OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Перевірити агенцію з працевлаштування за кордон 2017-06-14 13:07:08

 

Як перевірити посередника з працевлаштування?

Сьогодні чимало українців виїжджають до Польщі у пошуках праці. Тільки в 2016 році Польські Консульські установи видали близько 1 млн. робочих віз для українців. Передбачається, що у цьому році тенденція тільки посилиться у зв’язку з підвищенням заробітної плати в Польщі.

Для того, щоб отримати допомогу в отриманні робочої візи та вакансії на працевлаштування в Польщі наші співвітчизники найчастіше користуються послугами агенцій працевлаштування та зрідка намагаються зробити все самостійно, користуючись допомогою знайомих.

На жаль, серед наших клієнтів не рідко траплялися ті, котрі вже постраждали від рук не надійних партнерів. Це підштовхнуло нас до написання цієї статті, в якій ми поділимось порадами щодо того, як можна перевірити агенцію працевлаштування. 

Ліцензія на працевлаштування

Згідно з чинним законодавством України агенції працевлаштування для здійснення своєї діяльності повинні отримати ліцензію від Міністерства соціальної політики України. Запросіть в агенції, до якої звертаєтеся, дату та номер наказу про видачу ліцензії та перевірте його наявність на офіційному сайті Міністерства соціальної політики України. Відсутність ліцензії означає, що агенція діє нелегально.

В той же час приділіть увагу тому факту, що офіційно посередник може працювати тільки з тією країною, на яку отримано ліцензію. Це легко перевірити скориставшись реєстром ліцензіатів з посередництва за кордон (доступно для скачування, станом на 01.02.2019.).

Тобто, якщо посередник, згідно реєстру, працює тільки з Польщею, то буде не законним, якщо він пропонуватиме роботу в іншій країні.

До того ж з 01.01.2017 року міністерство видає ліцензії без паперового носія. Це означає, що у посередника буде тільки копія наказу про видачу ліцензії, та Ви можете знайти вашого посередника у вищезазначеному реєстрі.

 

На сайті Міністерства соціальної політики Ви завжди зможете знайти актуальний список ліцензіатів.

 

Також наші польські партнери готові сприяти в отриманні робочого запрошення і працевлаштування в Польщі.

 

Закордонні партнери

Агенція працевлаштування, яка легально працює повинна мати укладені договори з іноземними партнерами. Ви можете запросити копію такого договору (на зрозумілій для Вас мові), номери телефонів людей, які вже користувалися послугами цієї агенції і можуть підтвердити її надійність. Подібну інформацію можна також знайти на різноманітних інтернет-форумах, соціальних мережах або інших інтернет-ресурсах де люди діляться своїм досвідом та враженнями.

 

Робота з будь-якою візою

Якщо агенція працевлаштування, до якої Ви звернулися, готова надавати Вам свої послуги з пошуку роботи при тому, що Ви плануєте їхати до Польщі без візи (тобто користуючись умовами безвізового режиму з ЄС, що не дає права на працевлаштування) – Ви потрапили до шахраїв. Легальне працевлаштування можливе виключно на легальних умовах, а для цього Вам необхідна робоча або студентська віза. Якщо Ви не студент тієї країни , де плануєте працевлаштуватися, то у Вас є тільки один спосіб працювати легально – отримати робочу візу. Жодна інша віза не дає права на роботу.

 

Без інтересу щодо навичок

Якщо працівник агенції праці не цікавиться Вашими навиками або попереднім досвідом роботи як потенційного працівника, то це свідчить про сумнівні мотиви такої агенції, адже так людей на роботу не приймають. Роботодавцям завжди важливо розуміти, які навики та вміння мають їхні працівники – шахраям же ця інформація зовсім не потрібна, адже вони й не збираються нікого працевлаштовувати. Немає інтересу щодо навиків та досвіду – будьте обережні.

 

Не віддавайте оригінал паспорта

Ніколи, ні в якому випадку не віддавайте оригінал паспорта своїм потенційним роботодавцям. Для того, щоб оформити документи для візи вистачить лише копії, а оригінал Вам буде потрібний під час перетину кордону. Ніяких підстав для передачі оригіналу паспорта в руки інших осіб немає. Якщо Вас змушують або пропонують  віддати документи для надійності і зберігання – будьте обачливими, скоріш за все, Ви маєте справу з шахраями і Вас хочуть фізично експлуатувати понаднормовою працею та й за роботу Вам не заплатять.

 

А що із оплатою?

Агенції з працевлаштування і посередництва праці не можуть вимагати оплат від працівника за працевлаштування перед підписанням трудового договору. Натомість агенція працевлаштування може вимагати від працівника оплати за послуги пов’язані з направленням до праці (тобто підстава для отримання робочої візи), видачу візи, медичну довідку, страховий поліс, переклад документів (якщо вимагається).

 

Слід пам’ятати!

 • Агенція праці повинна дати Вам договір тією мовою, яку Ви розумієте.

 • Ви не зобов’язані підписувати договір відразу – заберіть додому і ознайомтесь.

 • Перевірте які Ваші права і обов’язки, а також: що пропонує агенція і роботодавець.

 • Якщо не все розумієте – попросіть про роз’яснення працівника агенції.

 • Попросіть надати всю необхідну інформацію про роботодавця.

Агенція з працевлаштування обов’язково повинна мати:

 • ліцензію на посередництво в працевлаштування за кордон;

 • офіс, за тією ж адресою, що вказана в ліцензії;

 • веб-сайт, законодавчо встановлена вимога мати посереднику власний веб сайт;

 • куточок споживача – в якому можна знайти всі необхідні дані і інформацію;

Звертаємо увагу, що не треба реагувати на оголошення на заборах та стовпах, бо, як кажуть, «яка реклама – така і робота буде».

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message