OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Кінцевий власник юридичної особи 2015-05-18 14:46:35

Верховна Рада України для боротьби з корупцією та виявлення структури власності юридичних осіб прийняла 14 жовтня 2014 року ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів» № 1701-VII, який вступив в дію 25 жовтня 2014р. Даний закон встановлює обов’язок розкривати інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичних осіб та запобігання можливості легалізації доходів, отриманих злочинним шляхом, оскільки всі юридичні особи на даний момент зобов’язані вказувати кінцевого бенефіціарного власника (контролера) – фізичну особу при реєстрації чи зміні власності юридичної особи.

Термін «кінцевий бенефіціарний власник (контролер)» надається в ЗУ «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» № 1702-VII від 14.10.2014р. 

Отже кінцевий бенефіціарний власник (контролер) - фізична особа, яка може здійснювати вирішальний вплив на управління або господарську діяльність юридичної особи безпосередньо або через інших осіб, що здійснюється:

- шляхом реалізації права володіння або користування всіма активами чи їх значною часткою;

- правом вирішального впливу на формування складу, результати голосування, а також вчинення правочинів, які надають можливість визначати умови господарської діяльності;

- правом давати обов’язкові до виконання вказівки або виконувати функції органу управління;

Також передбачається, що дана фізична особа може мати можливість здійснювати вплив шляхом прямого або опосередкованого (через іншу фізичну чи юридичну особу) володіння однією особою самостійно або спільно з пов’язаними фізичними та/або юридичними особами часткою в юридичній особі у розмірі 25 % і більше статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі.

Варто зазначити, що кінцевим бенефіціарним власником (контролером) не може бути особа, яка має формальне право на 25 % і більше статутного капіталу або прав голосу в юридичній особі, але є агентом, номінальним утримувачем (номінальний власником) або тільки посередником щодо такого права.

З моменту публікації ЗУ «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення кінцевих вигодоодержувачів юридичних осіб та публічних діячів», а саме: 25 жовтня 2014 року встановлюється обов’язок всім підприємствам (крім державних та комунальних) встановити свого кінцевого бенефіціарного власника (контролера). Обов’язок поширюється як на новостворених юридичних осіб так і на тих, які зареєстровані до набуття чинності Закону. Юридичні особи, які були зареєстровані до набрання чинності Закону повинні подати державному реєстратору інформацію про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) протягом шести місяців, тобто до 25 травня 2015 року. 

Надання інформації здійснюватиметься шляхом подачі реєстраційної картки на проведення державної реєстрації юридичної особи (при створенні нової юридичної особи), а для зареєстрованих юридичних осіб потрібно подати реєстраційну картку про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в єдиному державному реєстрі. Інших документів для здійснення даної мети не передбачено.

За неподання юридичною особою інформації про кінцевого бенефіціарного власника (контролера) юридичної особи (ст. 166-11 Кодексу України про адміністративні правопорушення) тягне за собою накладення на керівника юридичної особи або особу, уповноважену діяти від імені юридичної особи (виконавчого органу), штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а це 5100 грн. та 8500 грн. Відповідно для будь-якого керівника штраф буде суттєвим, проте крім адміністративної, передбачена ще і кримінальна відповідальність.

Згідно з статтею 205-1 Кримінального кодексу України, внесення в документи, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи або фізичної особи – підприємця, завідомо неправдивих відомостей, а також умисне подання документів, які містять завідомо неправдиві відомості, державному реєстратору – караються штрафом від п’ятисот до тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 8 500 грн. до 17 000 грн.), або арештом на строк від трьох до шести місяців, або обмеженням волі на строк до двох років. 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message