OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Іноземці на єдиному податку 2017-08-27 21:00:00

 

Чи можуть ІНОЗЕМЦІ перебувати на спрощеній системі оподаткування в Україні?

 

Питання при яких умовах іноземець може обрати спрощену систему оподаткування останнім часом все частіше цікавить бізнес, оскільки постійне представництво нерезидента може перебувати виключно на загальній системі оподаткування. Водночас, нерезиденти не можуть бути платниками єдиного податку (п.291.5.7 Податкового Кодексу України (далі – ПКУ)).

Однак, у рамках законодавства можна обійти таку заборону, якщо потрапити під критерії поняття «резидент».

З огляду на це необхідно порівняти, які істотні ознаки поняття «нерезидент» і «резидент».

Поняття «нерезиденти» визначено у п. 14.1.122 ПКУ:

№ п/п

Характеристика нерезидентів

1.

іноземні компанії, організації, утворені відповідно до законодавства інших держав, їх зареєстровані (акредитовані або легалізовані) відповідно до законодавства України філії, представництва та інші відокремлені підрозділи з місцезнаходженням на території України

2.

дипломатичні представництва, консульські установи та інші офіційні представництва інших держав і міжнародних організацій в Україні

3.

фізичні особи, які не є резидентами України

 

Разом з цим, під поняттям «резиденти», які ще й потрапляють під критерії спрощеної системи оподаткування слід розуміти осіб, які одночасно відповідають ст. 14.1.213 ПКУ та ст. 291 ПКУ:

№ п/п

Характеристика резидентів

1.

юридичні особи, засновники яких є нерезиденти та їх відокремлені особи, які утворені та провадять свою діяльність відповідно до законодавства України з місцезнаходженням як на її території, так і за її межами

2.

фізичні особи-підприємці

 

Отже ведення бухгалтерії для іноземців має свою спеціфику і не всі іноземці є нерезидентами.

Для того, щоб нерезидент став юридичною особою-резидентом необхідно фізичній особі нерезиденту зареєструвати на території України юридичну особу. Водночас, якщо у такої юридичної особи обсяг доходу не перевищує 5 млн. грн. за рік, то вона може обрати спрощену систему оподаткування.

У положеннях п.14.1.213 ПКУ визначено, що  достатньою (але не виключною) підставою визначення фізичної особи-резидентом є її реєстрація як суб'єкта підприємницької діяльності. Аналогічні приписи щодо поняття «резидент» містяться у п.177.12 ПКУ, в якому передбачено, що іноземці та особи без громадянства, які зареєстровані підприємцями згідно із законодавством України, є резидентами. При цьому, щоб така фізична особа–підприємець потрапила під спрощену систему оподаткування необхідно дотримуватись наступних умов: обсяг доходу у ФОПа за рік не повинен перевищувати: 1-ша група – 300 тис. грн; 2-га група – 1,5 млн. грн.; 3-тя група – 5 млн. грн.

Таким чином, згідно із п. 291.3 ПКУ фізична особа – підприємець або юридична особа може самостійно обрати спрощену систему оподаткування, якщо така особа відповідає вимогам, встановленим гл. 1 р. XIV ПКУ, та реєструється платником єдиного податку в порядку, визначеному гл. 1 р. XIV ПКУ.

Враховуючи викладене, за законодавством України попри всі наявні заборони нерезиденти можуть обрати спрощену систему оподаткування. Слід звернути увагу, що така можливість буде вигідна тільки тим нерезидентам, які отримують доходи та не мають витрат. Якщо у нерезидента передбачаються витрати, то йому краще перед початком ведення бізнесу здійснити податкове планування. Вжитий захід зніме зайві податкові ризики та дасть змогу зменшити податкове навантаження на законних підставах.

 

Автор: бухгалтер-експерт Ірина Кемінь

 

OGP - CONSULTING PARTNERSHIP
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

  • Антекстрой

    Антекстрой

  • Ассоциация медицинских организаций

    Ассоциация медицинских организаций

  • Бест Линк

    Бест Линк

  • БИХЕЛС

    БИХЕЛС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message