OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Акциз для електронних сигарет та рідин 2020-11-19 22:00:00

 

З початку 2021 року в Україні будуть діяти нові правили торгівлі рідинами для електронних сигарет. Правила передбачають ліцензування виробництва та торгівлі рідинами. І якщо з отриманням ліцензії не все просто але все ж таки є час для того щоб розібратися, то імпортерам і виробникам рідин вже слід замислитись над отриманням всіх необхідних документів.

З першу гарна новина – діяльність імпорту як і експорту рідин, які використовуються в електронних сигаретах не потрібно окремо ліцензувати. З іншого боку для торгівлі як оптової так і роздрібної вже потрібно отримувати ліцензію.

Ознайомитися з правилами ліцензування е-сигарет.

Як і тютюнові вироби рідини теж зобов’язані мати акцизну марку. І це та новина, яка потребує окремого та детального вивчення.

Отже маємо нову марку – для ТВЕН.

Акциз для ТВЕН
Акциз для ТВЕН

 

ТВЕН – це тютюновмісні вироби для електричного нагрівання за допомогою підігрівача з електронним управлінням і рідин, що використовуються в електронних сигаретах.

Отже виробники чи імпортери ТВЕН повинні щомісячно до 8 числа зробити замовлення на виготовлення цих марок. При цьому податкова має зобов’язання їх видати через два місяця від дати замовлення.

При замовленні слід сплатити за обсяг марок із розрахунку 0,091 гривні за одну марку. В разі відмові від замовлених марок – вартість їх виготовлення не відшкодовується.

Зберігання марок акцизного збору теж суворо регламентовано. Суб’єкт господарювання слід затвердити відповідальну особу. Також слід забезпечити ізольоване приміщення з охоронно-пожежною сигналізацією, металевою шафою, яку можна опечатати. Альтернатива є, але це тільки банківська установа.

І це ще не все. Бухгалтерії слід ознайомитись з правилами оподаткування акцизним податком. Суми податку повинні бути сплачені протягом 15 робочих днів після отримання марок, але в будь-якому разі до закінчення календарного року.

  

Наразі податкове законодавство містить такі ставки податку.

 

Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Одиниця виміру

Ставка податку

3824 90 97 20

Рідини, що використовуються в електронних сигаретах

гривень за 1 літр

3000

 

В той же час перехідні положення містять знижені ставки, а саме:

 

Код товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Опис товару (продукції) згідно з УКТ ЗЕД

Одиниця виміру

Ставки податку

з 1 січня 2021 по 31 грудня 2021

з 1 січня 2022 по 31 грудня 2022

з 1 січня 2023 по 31 грудня 2023

з 1 січня 2024 по 31 грудня 2024

2403 (крім 2403 99 90 10 - тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням)

Тютюн та замінники тютюну, інші, промислового виробництва; тютюн "гомогенізований" або "відновлений"; тютюнові екстракти та есенції

гривень за 1 кілограм (нетто)*

1367,71

1641,26

1969,51

2363,40

2403 99 90 10

Тютюновмісні вироби для електричного нагрівання (ТВЕН) за допомогою підігрівача з електронним управлінням

гривень за 1000 штук

1456,33

1747,60

2097,12

2516,54

 

З 01.01.2020 немаркова продукція заборонена до реалізації, а це значить що вже давно пора замовляти акцизи та отримувати ліцензію на продаж.

Отже продаж е-сигарет та рідин стала не менше контрольованою ніж продаж звичайних цигарок.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00
Працюємо з 2009 року, а з 2016 і в Польщі
Синергія бухгалтерії та юридичної підтримки
Спілкуємось на українській, англійській, польській
Не обслуговуємо резидентів росії

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants