OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Нарахування дивідендів у 2018 році 2018-01-30 22:00:00

 

Підбиваючи підсумки минулого року, власники прибуткових підприємств замислюються про отримання дивідендів. Розглянемо нюанси оподаткування дивідендів, при виплаті їх фізичним особам – засновникам.

Відповідно до законодавства України дивідендами виступає частина чистого бухгалтерського прибутку, яка розподілена між власниками відповідно до їх долі у власному капіталі підприємства.

Строки і порядок виплати дивідендів визначається в установчих документах підприємства та рішенням засновників, яке приймається на загальних зборах учасників. Таке рішення підтверджується протоколом зборів, на підставі якого керівник суб'єкта господарювання видає наказ про нарахування та виплату дивідендів.

Податкове навантаження на дохід у вигляді дивідендів

 1. Оподаткування ПДВ:

Не є об'єктом оподаткування ПДВ суми дивідендів, які виплачені грошима або цінними паперами. Також якщо дивіденди виплачуються продукцією або товарами, то у такому випадку застосовується ставка ПДВ – 20%.

 1. Оподаткування податком на прибуток:

Авансові внески з податку на прибуток сплачувати не потрібно при нарахуванні та виплаті дивідендів фізичним особам (резидентам і нерезидентам).

 1. Оподаткування ЄСВ:

Дивіденди не виступають об'єктом нарахувань ЄСВ, оскільки вони належать до «Інших виплат», що не входять до фонду оплати праці.

 1. Оподаткування військовим збором:

Із суми дивідендів, які нараховуються фізичним особам - утримують та сплачують військовий збір за ставкою 1,5%.

 1. Оподаткування ПДФО:

Дохід у вигляді дивідендів, який отримує фізична особа є об'єктом обкладення ПДФО.

Важливим аспектом при плануванні податкового навантаження виплати дивідендів є те, що вони оподатковуються за тими ставками ПДФО, які встановлені на момент нарахування цих дивідендів.

Суб'єкти господарювання (крім акціонерних товариств) мають право виплачувати дивіденди фізичним особам в грошовій і в натуральній формах. Якщо така виплата відбувається у негрошовій формі, то базою оподаткування ПДФО є вартість такого доходу, визначена за звичайними цінами з урахуванням натурального коефіцієнта (п. 164.5 ПКУ).

Ставки ПДФО:

№ п/п

Ставка

Характеристика

1. 

18%

до суми дивідендів, що виплачують інститути спільного інвестування (далі – ІСІ)

до суми дивідендів, нарахованих за акціями або іншими корпоративними правами, що мають статус привілейованих або передбачають виплату фіксованого розміру дивідендів та які прирівнюються до виплати зарплати

2.

9%

до суми дивідендів по акціях та/або інвестиційних сертифікатах, корпоративних правах, нарахованих ІСІ, нерезидентами та суб’єктами господарювання, які не є платниками податку на прибуток

3.

5%

до суми дивідендів за акціями та корпоративними правами, що їх нараховують резиденти — платники податку на прибуток, крім тих, що виплачують ІСІ

 

Не оподатковується ПДФО сума нарахованих дивідендів, коли вони не виплачуються, а їх спрямовують на збільшення статутного капіталу.

ПДФО сплачують одночасно з виплатою дивідендів.

Суму дивідендів (крім тих, які визначені у п. 165.1.18 ПКУ) відображаються в розділі I податкового розрахунку форми № 1ДФ за ознакою доходу «109». Дивіденди, які визначено в п. 165.1.18 ПКУ – за ознакою «142».

Дивіденди, які нараховані фізичним особам-нерезидентам, оподатковуються за правилами та ставками, визначеними для резидентів. Також при утриманні податків з нарахованих сум дивідендів фізичним-особам нерезидентам необхідно враховувати, що якщо міжнародним договором, згоду на обов'язковість якого надано Верховною Радою України, встановлено інші правила, ніж ті, які передбачено ПКУ, то застосовуються правила міжнародного договору.

Отже, підприємці самостійно визначають як розподіляти отриманий річний прибуток – чи на покриття збитків минулих періодів чи на виплату дивідендів. Тому при здійсненні цієї операції, для уникнення зайвих питань контролюючих органів, необхідно здійснювати правильне податкове планування на підприємстві.

  

Бухгалтер-експерт Ірина Кемінь

 

OGP - CONSULTING PARTNERSHIP
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message