OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Застосування індивідуальної податкової консультації у 2018 році 2017-12-19 22:00:00

 

Враховуючи часті зміни у податковому законодавстві України, у процесі здобуття прибутку управлінці задаються питаннями щодо правильного адміністрування тих чи інших податкових платежів. Тому питання отримання індивідуальної податкової консультації є актуальним на даний час.

Суб'єкт підприємницької діяльності може звернутися до органів ДФС із зверненням на індивідуальну податкову консультацію з питань практичного застосування конкретних норм податкового законодавства. При цьому, контролюючий орган має надати такому платнику податків безоплатну індивідуальну консультацію протягом 25 календарних днів після звернення суб'єкта господарювання. Водночас, індивідуальна податкова консультація носить індивідуальний характер і тому її зможе використати тільки той платник податків, якому надано таку консультацію.

Як можна отримати індивідуальну податкову консультацію?

Для отримання індивідуальної податкової консультації платник податків має написати запит, в якому необхідно зазначити наступні обов'язкові реквізити:

№ п/п

Обов'язкові реквізити письмового звернення платника податків на отримання індивідуальної податкової консультації

1.

найменування юридичної особи або ПІБ фізичної особи

2.

податкова адреса

3.

номер телефону та електронна адреса (якщо вони наявні)

4.

код з ЄДРПОУ – для юридичних осіб, ІПН (або серія та номер паспорту) – для фізичних осіб

5.

зазначення практичної необхідності отримання податкової консультації

6.

підпис платника податків

7.

дата підписання запиту

 

У випадку, якщо платник податків не оформить своє звернення відповідно до вищезазначених вимог, то індивідуальна податкова консультація не буде надана органом ДФС, а буде лише надано відповідь у порядку та строки, передбачені Законом про звернення громадян.

Водночас, індивідуальна податкова консультація, яка надана фіскальним органом в письмовій формі, реєструється в єдиному реєстрі індивідуальних податкових консультацій, який розміщено на офіційному веб-сайті ДФС: https://cabinet.sfs.gov.ua/cabinet/faces/public/reestr.jspx.

Важливим моментом є те, що від відповідальності не звільняється платник податків, якому надано індивідуальну податкову консультацію, яка не внесена в єдину базу консультацій. Також індивідуальна податкова консультація не звільняє суб'єкта господарювання від нарахування грошових зобов'язань, тобто вона звільняє виключно від штрафів.

 

Особливості застосування податкової консультації у 2018 році.

Також податковим законодавством передбачено, що якщо суб'єкту підприємницької діяльності надано письмову (або в електронній формі) податкову консультацію до 31.03.2017 року, яка звільняє платника податків від відповідальності (в тому числі фінансової) за діяльність з ознаками податкового правопорушення, вчинені до 31.12.2017 року, то з 01.01.2018 року цю консультацію застосовувати заборонено. При цьому якщо в майбутньому скасують індивідуальну податкову консультацію або узагальнюючу податкову консультацію, яка надана до 01.04.2017 року, то суб'єкт господарювання не буде нести відповідальності, в тому числі фінансової.

Отже, для раціонального адміністрування податкових платежів, зокрема  для забезпечення отримання швидкої і правильної відповіді на поставлені питання при здійсненні нетипових і нестандартних операцій управлінцям потрібно бути обізнаним у тонкощах отримання податкових консультацій.

 

Бухгалтер-експерт Ірина Кемінь

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message