OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Право власності в умовах воєнного стану. Вилучення і відчуження майна. 2018-12-02 22:00:00

 

Питання можливого вилучення майна в умовах воєнного стану викликає занепокоєння як у громадян України, так і у суб’єктів підприємництва. Найбільше коло  питань виникає через незнання процедури та підстав такого вилучення або відчуження, а відсутність механізмів або їх незнання – це і є підґрунтя для зловживань та порушень прав людини.

Отже, в цій статті детально розглянемо різницю між вилученням та примусовим відчуженням, а також з’ясуємо їх порядок та підстави.

Головним критерієм розмежування понять «вилучення» і «відчуження» вважаємо відплатність: вилучення відбувається на безоплатній основі, в той час як відчуження є платним.

Відповідно до законодавчого визначення, вилучення майна в умовах воєнного стану – це позбавлення державних підприємств, в тому числі  державних господарських об’єднань права оперативного управління або господарського відання індивідуально визначеним державним майном з одночасною передачею такого майна для потреб держави.

Але законодавство містить випадки вилучення і недержавного майна, а саме:

 • у разі порушення вимог або невиконання заходів режиму воєнного стану у підприємств, установ та організацій будь-яких форм власності, а також в окремих громадян можуть вилучатись телекомунікаційне обладнання, телевізійна, відео- і аудіоапаратура, комп’ютери, та інші технічні засоби зв’язку за необхідності. 
 • Предметом вилучення також можуть бути бойова техніка, радіоактивні вибухові, матеріали і речовини, отруйні та сильнодіючі хімічні речовини.

 Вилучення майна відбувається на підставі підписання акту без виплати компенсації.

 

Примусове відчуження майна в умовах воєнного стану - позбавлення власника права власності на індивідуально визначене (приватне або комунальне) майно, та передача такого права державі з попереднім або наступним повним відшкодуванням вартості.

Процедура примусового відчуження майна включає в себе наступні етапи:

 1. Прийняття рішення про примусове відчуження військовим командуванням, з погодженням виконавчого органу відповідної місцевої ради (у місцях проведення бойових дій – без такого погодження).

 2. Оформлення акту про примусове відчуження майна, до акту додається документ про оцінку майна. Після підписання акту право власності на майно переходить до держави.

 3. Подання заявки для отримання повної наступної компенсації до військового комісаріату за місцем відчуження майна. До заяви додається акт та документ, який підтверджує оцінку майна.

 4. Розгляд заяви про отримання компенсації (займає 10 робочих днів з моменту подачі заяви). Відмова у розгляді заяви не допускається.

 5. Оформлення висновку про здійснення виплат для наступної повної компенсації, направлення висновка заявнику і до казначейства.

 6. Виплата повної компенсації здійснюється у порядку черговості органом, який прийняв рішення про примусове відчуження майна за рахунок і в межах коштів, передбачених у державному бюджеті для виплати наступної повної компенсації.

 

Оскаржити рішення про вилучення, примусове відчуження майна або вартість оцінки майна можна лише у судовому порядку.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message