OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Як відкрити компанію в Польщі – особистий досвід 2017-04-17 16:05:37

 

Інтерв’ю щодо реєстрації компанії в Польщі

Із спеціалістом в області підтримки бізнесу, нашим співвітчизником, який закінчив польський ВНЗ, здобув відповідну освіту, навики та інформацію, якою сьогодні поділиться із нами

 

Андрію, розкажіть трошки про себе. Якою була Ваша історія приїзду і проживання в Польщі?

 • Все почалось у 2013 році, коли в Україні була досить потужна тенденція на виїзд за кордон та європейську освіту. В Україні я не був ні до чого по-особливому прив’язаний, тому прийняв рішення апелювати до польського ВНЗ про прийняття на навчання. Вже під час другого курсу мені довелося шукати можливостей для додатково заробітку через крах української валюти, яка в двічі знизилася тоді. Моїм першим досвідом роботи в Польщі було роздавання листівок біля Варшавського метро. По мірі здобування знань, освоєння мови та розуміння місцевого менталітету я зміг працевлаштуватися Менеджером по роботі з клієнтами у Центральному Бюро Національної Сертифікації. Пізніше отримав пропозицію роботи у польській компанії VIZION SP. Z O.O., де й зміг реалізувати себе у якості Керівника підприємницького відділу. Саме тут я здобув ті знання та навики, які необхідні для реєстрації компанії в Польщі.

 

Скільки робітників працювали під Вашим керівництвом? Скільки компаній було відкрито Вами особисто?

 • Оскільки наша спеціалізація, як відділу, була досить вузького профілю ми не потребували великої кількості працівників. Під моїм керівництвом знаходилось 7 чудових фахівців своєї справи. За час моєї роботи у компанії VIZION було особисто мною зареєстровано понад 30 компаній як для громадян Польщі, так і для іноземців з країн-членів ЄС та з-поза Євросоюзу. Прошу звернути увагу, що це компанії, які були зареєстровані особисто мною. Тобто, кількість фірм в Польщі, зареєстрованих нашим відділом була значно більшою.

 

 

Процедура реєстрації компанії у Польщі⇒   є складною чи, все-таки, можна це зробити самостійно?

 • Немає однозначної відповіді на це запитання. Реєстрація товариства для юриста не більш складна, ніж для кухаря приготування страви. Однак для пересічного мешканця це може бути дещо складнішим процесом. Хоча Польща – це європейська країна, де діють спрощені механізми для реєстрації товариства, наприклад система S24, є певні нюанси, про які потрібно завчасно знати. Значно простіше зареєструвати компанію на громадянина Польщі, який має номер PESEL, аніж іноземця з-поза ЄС. Тому відповідаючи на дане запитання скажу, що для поляка – ця процедура досить проста, але для іноземця, що не володіє польською мовою дещо складніша.

 

Про що потрібно заздалегідь подбати, щоб мати змогу самостійно зареєструвати компанію в Польщі?

 • Насамперед Вам потрібно володіти польською мовою, щоб зуміти зорієнтуватися в системі реєстрації S24, разом з тим розуміти юридичну термінологію. Також потрібно подбати про юридичну адресу на території Польщі для реєстрації компанії і додатково Ви повинні бути готовим до перебування в Польщі під час розгляду судом Вашої заяви на реєстрацію, оскільки у 99% випадків суд вимагатиме від іноземця довідку про несудимість, яку потрібно подати у відповідному відділені суду. Або ж залучитися підтримкою юриста в Польщі для вирішення цих питань.

 

Ви говорите про більш складну процедуру реєстрації товариства для іноземців. Це означає, що сама процедура інша чи реєстратор більш прискіпливий до іноземців?

 • Процедура єдина як для громадян Польщі, так і громадян ЄС та іноземців з-поза Євросоюзу. Проте якщо реєстрація компанії для громадянина Польщі проходить строком у два дні і без додаткових запитів, то під час реєстрації компанії для іноземців, що не є громадянами ЄС, суд висилає запити на подачу додаткових документів (Довідка про несудимість членів правління), які вже не можна подати через систему реєстрації S24, а потрібно особисто доносити у держустанову. До того ж на подачу додаткових документів заявник має 7 днів з моменту отримання такого запиту від суду, а сам запит заявник може отримати на вказану під час реєстрації юридичну адресу компанії.

 

Які є ринкові ціни на послугу реєстрації компанії в Польщі?

 • Якщо уважно проаналізувати усі пропозиції, які можна знайти в Інтернеті, то мінімальна ціна починається вже з 1 PLN, а найвища ціна знаходиться в межах 2000 EUR. Натомість середня ринкова ціна – це 400-700

 

Чому ціни настільки різні і від чого це залежить?

 • Що ж, треба звернути увагу на те, що ціна 1 PLN – це не буквальна вартість, оскільки замовник повинен також сплатити державний платіж за реєстрації компанії (353,5 PLN), а також потрібний договір оренди стаціонарного або віртуального офісу (від 600 PLN/рік), а також у випадку додаткових запитів суду потрібне отримання і подача довідки про несудимість (50 PLN). Окрім цього Ви будете змушені підписати договір на бухгалтерське обслуговування протягом 12 місяців, як вимогу реєстратора. В результаті вартість 1 PLN перетворюється у мінімум 1004,5 PLN, а також бухгалтерське обслуговування, часто по завищених цінах, що економічно недоцільно, особливо якщо ви не плануєте відразу розпочинати свою господарську діяльність. Що стосується більш високих цін, то це вже питання політики компанії. Ймовірно, що й там можуть бути приховані оплати, які згадані вище.

 

На що слід звернути увагу при виборі реєстратора?

 • Безумовно це досвід у реєстрації підприємств, володіння польською мовою та знання відповідних законів, що регулюють дану галузь, а також надійність обраного партнера. Компанії, які мають свої представництва в Україні, і в Польщі будуть більш надійні, оскільки це свідчить про їхню масштабність та професіоналізм в сфері реєстрації і підтримки бізнесу.

 

Щоб відкрити рахунок в банку потрібне перебування в Польщі?

 • Існує спосіб, завдяки якому можна відкрити рахунок в банку без візиту до Польщі, але цей спосіб не для всіх. Зробити це можна виключно в тому випадку, якщо засновником компанії є інша юридична особа (може бути закордонна фірма), що має довірену особу, яка діє від її імені. Ця довірена особа може відкрити рахунок для ново зареєстрованої компанії. Для пересічних підприємців значно простіше приїхати до Польщі та відкрити рахунок безпосередньо у відділенні обраного банку.
OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message