OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Закон про мову і агентства з працевлаштування за кордоном 2019-06-26 21:00:00

16.07.2019 набирає чинності Закон України «Про забезпечення функціонування української мови як державної» (далі – закон про мову). Даний закон стосується не лише публічної сфери та сфери інформаційного простору, а й сфери обслуговування споживачів.

Для того, щоб зрозуміти чи стосується новий закон саме Вашої діяльності пропонуємо розібратися у визначенні термінів «споживач» та «продукція».

 

Закон України «Про захист прав споживачів» містить визначення цих двох термінів, тож відповідно до цього закону споживачем  є виключно фізична особа, яка замовляє, придбаває, використовує або має намір придбати та/або замовити продукцію для своїх особистих потреб, не пов'язаних з її господарською діяльністю або виконанням обов'язків в якості найманого працівника.

З визначення споживача можна зробити висновок, що закон не стосується сфери надання послуг, однак, визначення продукції дає змогу розставити всі крапки над «і». Відповідно до вищевказаного закону продукцією є будь-який товар (виріб), послуга або робота, що виготовляються, надаються або виконуються для тощо, щоб задовольнити суспільні потреби.

Таким чином закон про мову розповсюджує свою дію і на сферу надання послуг споживачам, в тому числі і на надання послуг з посередництва у працевлаштуванні за кордоном. Усі суб’єкти господарювання, яких стосується закон про мову зобов’язуються надавати інформацію про свої товари, вироби, послуги чи роботи українською мовою. Виключення використання суто державної мови:

 1. персональне обслуговування клієнта іншою мовою, прийнятною для сторін, на прохання споживача;

 2. дублювання інформації про товар, виріб, послугу, роботи іншою мовою, яка не є державною;

 3. виготовлення технічної і проектної документації за договором з іноземцем, особою без громадянства, іноземною юридичною особою, в якому прямо передбачено використання іноземної мови;

 4. розміщення реклами у друкованих ЗМІ, що видаються однією з офіційних мов Європейського Союзу, тією мовою, якою видається такий друкований ЗМІ;

 5. оформлення міжнародних поштових відправлень та повідомлень.

 

Для захисту української мови як державної в Україні призначається Уповноважений із захисту державної мови, до обов’язків якого зокрема входить перевірка дотримання норм закону про мову та складання постанови про накладення штрафу. Штраф за порушення норм закону про мову може сягати від 5100 грн. до 6800 грн.

 

Юристи компанії OGP радять усім суб’єктам господарювання, які працюють у сфері обслуговування споживачів звернути увагу на норми закону про мову, перевірити свої сайти, договори, акти наданих послуг та виконаних робіт, а також іншу документацію на відповідність законодавству.

 

OGP - CONSULTING PARTNERSHIP
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message