OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Одностайні рішення учасників ТОВ 2018-10-04 21:00:00

 

Необхідна кількість голосів учасників загальних зборів для вирішення тих чи інших питань товариства є завжди актуальною темою, тим паче після прийняття нового Закону України «Про тoвариства з oбмеженою та дoдатковою відпoвідальністю».

В порівнянні з раніше прийнятим законодавством новий Закон встановлює дещо інші правила голосування на загальних зборах.

Нижче приводимо порівняння квот голосів необхідних для прийняття відповідних рішень за ЗУ «Про господарські товариства», ЗУ «Про тoвариства з oбмеженою та дoдатковою відпoвідальністю».

 

ЗУ «Про господарські товариства»

ЗУ «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю»

Проста більшість голосів (50%+ голосів від кількості учасників присутніх на зборах);

Кваліфікована більшість (50%+ гoлосів від загальної кількості гoлосів усіх учасників);

Кваліфікована більшість (50%+ гoлосів від загальної кількості гoлосів усіх учасників);

 ¾ гoлосів від загальної кількості голoсів усіх учасників;

Одностайне рішення;

 

Слід зауважити, що дуже широке коло питань вирішується одностайно. Тож, виникає запитання, з яких саме питань потрібне рішення усіх учасників загальних зборів?

Одностайне рішення учасників загальних зборів (перелічені в ст. 30 Закону) обов’язкове у таких випадках:

1) у разі необхідності оцінки в грошовій формі негрошового вкладу учасника;

2) у випадках, за якими потрібно здійснити перерозподіл часток між учасниками товариства;

3) у разі формування та визначення порядку функціонування нових органів підприємства;

4) у випадках вирішення можливості придбання товариством частки учасника.

 

Виникло питання змінити статут у відповідності до нового закону? - Пропозиція нашої компанії без сплати адміністративного збору⇒

 

Однак, варто бути уважними, адже на цьому коло питань, які вирішуються одностайно не закінчується. В законі містяться додаткові статті, які встановлюють необхідність одностайного вирішення питань.

 

Затвердження першої редакції статуту підприємства.

Це стосується не всіх підприємств, а лише тих, які утворилися внаслідок реорганізації, при цьому в учасників менший обсяг прав ніж у попередників.

 

Винесення на загальні збори більш широкого кола питань, ніж передбачено порядком денним.

Цікаво також те, що одностайним рішенням учасників загальних зборів можна розширити коло питань, які виносяться на порядок денний загальних зборів.

 

Загальні збори за межами України.

І не менш важливо є те, що загальні збори учасників товариства можуть проводитися за кордоном, і для цього необхідна письмова одностайна згода всіх учасників товариства.

 

Виплата дивідендів не в грошовій формі.

Зазвичай дивіденди виплачуються у грoшовому виразі, але одностайним рішенням загальним зборів можна прийняти інше.

 

Строки внесення вкладу в статутний капітал та внесення додаткових вкладів.

Деякі положення в статуті можуть прийматися лише одностайно учасниками загальних зборів. Так, наприклад, з приводу строків внесення вкладу в статутний капітал в законі встановлюється 6-місячний термін від дати реєстрації товариства, якщо інше не вказується в статуті. Дане положення стосується порядку і строків внесення додаткових вкладів.

 

Порядок реалізації переважного права.

Також, статутом можуть регулюватися таке питання як порядок реалізації переважного права. Переважне право означає, що внести додатковий вклад у статутний капітал мають право спочатку всі учасники товариства, а вже потім треті особи.

 

Порядок відчуження часток.

Всі учасники підприємства мають право на оплатній чи безоплатній основі відчужити свою частку або частину частки іншим учасникам. Однак в деяких випадках на це необхідна згода інших учасників. Порядок відчуження часток, надання їх в заставу може бути зазначений в статуті, для цього необхідне одностайне рішення.

 

Порядок розрахунку з учасником, який виходить з товариства.

В Законі чітко регламентовано строки та порядок розрахунків з учасником, який прийняв рішення вийти з товариства. Після спливу 1 місяця від моменту, коли товариство дізналося про вихід учасника, необхідно надати обґрунтований розрахунок такому учаснику з урахуванням розміру його частки. Але знову ж таки, статут може вказувати на інші строки та порядок розрахунку. Таке положення в статуті приймається одностайним рішенням.

 

Інша кількість голосів необхідна для голосування.

Одне з найважливіших питань, яке вирішується одностайно – це закріплення в статуті іншої кількості голосів, необхідних для вирішення тих чи інших питань. Але дана норма не стосується питань, які потребують одностайного рішення. Зазначена стаття надає гнучкості у врегулюванні деяких питань товариства.

 

Укладення правочинів із заінтересованістю.

Порядок надання згоди на укладення правочинів, щодо яких є заінтересованість може встановлюватися в статуті, якщо за це одностайно проголосують учасники загальних зборів.

 

Підстави примусового виключення учасника з товариства.

Підстави виключення учасника з товариства раніше чітко регламентувалися в законодавстві. До таких підстав належали систематичне невиконання або неналежне виконання своїх обов’язків, а також перешкоджанню діяльності товариства та інші.

Відтепер, згідно з новим Законом, підстави для примусового виключення учасника з товариства зводяться до мінімуму. Тобто, зараз виключити учасника можливо за невнесення вкладу у встановлені строки та у випадку смерті (припинення) учасника, якщо спадкоємці таких учасників не вступили в товариство. Одностайного рішення учасників загальних зборів для виключення учасника товариства не потрібно.

 

Особливості голосування в ТОВ, які реорганізовані з АТ.

Акціонерні товариства можуть реорганізовуватися в ТОВ, адже кількість учасників в останніх необмежена. В утворених ТОВ учасників може бути до кількох тисяч. В таких випадках винести одностайне рішення може бути досить складно, адже існує більша імовірність, що на загальні збори з’являться не всі учасники. Вірогідніше за все, вирішуватися питання в таких підприємствах будуть за стандартними процедурами (кваліфікована більшість, ¾ голосів). Це в свою чергу обмежує діяльність товариства, адже є перелік питань, які вирішуються лише одностайно.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message