OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Нові ліцензійні умови на виготовлення цінних паперів 2013-11-28 22:00:00

На зміну Наказу Міністерства фінансів України № 910 від 25.08.2010р. «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності і Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів, документів суворої звітності», вийшли нові Ліцензійні умови згідно Наказу № 812 від 13.09.2013 року, який вступив в дію з 29.11.2013 року.

Ліцензійні умови поширюються на державні підприємства або їх філії, інші відокремлені підрозділи, які здійснюють господарську діяльність з виготовлення бланків цінних паперів.

Наказ № 812 визначає режимні, технологічні, кваліфікаційні та організаційні вимоги для провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів.

Відповідно до попередніх ліцензійних умов, у нових передбачені наступні зміни:

мають право здійснювати дану діяльність тільки державні підприємства, їх філії, інші відокремлені підрозділи;

виготовлення бланків документів суворої звітності не ліцензується;

вказаний перелік документів, які подаються для отримання ліцензії;

Цікавим є факт того, що раніше виготовленням цінних паперів займалися всі суб’єкти господарської діяльності, а на даний момент вступили обмеження, а саме: тільки державні підприємства, або їх філії, інші відокремлені підрозділи. 

Юридично нечітко визначено хто саме може отримати ліцензію:

1. прописано незрозуміло, «або їх філії, інші відокремлені підрозділи»;

2. згідно статті 1 ЗУ «Про ліцензування певних видів господарської діяльності» ліцензіатом може бути тільки суб’єкт господарювання, який одержав ліцензію на провадження певного виду господарської діяльності, що підлягає ліцензуванню, а суб’єкт господарювання - юридична особа незалежно від її організаційно-правової форми та форми власності, фізична особа - підприємець.

Тобто Наказ Міністерства фінансів України №812 суперечить закону, адже філії та інші відокремлені підрозділи не передбачені Законом як суб’єкти - ліцензіати.

Для отримання ліцензії державні підприємства, або їх філії, інші відокремлені підрозділи повинні подати до Міністерства фінансів України заяву з документами, передбаченими п. 13 Переліку документів, які додаються до заяви про видачу ліцензії для окремого виду господарської діяльності, затвердженого постановою Кабінетом Міністрів України від 04.07.2001 р., а саме:

1. відомості за підписом заявника - суб'єкта господарювання (за формою, встановленою ліцензійними умовами) про наявність:

обладнання із зазначенням його технічних характеристик;

фахівців, які забезпечують здійснення всіх технологічних операцій відповідно до ліцензійних умов, із зазначенням їх освітнього і кваліфікаційного рівня;

технологій та матеріалів для виготовлення бланків, у тому числі фотоформ, пробних зразків, друкарських форм, нумерації, обробки бланків;

спеціальних технологій та матеріалів, які забезпечують захист бланків від підробки та несанкціонованого тиражування;

приладів та методик для здійснення контролю за якістю друку та наявністю захисних елементів бланків на всіх стадіях технологічного процесу їх виготовлення

2. засвідчена в установленому порядку інструкція про організацію перепусткового та внутрішньооб'єктового режиму на виробництві (дільниці)

3. засвідчена в установленому порядку інструкція про порядок отримання, витрачання та зберігання у структурних підрозділах окремих видів матеріалів, які застосовуються під час виготовлення бланків (загальні положення)

4. засвідчена в установленому порядку копія документа, що підтверджує охорону органами внутрішніх справ суб'єкта господарювання, який виготовляє бланки цінних паперів.

Для належного дотримання ліцензійних умов прийнято наказ № 812 від 13.09.2013 року, який вступив в дію з 29.11.2013 року «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів і Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з виготовлення бланків цінних паперів», який передбачає контроль за виконанням даних Ліцензійних умов. Основним механізмом контролю є перевірки підприємств Міністерством фінансів України.

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message