OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Нові ліцензійні умови для туроператорів 2013-09-09 21:00:00

Нові ліцензійні умови туроператорської діяльності передбачені Наказом Міністерства інфраструктури України від 10.07.2013 року №465 "Про затвердження Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності".

Положення даних умови, спрямовані на регулювання організаційних, кваліфікаційних та інших спеціальних вимог, обов’язкових для виконання туроператорами.

Суб’єкти, які мають право на здійснення даного виду діяльності - туроператори, які є виключно юридичними особами. 

Об’єктом регулювання виступає реалізація туристичного продукту -   який є попередньо   розробленим   комплексом туристичних послуг (не менше ніж дві такі послуги), які реалізуються або пропонуються для реалізації за визначеною  ціною, до складу якого входять послуги з перевезення, розміщення та інші послуги (організація відвідувань об'єктів культури,  відпочинку та розваг, реалізації сувенірної продукції тощо), туроператором, та супутніх туристичних послуг споживачам, тобто, надання комплексу організованих туроператором заходів, які спрямованні на задоволення потреби споживача, у цих послугах, що прямо випливає з його бажань та можливостей. 

Основними вимогами, згідно Наказу №465, для здійснення туроператорської діяльності є:

1) Організаційні вимоги: серед яких є обов’язкова подача статистичної звітності за формами  1-ТУР та 1-ТУР(к);

2) Вимоги до службового приміщення (офісу):

- мати інформаційну вивіску або інформаційну табличку чи зовнішню рекламу із зазначенням повного найменування, яке відповідає запису державної реєстрації юридичної особи;

- мати в забезпеченні засоби телефонного та іншого виду зв’язку, доступом до мережі Інтернет;

- при вході має бути розміщено інформацію про режим його роботи.

3) Кваліфікаційні вимоги до керівника туроператора та його персоналу:

- керівник туроператора, його філії, іншого відокремленого підрозділу повинен мати вищу освіту, що підтверджена дипломом про здобуття вищої освіти, та стаж роботи у сфері туризму не менше ніж 3 роки, що підтверджується записами в трудовій книжці, або вищу освіту у сфері туризму, що підтверджена дипломом про здобуття вищої освіти. 

- у штаті туроператора повинно налічуватись не менше 30 відсотків працівників, які мають стаж роботи у сфері туризму не менше ніж 3 роки, що підтверджується записами в трудових книжках, або вищу освіту у сфері туризму, що підтверджена дипломом про здобуття вищої освіти.

4) Вимоги до фінансового забезпечення відповідальності туроператорів:

- мінімальний розмір фінансового забезпечення туроператора має становити суму, еквівалентну не менше ніж 20 000 євро;

- розмір фінансового забезпечення туроператора, який надає послуги виключно з внутрішнього та в’їзного туризму, має становити суму, еквівалентну не менше ніж  10 000 євро.

5) Вимоги до забезпечення страхового захисту туристів:

- страхування туристів (медичне та від нещасного випадку) є обов’язковим і забезпечується суб’єктами туристичної діяльності на основі угод із страховиками;

- у разі самостійного укладання туристами договорів на обов’язкове страхування (медичне та від нещасного випадку) туроператор повинен завчасно отримати підтвердження їх укладання шляхом отримання копії належним чином укладеного договору страхування.

Загальними умовами здійснення туристичної діяльності є виключний характер цієї діяльності.

Відповідно до попередніх ліцензійних умов, у нових передбачені наступні доопрацювання:

1) Приведення діяльності у відповідність з пунктом 4.1 (кваліфікаційні вимоги директора);

2) Зменшення рівня кваліфікаційних вимог відносно персоналу ( пункт 4.3 цього Наказу);

3) Збільшення терміну проведення планової перевірки до 15 робочих днів, з можливістю продовження строку до 10 робочих днів, у випадку великого обсягу робіт (Наказ Міністерства Інфраструктури України «Про затвердження Порядку здійснення контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності та форми акта проведення планової (позапланової) перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов»).

Документи, необхідні для отримання ліцензії:

- заява про видачу ліцензії;

- відомості про наявність власного або орендованого службового приміщення (офісу);

- нотаріально засвідчена копія довідки з банківської або іншої кредитної установи про підтвердження фінансового забезпечення відповідальності суб’єкта господарювання;

- копія договору із страховою компанією про обов’язкове страхування (медичне та від нещасного випадку) туристів, що здійснюють туристичні подорожі.

Контроль з боку органу, який відповідає за видачу ліцензії на туроператорську діяльність, щодо додержання вимог, встановлених чинним законодавство, покладається на Державне агентство України з питань туризму та курортів. Нормативно-правовим актом, який регулює порядок здійснення контролю є Наказ Міністерства Інфраструктури України «Про затвердження Порядку здійснення контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження туроператорської діяльності та форми акта проведення планової (позапланової) перевірки додержання ліцензіатом Ліцензійних умов» від 10.07.2013  № 466.

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message