OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Хто повинен зареєструватись платником ПДВ в Польщі 2019-06-24 21:00:00

 

Польське законодавство дає платникам податків вибір щодо того, чи повинен він стати активним платником податку на товари та послуги, або скоріше скористатися виключенням, на яке вони можуть мати право, тільки в певних ситуаціях. Коли варто бути платником ПДВ?

При створенні компанії варто розглянути, чи діяльність, яку Ви будете здійснювати як частину вашого бізнесу, автоматично звільняється від оподаткування ПДВ або, як правило, оподатковується. Перелік суб’єктів, які звільнені від ПДВ зазначено у ст. 43 Закону Польщі про ПДВ. До них належать, серед іншого, санітарні транспортні послуги, професія психолога або медичного обслуговування. Якщо Ви надаєте такі послуги, Ви підпорядковуєтеся статусу платника податків, який повністю звільняється від ПДВ.

 

Коли потрібно бути платником ПДВ?

Деякі підприємці повинні бути активними платниками ПДВ від першого продажу. Це стосується платників податків, які займаються:

 

поставками наступних товарів:

товари, перелічені у Додатку № 12 до Закону (товари з дорогоцінних та напів-дорогоцінних металів),

товари, що підлягають акцизному збору, у значенні положень про акцизний збір, за винятком:

електричної енергії,

тютюнових виробів,

пасажирських автомобілів, відмінних від зазначених у законі, зараховані платником податків, на підставі положень податку на прибуток, для основних засобів, що підлягають амортизації,

будівель, споруд або їх частин, у випадках, зазначених у ст. 43 п. 1.10 літ. a і b,

будівельних об'єктів,

нових транспортних засобів;

 

наданням послуг:

правових,

у сфері консалтингу, за винятком сільськогосподарських консультацій, пов'язаних з вирощуванням і розведенням рослин, а також тваринництвом і розведенням, а також з підготовкою плану розвитку та модернізації ферм,

ювелірних.

Активними платниками податків повинні бути також підприємці, які не мають зареєстрованого офісу на території країни.

 

Коли варто бути платником ПДВ і коли ні - це питання!

Якщо обсяг послуг, які Ви надаєте, або продаж товарів не визначено як звільнення від оподаткування, Ви повинні зареєструватись активним платником податку на додану вартість або вибрати вилучення на основі досягнутого обсягу обороту. Є випадки, коли вигідно залишатися активним платником податків, але все залежить від:

типу одержувачів наших послуг або постачання товарів;

ставки ПДВ, яку платники податків використовуватимуть при продажу;

характеру продажу;

і чи планується інвестиція найближчим часом.

 

Активний платник ПДВ

Підприємці, які здійснюють або будуть здійснювати діяльність для інших платників ПДВ або досягають високого обороту від підприємницької діяльності, повинні зареєструватися з самого початку як активні платники цього податку. Це може призвести до значних вигод у вигляді можливості відрахування ПДВ від виданих рахунків-фактур.

 

Безумовно, статус активного платника податків є найбільш вигідним для підприємців, які отримують надлишок вхідного ПДВ над належною сумою. Зокрема, це:

особи, які в рамках своєї діяльності постачають товари або послуги суб'єктам господарювання, які також є активними платниками ПДВ;

особи, діяльність яких базується на ввезенні товарів, оскільки вони мають право вираховувати ПДВ з митних документів;

особи, чиї послуги оподатковуються у розмірі менше 23%;

осіб, що мають номер NIP ЄС, а також здійснюють постачання товарів та послуг у межах Співтовариства, оскільки у випадку придбання в межах Співтовариства ПДВ стягується тільки на момент продажу;

люди, які роблять високі інвестиції - надлишок вхідного ПДВ можуть бути поліпшенням фінансової ліквідності.

 

Платник податку звільняється від ПДВ

Якщо підприємець тільки починає свій бізнес, він може негайно скористатися виключенням. Платник податків, який вже працює, і його оборот у попередньому та поточному році не перевищував встановленого законом ліміту, також може мати вигоду від звільнення від ПДВ. Поточний ліміт оподаткування у 2019 році становить 200 000 зл. Якщо компанія була зареєстрована протягом податкового року, ліміт обороту перераховується пропорційно частині, що залишилася до кінця року. Важливо, що товарообіг не включає продаж товарів, звільнених від податку на товари та послуги, а також основні засоби та нематеріальні активи, що призначені для продажу. Вибір такої форми оподаткування є більш вигідним у ситуації, коли одержувачами товарів або послуг будуть суб'єкти, які також звільняються від ПДВ, наприклад, у роздрібній торгівлі.

 

OGP - CONSULTING PARTNERSHIP
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

  • Антекстрой

    Антекстрой

  • Ассоциация медицинских организаций

    Ассоциация медицинских организаций

  • Бест Линк

    Бест Линк

  • БИХЕЛС

    БИХЕЛС

  • 1
  • 2
  • 3
  • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message