OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Як відповісти на запит податкових органів 2019-02-10 22:00:00

Кожне підприємство, що діє може стикатися у своїй роботі із запитами з податкових органів про надання інформації. В останні роки такі листи почастішали через боротьбу державного апарату з тіньовою зайнятістю. І в такому випадку, приводом дати інформацію, може бути наявність на підприємстві тільки одного працевлаштованого працівника (директора) або суттєві обороти при малій кількості працевлаштованих співробітників.

Отже, отримавши такий «лист щастя», потрібно уважно вивчити всі деталі, так як в разі невиконання вимог закону, даний лист так і залишиться лише проханням, а не офіційним запитом.

  1. Згідно з порядком отримання інформації за запитами - лист повинен бути вручено під розписку або надіслано поштою з повідомленням про вручення. Існує також можливість отримувати запити в електронній формі з цифровим підписом.

Отримавши простий лист запит - відразу можна його кваліфікувати як «прохання».

  1. Наявність обов'язкових реквізитів. Запит повинен бути підписаний керівником податкового органу або його заступником, оформлений на офіційному бланку із зазначенням вихідного номера і дати, а також печаткою.

Відсутність будь-якого із зазначених реквізитів теж говорить про відсутність офіційного запиту, як би не називався документ з податкової.

  1. А чи були підстави для запиту? Перелік підстав для оформлення запиту строго визначений законом, і держава заборонила чиновникам зловживати бажанням «копнути глибше» без правового обґрунтування.

Перелік підстав, затверджений законом:

1) проведення зустрічної перевірки;

2) скарга платника податків про ненадання (НЕ реєстрацію) податкової накладної або акцизної накладної;

3) виявлено недостовірну інформацію в податкових деклараціях і розрахунках;

4) при контролі над трансфертним ціноутворенням, визначенні звичайних цін;

5) виявлено інформацію про порушення в області підконтрольній податковим органам.

Виходячи з перерахованого вище, запити на тему «чому тільки одна людина працює» або «чому такі обороти і такі податки» є безпідставними при відсутності прив'язки до затверджених підстава і вказівки, що конкретно було порушено.

У разі застосування пункту про нібито виявлені порушення - в листі повинні бути чітко зазначено, що було порушено і які факти про це свідчать. Твори на тему «всі підприємці ухиляються від податків і тому порушники по аксіомі» не є обґрунтованим доказом.

 

Наслідки ігнорування офіційного запиту. У разі ненадання своєчасної відповіді (протягом 15 робочих днів з моменту отримання листа або 10 робочих днів при зустрічній перевірці), податкові органи можуть ініціювати документальну позапланову перевірку.

Сила пошти. Для самих хитрих, хто вирішив не приймати листи. Згідно статті 42 ПКУ, при відсутності платника податків за місцем реєстрації або при небажанні його приймати пошту, лист вважається доставленим в день, коли поштова служба вказала причину невручення в повідомленні.

 

Отримуючи належним чином підготовлені запити з податкової служби, не варто пускати на самоплив процеси відповідей і листувань. Заздалегідь підготовлена юридична позиція - це основа перемоги в цивілізації бюрократів.

 

Законодавство:

Податковий кодекс України.

Постанова КМУ № 1245 від 27.12.2010 року. «Про затвердження Порядку періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом».

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants