OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Анулювання реєстрації платника ПДВ 2017-07-24 21:00:00

 

Ведення бізнесу в Україні потребує оперативного та ефективного планування податкового та фінансового обліку. В іншому випадку якщо бізнес буде діяти навмання чи експериментувати можна зіткнутися з складним адмініструванням податків чи надмірним податковим тягарем.   Потрапивши в таку ситуацію – виплутатися з неї буде не просто, оскільки це займе багато часу, зусиль і витрат.

Для прикладу, розглянемо наступний випадок: підприємство А в першому кварталі 2017 року було платником єдиного податку третьої групи за ставкою 5%, з другого кварталу, не порушуючи умови перебування на спрощеній системі оподаткування, було прийнято рішення перейти на загальну систему оподаткування, тобто стати платником інших податків і зборів. Через декілька місяців підприємство вирішило добровільно зареєструватись платником ПДВ, при цьому операції з надання послуг підприємства А звільнені від оподаткування ПДВ. Оскільки реєстрація платником ПДВ не принесла ніякої віддачі, ані для бюджету, ані для підприємства, а лише ускладнило адміністрування податків, було прийнято рішення знову отримати статус платника єдиного податку.

Відповідно до ст. 184.1 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ) орган ДФС може скасувати реєстрацію платника ПДВ з таких підстав:

№ п/п

Характеристика

1.

будь-яка особа, яка зареєстрована як платник податку, реєструється як платник єдиного податку, при цьому умова сплати якого не передбачає сплати ПДВ

2.

платник податку ліквідується за рішенням суду або особу звільнено від сплати податку чи її податкову реєстрацію анульовано за рішенням суду

3.

будь-яка особа, зареєстрована як платник податку протягом попередніх 12 місяців, подала заяву про анулювання реєстрації, якщо загальна вартість оподатковуваних товарів/послуг, що надаються такою особою, за останні 12 календарних місяців була меншою за 1 млн. грн., за умови сплати суми податкових зобов'язань і т.д.

 

Тобто, оптимальним варіантом вирішення цього питання стало: перехід на спрощену систему оподаткування без адміністрування ПДВ (пп. "в" п. 184.1 ПКУ).

При цьому у п.298.1.4 ПКУ зазначено, що суб'єкт господарювання може здійснити перехід на спрощену систему оподаткування лише один раз протягом календарного року, тобто в нашому випадку підприємство А зможе стати платником єдиного податку у 2018 році, оскільки в поточному році воно вже використало свою можливість. Також у приписах ПКУ зазначено, що платник інших податків і зборів має можливість перейти на спрощену систему оподаткування, для цього йому необхідно подати заяву до контролюючого органу не пізніше ніж за 15 календарних днів до початку наступного календарного кварталу.

Також разом із заявою до контролюючого органу має подаватися розрахунок доходу за попередній календарний рік, форма якого затверджена наказом Міністерства фінансів України від 20.12.2011 року №1675. При цьому дохід за попередній календарний рік, що передує року переходу на сплату єдиного податку, визначається на момент подання заяви із врахуванням запланованої суми отримання доходу, за період, що залишився до кінця року після подання заяви.

Разом із тим, перехід на спрощену систему оподаткування платника інших податків і зборів може бути здійснений за умови, якщо він протягом попереднього календарного року дотримувався вимог, які дозволяють перебувати на спрощеній систему оподаткування, а саме:

Умови

Характеристика

Дохід

До 5 млн. грн.

Організаційно-правова форма

Будь-яка

Кількість найманих осіб

Не обмежена

 

Після подання всіх необхідних документів для переходу на спрощену систему оподаткування приймається рішення контролюючого органу про анулювання реєстрації особи – платника ПДВ

Відповідно до п.5.4 Положення про реєстрацію платника ПДВ, затверджено Наказом Мінфіну від 14.11.2014 № 1130 якщо на підставі заяви суб'єкта господарювання – платника ПДВ, контролюючим органом прийнято рішення про те, що особа з певного звітного періоду переходить на сплату єдиного податку без сплати ПДВ, то після внесення відповідного запису до реєстру платників єдиного податку проводиться виключення такого суб’єкта з Реєстру на підставі поданої ним заяви про анулювання реєстрації ПДВ. Водночас, у разі, якщо у заяві про застосування спрощеної системи оподаткування суб’єкт господарювання зробив відповідну позначку, то контролюючий орган може виключити цього суб’єкта з Реєстру без подачі таким суб’єктом заяви про анулювання реєстрації платником ПДВ.

Також контролюючий орган може прийняти рішення про відмову у реєстрації суб'єкта господарювання як платника єдиного податку:

  • Якщо платник податків не відповідає вимогам ст. 291 ПКУ;
  • Наявність у суб'єкта господарювання, який утворюється в результаті реорганізації (крім перетворення) будь-якого платника податку, непогашених податкових зобов'язань чи податкового боргу, що виникли до такої реорганізації;
  • Якщо суб'єкт не дотримується вимог, встановлених п.298.1.4 ПКУ.

Таким чином, як вбачається з наведеного, завчасне проведення податкового планування надасть бізнесу можливість стабільно розвиватися, а необдумані експерименти призведуть до стагнації розвитку бізнесу і додаткових витрат часу та ресурсів. 

 

Автор: бухгалтер-експерт Ірина Кемінь

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants