди залученим працівникам та гіг-спеціалістам становить не менше, ніж еквівалент 1200 євро.

Кількість працівників/гіг-спеціалістів за підсумками кожного календарного місяця, починаючи з наступного за календарним місяцем, в якому набуто статус резидента «Дія СІТІ», становить не менше ніж 9 осіб.

Юрособа, яка відповідає НЕ всім передбаченим вимогам, має право перебувати у статусі резидента «Дія СІТІ» не довше ніж до 31 грудня року, наступного за роком, в якому вона набула такого статусу за умови дотримання таких вимог:

1.

Напрям діяльності в «Дія СІТІ».

90% питома вага доходів від здійснення цих видів діяльності.

2.

Сума річного доходу не перевищує граничного обсягу доходу, що встановлений п. 291.4 ст. 291 ПКУ для суб’єктів господарювання ІІІ групи платників ЄП, у кожному з таких років:

·         у тому, що передує року, в якому було подано заяву про набуття статусу резидента;

·         у році, в якому було подано заяву про набуття статусу резидента;

·         у році, в якому було набуто статусу резидента;

·         у році, наступному за роком, у було набуто статус резидента.

Створення юрособи здійснено не раніше ніж за 24 місяці до дня подання заяви про набуття статусу резидента «Дія СІТІ».

 

Що нового запроваджує режим?

Режимом встановлюється правова та податкова база функціонування резидентів «Дія СІТІ», вводиться концептуально нове поняття гіг-контракту – цивільно-правового договору, за яким фізособа (гіг-спеціаліст) зобов’язується особисто виконувати роботу та/або надавати послуги за завданнями резидента Дія СІТІ (замовника). Цей особливий вид договору є більш гнучким, ніж трудовий, бо пропонує більш сучасні системи винагороди: розмір оплати можна буде визначати на погодинній основі, за виконаний проєкт або за період, поки розробляється продукт. Крім того, можна буде одразу передбачити систему бонусів: доплачувати за досягнення або прив’язати бонус до фінансового успіху продукту на ринку тощо. Гіг-контракт також дає можливість юридично оформити ситуації тимчасової непрацездатності спеціаліста та надати соціальні гарантії.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants