OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Особливості реєстрації та перереєстрації громадських об'єднань 2013-01-01 17:55:20

 Новий Закон України "Про громадські об’єднання" від 22.03.2012 року №4572-VI, який набрав чинності 19 квітня 2012 року, та набув чинності в дію з 01.01.2013 року є об’єктом жвавих дискусій та суперечок. Більшість з них, виникають внаслідок пунктів прикінцевих та перехідних положень, які передбачають приведення Статуту громадських об’єднань у відповідність до Закону. Але щоб провести зміни як слід, спершу потрібно ознайомитись з положеннями самого Закону, його нововведеннями та змінами.

 Так, згідно ЗУ «Про громадські об’єднання», усі громадські об’єднання, повинні привести у відповідність до нового Закону, Статут, на підставі якого вони здійснюють свою діяльність, протягом п’яти років.

Основними рекомендаціями до розробки та затвердження Статуту громадського об’єднання при первинній реєстрації та висвітлення його у новій редакції є написання, таких обов'язкових розділів, як:

-     порядок звітування керівних органів громадського об'єднання перед його членами (учасниками);

-     порядок оскарження рішень, дій, бездіяльності керівних органів громадського об'єднання та розгляду скарг;

-     порядок створення, діяльності та припинення діяльності відокремлених підрозділів громадського об'єднання (у разі їх створення громадським об'єднанням, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи);

-     порядок прийняття рішення щодо саморозпуску або реорганізації громадського об'єднання, а також щодо використання його коштів та іншого майна, що залишилися після саморозпуску, для громадського об'єднання, яке має намір здійснювати діяльність зі статусом юридичної особи.

Однією з значних, на наш погляд змін, стала відміна територіальної приналежності громадських об’єднань, а саме місцевих, районних та обласних. Тепер, при реєстрації громадського об'єднання, в найменуванні, буде відсутня територіальна приналежність. Проте, залишився статус всеукраїнських та міжнародних.

У новому Законі, на відміну від старого, були повністю виключенні положення, які регулюють діяльність політичних партій і прямо вказано, що норми даного Закону, не мають ніякого відношення до політичних партій і їх діяльності.

У новому Законі чітко визначено організаційно-правові форми громадських об'єднань: громадські організації та громадські спілки. Передбачено також і основні вимоги, які потрібно буде дотримуватись при оформленні документів, для проведення державної реєстрації. Так, рішення про створення громадського об'єднання повинно бути прийняте на Установчих зборах, а не на Загальних зборах чи Установчому з'їзді, як це було раніше, з кількістю осіб, не менше 2-х засновників. Невід'ємним додатком до Протоколу є Реєстр осіб, які присутні на Установчих зборах, із зазначенням усіх даних, згідно Закону.

Що по справді є цікавим нововведенням у Законі, так це реєстрація громадських об'єднань без статусу юридичної особи. Тобто, будь-який колектив активних людей, може створювати громадські об'єднання без мети отримання прибутку, шляхом повідомлення компетентного органу, проводити діяльність офіційно зареєстрованого ГО, та ліквідовуватись по спрощеній процедурі, подаючи знову ж таки лише заяву про припинення діяльності.

Згідно нового Закону, були змінені строки на реєстрацію ГО, який тепер становить 7 робочих днів, а на проведення змін до Установчих документів – 5 робочих днів.

Новий Закон України «Про громадські об’єднання» є принципово кращим нормативним актом, який має більше конкретики та затверджених вимог, що у свою чергу є позитивною тенденцією до становлення громадянського суспільства, розвитку самоорганізації населення та діяльності громадських об’єднань.

OGP - CONSULTING PARTNERSHIP
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message