OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Земельна ділянка для індивідуального будівництва 2013-05-06 22:40:30

Якщо ви мрієте про власний будинок і вирішили здійснити цю мрію шляхом будівництва будинку ви розпочинаєте непростий шлях.

Для початку визначимось які саме типи будинків ви можете звести на власній земельній ділянці. Ми зупинимось лише на тих типах будівель, що можуть бути цікавими для приватного забудовника, отже відповідно до Наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України Про затвердження Інструкції про порядок проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна розрізняють такі види приватних будівель:

  -   одноквартирні  (садибні)  житлові  будинки. Житловий будинок  указаної  категорії складається із житлових та допоміжних (нежитлових) приміщень.

Характерними допоміжними приміщеннями будинків є: передпокій, кухня,  коридор,  веранда,  вбиральня,  комора,   приміщення   для автономної системи опалення, пральня тощо.

     На    присадибних    ділянках,    крім   житлових   будинків, розміщуються  господарські  будівлі  (сараї (хліви),  літні кухні, гаражі, майстерні, навіси, вбиральні тощо) та господарські споруди (колодязі,  вигрібні  ями,  огорожі,  ворота,  хвіртки,  замощення тощо.

До них відносяться:  прибудовані житлові кімнати та допоміжні приміщення  (тамбури,  веранди,  кухні,  комори,  ванні   кімнати, вбиральні тощо).

     Окрім того особа може здійснити прибудову до власного житлового будинку. Прибудовою (до  житлового   будинку)   є   частина   будинку, розташована  поза контуром її капітальних зовнішніх стін і яка має з основною частиною будинку одну (або більше)  спільну  капітальну стіну.  Прибудови мають внутрішнє сполучення з основними частинами будинків.

-  Садові будинки    -   будинок   для   літнього   (сезонного) використання.

-  Дачні будинки   -   це  житловий  будинок  для  використання протягом року з метою позаміського відпочинку.

У наступних статтях ми детальніше зупинимось на особливостях конкретних типів приватних будівель. А зараз перейдемо до вибору земельної ділянки під забудову.

В залежності від того, який будинок ви плануєте будувати необхідно вибрати правильну земельну ділянку, оскільки використання землі не за призначенням може закінчитись проблемами з документами, неможливістю оформлення права власності, а в результаті неможливості підключення інженерних мереж, а то і взагалі знесенням збудованої будівлі!

Отримати землю під забудову можна кількома способами, наприклад, придбати в результаті укладення договору, або отримати земельну ділянку із земель комунальної власності право на отримання якої має кожен громадянин.

Отже відповідно до Наказу державного комітету України із земельних ресурсів 23.07.2010  № 548 «Про затвердження класифікації видів цільового призначення земель» під індивідуальну забудову можуть використовуватись земельні ділянки з наступними цільовими призначеннями:

- 01.05 Для індивідуального садівництва.

- 02.01 Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

- 07.03 Для індивідуального дачного будівництва

На землях для індивідуального садівництва можуть зводитись садові будинки, можуть бути розміщені також господарські будівлі (у тому числі для  утримання  домашньої птиці, кролів тощо) та споруди.

Слід зазначити одну особливість даного виду земельних ділянок, оскільки ці землі відносяться до категорії земель сільськогосподарського призначення то відповідно до Земельного кодексу такі землі не можуть перебувати у власності іноземних громадян, а отже якщо у вас паспорт іноземця ви можете отримати таку земельну ділянку лише в оренду.

Також зверніть увагу на те, що приписатись в садову будинку буде неможливо, навіть якщо він буде повністю відповідати вимогам встановленим для житлового будинку, оскільки буде порушено цільове призначення земельної ділянки. Проте, якщо вас цікавить будинок для заміського літнього відпочинку то будівництво заме на такій землі вигідне тим, що відповідно до ст. 35 Земельного кодексу Громадяни України із земель державної і комунальної власності мають право набувати безоплатно у власність або на умовах оренди земельні ділянки для ведення індивідуального садівництва Проте це доволі важкий та кропіткий процес, але в результаті можна зекономити немалу суму, що могла бути витрачена на купівлю землі.

Земельні ділянки з цільовим призначенням для ведення індивідуального дачного будівництва належать до категорії земель рекреаційного призначення. Відповідно до статті 51 Земельного кодексу до них належать також землі, надані для дачного будівництва.

Порядок використання земель рекреаційного призначення ніде чітко не визначений, що дає деяку волю в використанні землі. Окрім того на такій землі ви можете звести Дачний будинок, який хоч і не є об’єктом житлової нерухомості, проте може використовуватись для круглорічного відпочинку, а отже і проживання. Але зареєструватись в дачному будинку ви знову ж таки не зможете, або лише через суд, але це далеко не гарантований спосіб, проте надія отримати заміський будинок і жити в ньому є, оскільки існує проект Закону України Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що стосуються реєстрації місця проживання, який може надати таку можливість.

Даний вид земель відрізняється від земель індивідуального садівництва розміром ділянки яку особа має право отримати в порядку приватизації із земель державної або комунальної власності. Так для ведення садівництва відводиться - не більше 0,12 гектара, а для індивідуального дачного будівництва - не більше 0,10 гектара. Слід також зазначити, що у випадку використання землі рекреаційного призначення не за призначенням встановлюються підвищені п’ятикратно ставки оподаткування за використання земельних ділянок рекреаційного призначення.

Будівельна ліцензія чи Декларація про готовність об'єкта до експлуатації. Передзвоніть нам і дізнайтеся.

 

Для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка). Цей вид землі найбільш підходящий для індивідуального житлового будівництва. На земельній ділянці призначеній для будівництва і обслуговування житлового будинку можуть розташовуватись житлові  будинки,  господарські  будівлі  (сараї (хліви),  літні кухні, гаражі, майстерні, навіси, вбиральні тощо) та господарські споруди (колодязі,  вигрібні  ями,  огорожі,  ворота,  хвіртки,  замощення тощо). Присадибні ділянки розташовуються лише в межах населеного пункту тоді як землі для індивідуального садівництва та для індивідуального дачного будівництва можуть знаходитись за межами населених пунктів. Слід зазначити, що на такій земельній ділянці не можна зводити будівлі комерційного призначення, промислові об’єкти та ін. що не пов’язані з житловою забудовою. Також на такій землі не можна звести будинок на дві квартири, оскільки уже буде багатоквартирний житловий будинок для якого передбачені інші вимоги, до земельних ділянок. Землю під індивідуальну житлову забудову можна також отримати із комунальної або державної власності, проте для таких земель також встановлена максимальна квота розміру ,у селах це не більше 0,25 гектара, в селищах не більше 0,15 гектара, а в містах не більше 0,10 гектара;

Отже, підсумовуючи, що підходячи до вибору земельної ділянки слід врахувати кілька факторів. Так ціна землі на різні типи землі різниться і відповідно земля в межах населених пунктів коштує дорожче, та й місце розташування і якісь землі та ін. будуть впливати на ціну землі. Також слід визначитись, що вам необхідно будувати, якщо ви хочете невеликий заміський будиночок для літнього відпочинку то краще обрати землю для індивідуального садівництва, якщо хочете заміський будинок з усіма умовами та без можливості зареєструватись там то краще землю під індивідуальне дачне будівництво, а якщо ви хочете побудувати повноцінний житловий будинок, але в межах населеного пункту то звісно ж обирайте землю для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка).

OGP - CONSULTING PARTNERSHIP
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message