OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Банки відкрили інформацію для ДФС по рахунках ФОП 2018-09-13 21:00:00

 

Державна фіскальна служба анонсувала, що отримала інформацію від банків за відкритими рахунками у фізичних-осіб підприємців.

 

Передісторія:

ДФС і банки давно ведуть діалог з приводу збільшення прозорості, а саме: отримання даних за відкритими рахунками на фізичну особу, при тому що ця фізична особа є підприємцем.

Дані статистики говорять самі за себе: на майже 2 мільйони підприємців відкриті рахунки тільки у 964 тисяч.

Звичайно, податківці справедливо вважають, що інші просто знаходяться в тіні, і не платять податки при сплатах на картку фізичної особи.

Таку «хитру» практику можуть використовувати недалекоглядні підприємці в надії наекономити на податках і вберегти свої кровно зароблені від «непосильного тягаря».

Можна говорити навіть більше - величезне число Facebook і Instagram акаунтів, веб-сторінок в Інтернеті пропонують купити товари або замовити послуги при тому що оплата може бути тільки на картку фізичної особи або при отриманні товару у відділенні «Нової пошти».

За словами в.о. заступника голови Державної фіскальної служби Євгена Бамбізова «Від банків отримана перша інформація про рахунки, відкриті особами, які мають статус ФОП. Зараз вона обробляється. І вже попередній аналіз свідчить: лише третина з них відкрита як рахунки для ведення підприємницької діяльності».

 

Наслідки:

Апокаліпсис для «хитрих» підприємців.

Але не все так просто. Для будь-якого звинувачення потрібно провести перевірку, яку можна оскаржити не тільки у самого перевіряючого, а й у вищому органу і далі в суді.

Ніяких ресурсів не вистачить перевірити навіть 100 тисяч підприємців. Але когось обов'язково перевірять. Державна машина - хоч і з труднощами, але зробить свою справу. Вже зараз бухгалтера стали свідком активізації розсилок «листів щастя» навіть на штрафи на 170 грн.

Працювати «по-старому і по-хитрому» точно вже не слід. І податківці обіцяють прийняття норм, які закриють або набагато ускладнять можливість отримання грошей на прості карткові рахунки у підприємницькій діяльності. Ми зараз не будемо заглиблюватися в поняття «підприємницької діяльності», інакше взагалі мільйони громадян виявляться підприємцями і порушниками.

Органи влади це теж розуміють (автор дуже сподівається) і як то кажуть в старій юридичній легенді: «Якщо закон порушує критичне число громадян, то краще поміняти закон ніж оголошувати війну власному народу».

 

Рекомендації юристів:

 1. Не працювати у підприємницькій діяльності з рахунками, відкритими на фізичну особу. (Навіть, якщо Ви не ФОП - згадуємо визначення що таке підприємницька діяльність - в Господарському кодексі України ст. 42).

 2. Прибрати такі рахунки з будь-яких сайтів або сторінках в соціальних мережах.

 3. Знайти бухгалтера, який зможе привести в порядок бухгалтерію ФОП і почати працювати «по-білому».

 4. Падіння оборотів на картці фізичної особи і збільшення оборотів на підприємницькому рахунку - це ризиковано і не на користь платника податків під час перевірки. Потрібно знайти об'єктивні причини для таких подій.

 5. Згадуємо найкращі форми і правила оподаткування для всіх трьох спрощених форм ФОП. Це єдиний податок, про який можна докладніше почитати в нашій аналітичній статті. Єдиний податок для ФОП - аналіз.

 6. При найменшій підозрі майбутньої перевірки - сміливо телефонуйте юристу. Не будемо пояснювати чому, і масу юридичних тонкощів. Щоб було зрозуміліше згадаємо аналогію: при хворобі - зволікання з викликом лікаря тільки погіршує ситуацію хворого і витрати на лікування будуть тільки дорожче. Не ховайте голову в пісок - за вікном 21 століття - перевірки і послуги бухгалтерів і юристів складова нашої цивілізації.

 7. Для самих скептичні: бізнес який не може собі дозволити відкрити ФОП на першій або другій групі оподаткування (відкриття ФОП - звільнено від державних мит, податки на квартал в середньому можуть бути близько 5000 грн.) - це сумнівний бізнес. Піднімайте ціни і працюйте більше.

 8. Закриття ФОП. Для тих, хто розуміє, що краще вийти з бізнесу, для того що б не привертати увагу податківців через місяці і роки. Закриття ФОП - звільнено від мит і теж не вимагає особливих зусиль. Припинення діяльності ФОП може зайняти всього одну годину в місцевій адміністрації. Після цього не забутьте навідатися в податкову службу, зробити звірку за сплаченими податками і оплатити їх.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message