OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua
+38(044) 337-7315
+38(050) 418-1589
+38(067) 471-5357

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

+48 12 881 27 87

Ліцензія на прекурсори та психотропні речовини для ветеринарної практики 2016-02-29 22:00:00

 

Що необхідно знати при використанні наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у ветеринарній практиці?

Під ветеринарною практикою слід розуміти діяльність з надання послуг, пов'язаних з профілактикою, клінічною діагностикою та лікуванням хвороб тварин і консультуванням з питань ветеринарної медицини, яка провадиться закладами ветеринарної медицини, у тому числі ліцензованими лікарями ветеринарної медицини, державними установами ветеринарної медицини.

 

Перш за все, для того щоб мати право здійснювати ветеринарну практику суб’єкту господарювання необхідно отримати ліцензію на ветеринарну практику.

Однак, ліцензія на ветеринарну практику не дає права здійснювати діяльність, пов’язану з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів, хоча дана діяльність тісно пов’язана з ветеринарною практикою (наприклад, без кетаміну важко уявити майже будь-яку операцію). Для того, щоб мати право здійснювати операції з обігу психотропних речовин та прекурсорів, суб’єкту ветеринарної практики необхідно отримати ліцензію на обіг психотропних речовин та прекурсорів.

Ліцензія на здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів видається за наявності:1)відповідної матеріально-технічної бази,2)нормативно-технічної документації,3)кваліфікованого персоналу,4)умов для забезпечення обліку та схоронності наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, а також для забезпечення безпечності такої діяльності. Вказані умови не є порожніми словами ,за відсутності хоча б однієї з них Вам відмовлять в отриманні ліцензії на вказані операції.

 

Кабінет Міністрів України своєю постановою від 6 липня 2011 р. № 721 визначив виключний перелік психотропних речовин та прекурсорів, що можуть використовуватись у ветеринарній практиці. До даного переліку включено наступні психотропні речовини: кетамін та пентобарбітал, а також прекурсори:ангідрид оцтової кислоти,антранілова кислота,ацетон,етиловий ефір,калію перманганат,метилетилкетон,піперидин,сірчана кислота,соляна кислота,толуол,фенілоцтова кислота.

 

Порядок використання психотропних речовин та прекурсорів у ветеринарній практиці передбачений постановою Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2008 р. № 334.  Наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори використовуються тільки закладами ветеринарної медицини, фізичними особами, що здійснюють ветеринарну практику та ветеринарними аптеками з метою лікування тварин, а прекурсори також лабораторіями ветеринарної медицини та державними установами ветеринарної медицини з метою провадження діяльності, передбаченої установчими документами.

 

Для придбання препаратів заклад ветеринарної медицини надсилає ветеринарній аптеці замовлення. У замовленні зазначається найменування закладу ветеринарної медицини, призначення препарату, з якою метою та для якої тварини він виписаний, прізвище лікаря, найменування, кількість (словами) і дозування препарату,  а також спосіб застосування (для ін'єкцій, зовнішнього застосування, внутрішнього вживання, очні краплі тощо). 

В установах ветеринарної медицини металеві шафи для зберігання прекурсорів повинні бути надійно прикріплені до підлоги чи стіни.  Зберігання не дозволених до використання у ветеринарній медицині препаратів та прекурсорів забороняється.  Доступ до сейфів, металевих шаф і приміщень (кімнат), в яких зберігаються препарати та прекурсори, надається лише особам, які провадять діяльність, пов'язану з їх обігом.  Після закінчення робочого дня сейфи, металеві шафи і приміщення (кімнати), в яких зберігаються препарати та прекурсори, замикаються, опечатуються або пломбуються. Ключі від цих сейфів, металевих шаф і приміщень (кімнат), а також печатки і пломбіратори зберігаються у матеріально відповідальних осіб.  

Відповідальні особи ведуть журнал обліку препаратів та прекурсорів, який нумерується, шнурується, підписується керівником закладу чи установи ветеринарної медицини та скріплюються печаткою.  Відомості про операції, пов'язані з реалізацією (відпуском), придбанням, перевезенням, прийманням, зберіганням препаратів, що містять психотропні речовини та прекурсорів, заносяться до журналу обліку препаратів та прекурсорів у день їх проведення. Суб’єкти, що здійснюють ветеринарну практику зобов’язані проводити інвентаризацію препаратів та прекурсорів. Копії документів, складених за результатами такої інвентаризації, подаються ДСКН. Відомості про розбіжності в балансі або невідповідність показників балансу результатам проведеної інвентаризації препаратів та прекурсорів протягом 3 календарних днів після їх виявлення подаються територіальним органам МВС.

 

Об'єкти і приміщення, що призначені для провадження суб'єктом господарювання діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, повинні відповідати Вимогам до об'єктів і приміщень, призначених для здійснення діяльності з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, прекурсорів та зберігання вилучених з незаконного обігу таких засобів і речовин, затвердженим наказом Міністерства внутрішніх справ України від 15.05.2009 № 216.

 

Наказ МВС від 15.05.2009 № 216 містить всі необхідні вимоги до приміщень, в яких має провадитись діяльність з обігу наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів: щодо товщини стін, підлоги, захисту вікон, розташування приміщень та об’єктів, в яких мають зберігатися наркотичні засоби, психотропні речовини або їх прекурсори.

 

Правову основу здійснення ветеринарної практики складають:

Закони України:

«Про ветеринарну медицину»;

«Про ліцензування видів господарської діяльності»;

«Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення»;

«Про лікарські засоби»;

«Про наркотичні засоби, психотропні речовини і прекурсори»;

Спільний наказ Державного комітету України з питань регуляторної політики та підприємництва і Міністерства аграрної політики України № 94/186 від 02.07.2001 «Про затвердження Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з ветеринарної практики»;Постанова Кабінету Міністрів України від 4 листопада 2015 р. № 896 «Про затвердження Порядку контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з ветеринарної практики»;Постанова Кабінету Міністрів України від 9 квітня 2008 р. № 334 «Про затвердження Порядку використання наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у ветеринарній медицині»;Постанова Кабінету Міністрів України від 6 липня 2011 р. № 721 «Про затвердження переліку психотропних речовин і прекурсорів, що використовуються у ветеринарній медицині»;

Постанова Кабінету Міністрів України від 06 травня 2000 року № 770 «Перелік наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів»;

Постанова Кабінету Міністрів України від 3 червня 2009 р. N 589 «Про затвердження Порядку провадження діяльності, пов'язаної з обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, та контролю за їх обігом».

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

НАШІ КЛІЄНТИ

 • Антекстрой

  Антекстрой

 • Ассоциация медицинских организаций

  Ассоциация медицинских организаций

 • Бест Линк

  Бест Линк

 • БИХЕЛС

  БИХЕЛС

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 86 10


ПРОСТО НАЖМІТЬ:


або

ЗАПОВНІТЬ ЗАЯВКУ ТА МИ ПЕРЕДЗВОНИМО ВАМ

Please, enter your name
Please, enter your phone number
Please, enter your message