OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Заборона на продаж алкоголю в Києві. Дозвіл торгувати. 2018-12-26 22:00:00

 

Продаж вночі алкогольних напоїв завжди було місцем зустрічі інтересів суспільства, влади і торгових мереж. Природно, зменшення залежності і вживання спиртних напоїв, тютюнових виробів повинно позитивно впливати на розвиток суспільства і здоров'я людей. Рішенням КМДА № 1529/5593 від 27 вересня 2018 року було встановлено заборону на торгівлю алкогольними напоями з 23.00 д о 8.00. Здавалося б, все чітко і зрозуміло.

Але вчитавшись уважніше ми бачимо більш чітке визначення всіх аспектів цієї заборони. Обмеження торгівлі стосується стаціонарних об'єктів торгівлі, малих архітектурних форма і тимчасових споруд торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення, крім закладів ресторанного господарства (кафе, бари, заклади громадського харчування, ресторани і т.п.) на території м. Києва. І звичайно ж все виглядає абсолютно логічним, заборонили продавати алкоголь торговельним підприємствам і не обмежували торгівлю закладам громадського харчування, до яких можна віднести нічні клуби, дискотеки та інші місця, де без алкоголю взагалі ніяк.

На практиці все виглядає трохи по-іншому. Українців впевнено можна вважати нацією юристів. Настільки кожен з нас виявляється підкованим в юридичних тонкощах, особливо в тонкощах як легально обійти нормативно-правові акти. Отже, з 27 вересня 2018 року або всього через пару тижнів, в торгових мережах міста Києва відкрилися кафе, закусочні, ресторани та інші заклади громадського харчування. Уже зараз, прийшовши в відомі мережі, в яких раніше не було цих «кафе» ми можемо спостерігати «один стіл і один стілець», які гордо називаються «кафе». Право на торгівлю алкогольними напоями отримано автоматично, і не тільки на розлив, а й на винос в пляшках в будь-якій кількості. Закони економіки, попит і пропозиція знову вийшли переможцями нормативно-правового регулювання.

Дерегуляція підприємницької сфери дає свої плоди. На поточну дату зовсім не обов'язково для кафе і ресторанів отримувати висновок СЕС (зараз експлуатаційний дозвіл Госпотребслужби). Але законом передбачено, що Кабінет Міністрів України встановить для закладів громадського харчування вимоги і правила. На жаль (чи на щастя), не саме нагальне питання для державних бюрократів.

Залишається питанням - кого хотіли обмежити в торгівлі алкоголем. Адже самі правила отримання ліцензії на роздрібну торгівлю алкоголем вже передбачають площу торгового приміщення більше 20 квадратних метрів. У той же час магазини-ларьки торгували тільки пивом уже не зможуть продавати його вночі. Хоча завжди можна відкрити кафе, самоназвав себе так, і до пива пропонувати розігріті хот-доги та інші «шедеври кулінарії і ресторанної кухні». Все що не заборонено законом, дозволено для громадян - користуйтеся своїми правами і можливостями.

Приймаючих закони і правила ми можемо тільки закликати бути більш уважними і не займатися псевдотворчістю і всевдотурботою про здоров'я суспільства. Українці давно вже стали нацією юристів і все добре розуміють.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message