OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Неприбуткова організація – зміни у 2015 році 2015-02-15 22:00:00

У зв’язку з податковою реформою на початку 2015 року було внесено досить багато змін до Податкового кодексу України (далі - ПКУ).

В редакції ПКУ, яка існувала до кінця 2014 року, була велика за обсягом і кількістю пунктів та підпунктів стаття 157 ПКУ. В даній статті існували такі поняття як основна діяльність, підприємницька діяльність, яка пов’язана з основною діяльністю, що відповідно не оподатковувалась. 

Так відповідно до п. 157.15. ст. 157 ПКУ під терміном "основна діяльність" слід розуміти діяльність неприбуткових організацій, яка визначена для них як основна законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації, у тому числі з надання реабілітаційних та фізкультурно-спортивних послуг для інвалідів (дітей-інвалідів), благодійної допомоги, просвітніх, культурних, наукових, освітніх, соціальних та інших подібних послуг для суспільного споживання, зі створення систем соціального самозабезпечення громадян (недержавні пенсійні фонди та інші подібні організації).

Також відповідно до п. 157.15. ст. 157 ПКУ редакції 2014 року відносив до основної діяльності продаж неприбутковою організацією товарів, виконання робіт, надання послуг, які пропагують принципи та ідеї, для захисту яких було створено таку неприбуткову організацію, та які є тісно пов'язаними з її основною діяльністю, якщо ціна таких товарів, виконаних робіт, наданих послуг є нижчою від звичайної або якщо така ціна регулюється державою.

Тобто робимо висновок, що раніше деяка підприємницька діяльність неприбуткових організацій знаходилась в правовому полі і залишала за ними право на статус неприбутковості. 

Натомість оновлений ПКУ тепер даних положень не містить. Єдина стаття на даний момент у ПКУ, яка визначає статус неприбутковості, містить в собі всього декілька положень і не дозволяє організаціям з цим статусом отримувати прибутки та розподіляти їх між засновниками та іншими особами.

Отже, відповідно до підпункту 2 підпункту 133.1.1. пункту 133.1. статті 133 ПКУ платниками податку - резидентами є суб’єкти господарювання - юридичні особи, які провадять господарську діяльність як на території України, так і за її межами, крім громадських об’єднань, політичних партій, релігійних, благодійних організацій, пенсійних фондів, метою яких не може бути одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

З метою оподаткування органи Державної фіскальної служби ведуть реєстр всіх установ та організацій, які зазначені у підпунктах 1 та 2 підпункту 133.1.1 ПКУ.

Установи та організації, які зазначені у підпунктах 1 та 2 підпункту 133.1.1 ПКУ, не є платниками податку на прибуток лише після внесення таких установ та організацій до Реєстру неприбуткових організацій та установ податковими органами в порядку, встановленому Державною фіскальною службою України.

Тому для правильної організації діяльності неприбуткових організацій краще буде використовувати інструменти, які притаманні для неприбуткових організацій та установ: договори дарування, пожертви, безповоротна фінансова допомога, залучення нових членів з членськими внесками, спонсорство, гранти, донорство, міжнародні програми допомоги громадським ініціативам і т.д. Потрібно відмовлятись від практики використання договорів надання послуг, виконання робіт, купівлі-продажу чи інших, які передбачають одержання і розподіл прибутку серед засновників, членів органів управління, інших пов’язаних з ними осіб, а також серед працівників таких організацій.

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message