OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Договір оренди майна – істотні умови 2014-02-01 22:00:00

Згідно зі ст. 638 Цивільного Кодексу України договір є укладеним, якщо сторони в належній формі досягли згоди з усіх його істотних умов. Господарський кодекс України визначає основні істотні умови договору оренди, без яких він вважається таким, який не укладений, тобто нікчемним. 

Згідно із статтею 284 Господарського кодексу України істотними умовами договору оренди є:

  •  об’єкт оренди (склад і вартість майна з урахуванням її індексації) – тобто потрібно конкретизувати склад майна, адресу для нерухомого майна та вартість майна;
  • строк, на який укладається договір оренди – зазначається строк оренди, варто пам’ятати, що договір оренди нерухомого майна строком від 3-ох років повинен бути нотаріально посвідченим;
  • орендна плата з урахуванням її індексації – вказується розмір орендної плати обов’язково з урахуванням індексації; 
  • порядок використання амортизаційних відрахувань – необхідно встановити той порядок використання амортизаційних відрахувань, який задовольняє обидві сторони;
  • відновлення орендованого майна та умови його повернення або викупу – відновлення орендованого майна здійснюється будь-якою із сторін за домовленістю, проте орендодавець обов’язково повинен погодитись на відновлення об’єкта оренди, а з приводу умов повернення майна згідно ст. 795 Цивільного кодексу України передача та повернення орендованого майна оформлюються актами.

Варто відрізняти поняття нікчемності та недійсності, адже багато осіб не розрізняють дані поняття. Нікчемний правочин (нікчемний договір) – це правочин, недійсність якого встановлена законом і визнання такого правочину недійсним у судовому порядку не вимагається (ст. 215 ЦКУ), а недійсний правочин (недійсний договір) – правочин, який визнаний судом недійсним.

Статті 221-235 Цивільного кодексу України визнають конкретні випадки правочинів, які суд може визнати недійсними.

Згідно Постанови №11 від 29.05.2013 року Пленуму Вищого Господарського суду не вважаються вчиненими правочини (укладеними господарські договори), в яких відсутні передбачені законом умови, необхідні для їх укладення (не досягнуто згоди за всіма істотними для даного правочину умовами).

Слід розуміти, що нікчемний правочин або правочин, визнаний судом недійсним, є недійсним з моменту його вчинення, тому необхідно серйозно ставитись до підписання договорів оренди. Майнові наслідки для сторін такого договору можуть бути жахливими.

Відповідальність перед податковими органами за недійсні і нікчемні правочини – вагома для будь-якого суб’єкта господарювання. Отже звернення уваги на істотні умови договору – обов’язок кожного юриста, який працює з договорами. 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
2.75 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 2.75

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants