OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Вибір типу будівлі, для будівництва 2013-05-13 23:02:51

І так визначившись із типом земельної ділянки давайте розглянемо різні типи приватних будівель які ми можемо на цих земельних ділянках збудувати.

Законодавство України розрізняє наступні типи будинків:

Садовий будинок - будівля для літнього (сезонного) використання, яка в питаннях нормування площі забудови, зовнішніх конструкцій та інженерного обладнання не відповідає нормативам, установленим для житлових будинків.

Дачний будинок - це житловий будинок для використання протягом року з метою позаміського відпочинку.

Одноквартирний (садибний) житловий будинок - будівля капітального типу, споруджена з дотриманням вимог, встановлених законом, іншими нормативно-правовими актами, поверховість якої не повинна перевищувати чотирьох поверхів, призначена для постійного у ній проживання та яка складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень;

Розглянемо кожен тип будівлі окремо та спробуємо знайти плюси та мінуси будівництва того чи іншого типу будинків.

Садовий будинок можна зводити на земельній ділянці переданій для здійснення індивідуального садівництва, як правило, такі будинки зводяться за межею міста та знаходяться в садових кооперативах. Даний тип будівлі віднесений до нежитлового фонду та не може відповідати нормам, що встановлені для житлових будинків. У них немає приміщень що складають житлову площу. Призначений лише для літнього (сезонного) використання, проте це не означає, що використання лише літом, мається на увазі будь-який сезон в який можна займатись садівництвом. В такому будинку ви звісно ж можете обладнати спальню, кухню, ванну та інші кімнати, та навіть привести його у відповідність нормам встановленим для житлових будинків, проте за документами він так і залишиться об’єктом нежитлової нерухомості. Що в свою чергу не дасть вам можливості прописатись у ньому, але є і плюс, комунальних платежів ви будете сплачувати менше ніж, наприклад, за житловий будинок. На земельній ділянці біля садових будинків можуть бути розміщені також господарські будівлі (у тому числі для  утримання  домашньої птиці, кролів тощо).

Дачний будинок зводиться на земельній ділянці переданій для здійснення дачного будівництва. Як і садові будинки, дачні в основному знаходяться в дачних кооперативах або товариствах за межею населених пунктів. На відміну від садового будинку в дачному може бути передбачено наявність житлових приміщень, оскільки він є будинком для круглорічного відпочинку і перебування людини. Він більш наближений до житлового будинку проте так і не відноситься до житлового фонду і в ньому ви, також не можете приписатись

Слід зазначити, що для того щоб здійснювати будівництво дачного чи садового будинку в кооперативі вам необхідно узгодити його будівництво з дачним або садовим кооперативом в якому знаходиться земельна ділянка.

Також варто звернути увагу на те, що законодавством не передбачено порядку і можливості переведення об’єктів нежитлового фонду в житловий, навіть якщо об’єкт буде відповідати усім вимогам встановленим для об’єктів житлового фонду. Звісно, ж можна спробувати здійснити це через суд, але це не дає стопроцентної гарантії позитивного результату. Те саме стосується і реєстрації місця проживання у них (приписки), у судовій практиці немало випадків коли суд встає на бік власника дачі або садового будинку і виносить рішення про зобов’язання зареєструвати громадянина, але це можливо лише у випадку присвоєння адреси такому об’єкту, що у свою чергу не менш проблематично, оскільки садові та дачні кооперативи або товариства не мають офіційно зареєстрованих внутрішніх адрес, і часто вони знаходяться за межею населеного пункту.

Здійснювати будівництво житлового будинку позбавляє від багатьох проблем, але це є більш ресурсозатратним ніж попередні два варіанти. Житловий будинок повинен відповідати усім встановленим вимогам (ДБН В.2.2-Х-20ХХ). Отже Одноквартирний (садибний) житловий будинок - це будинок, що складається з окремої квартири (автономного житлового блоку), включає комплекс приміщень, призначених для індивідуального і/або одно сімейного заселення мешканців, при їх постійному, тривалому або короткочасному мешканні (у т.ч. сезонному, відпустковому і тому подібне має окрему присадибну ділянку). Житловий будинок повинен розміщуватись на земельній ділянці переданій під будівництво і обслуговування індивідуального житлового будинку (присадибна ділянка). Житловому будинку присвоюється поштова адреса і він повністю відповідає всім вимогам встановленим для об’єктів житлового фонду. На земельній ділянці біля житлового будинку розміщуються  господарські  будівлі  (сараї (хліви),  літні кухні, гаражі, майстерні, навіси, вбиральні тощо) та господарські споруди (колодязі,  вигрібні  ями,  огорожі,  ворота,  хвіртки,  замощення тощо.

Ліцензія на будівництво для 4 і 5 категорії складності.

Процедура документального оформлення здійснення будівництва для всіх трьох типів будинків однакова. Все залежить лише від розмірів та поверховості. Так, наприклад, якщо ви збираєтесь здійснити будівництво будівлі не вище двох (без урахування мансардного) з площею до 300 квадратних метрів, то для початку здійснення будівництва вам необхідно отримати будівельний паспорт, на підставі якого ви подаєте до відповідного територіального органу інспекції архітектурно-будівельного контролю повідомлення про початок виконання будівельних робіт, в інших випадках вам необхідно звертатись в той же орган із заявою про реєстрацію декларації про початок виконання будівельних робіт. Після завершення будівництва ви повинні звернутись до відповідного територіального органу інспекції архітектурно-будівельного контролю для реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації. З цього моменту ваше будівництво узаконене, проте після цього ви повинні звернутись у відповідний орган місцевого самоврядування де розташований ваш будинок з декларацію для реєстрації нового будинку, та отримання рішення про присвоєння поштової адреси (проте це не стосується дачних і садових будинків).

Але право власності ще не оформлене, оскільки вам у відповідній територіальній службі за місцем розташування вашого майна необхідно отримати свідоцтво про право власності. Для цього необхідно виготовити техпаспорт. Та подати декларацію про готовність об’єкта до експлуатації, техпаспорт, документ на земельну ділянку, та документ, що підтверджує факт присвоєння адреси об’єкту до реєстраційної служби і після п’яти робочих днів ви отримаєте таке бажане свідоцтво про право власності. Але якщо ви думаєте, що ваше «ходіння по муках» завершилось, то це ще не кінець, вам ще необхідно здійснити реєстрацію свого місця проживання (якщо ви збудували житловий будинок) та укласти договори на енерго, водо та газопостачання, детальніше як це зробити ми опишемо в нашій наступній статті.

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants