OGP - CONSALTING PARTNERSHIP
Контакты:
Адрес:
ул. Соломенская дом 3, офис 807 г. Киев,
Телефон:
(044) 337-7315,
Электронная почта:
i@ogp.ua

Україна, м. Київ,

вул. Солом`янська,

буд 3, офіс 807

Polska, Kraków,

ul. Kraszewskiego

36/128

Україна, Київ,

Polska, Kraków,

Як припинити ФОП у 2021 році 2021-04-01 21:00:00

 

Закриття діяльності фізичної особи-підприємця може відбуватись за різних причин. Наприклад, підприємницька діяльність може стати збитковою, або ж може просто відпасти необхідність у ФОП. В 2021 році,  в умовах нестабільної економічної ситуації, спричиненої епідемією коронавірусу, питання про закриття підприємницької діяльності стало особливо актуальним. З юридичної точки зору, підставами для ліквідації фізичної особи-підприємця є рішення суду або рішення самого підприємця про припинення своєї господарської діяльності. В більшості випадків закриття ФОПа зініціюється саме волевиявленням підприємця.

Де-юре процедура ліквідації зведена до мінімуму і припинити діяльність можна лише за один день. Так, прийнявши рішення про закриття, підприємець самостійно або через довірену особу подає заяву державному реєстратору незалежно від адреси місця проживання в межах України. І саме з моменту внесення інформації до Єдиного державного реєстру ФОП позбавляється статусу підприємця. До речі, в 2021 році це все можна зробити онлайн через додаток «Дія».

Отже, подання заяви та внесення інформації про припинення до ЄДР – найпростіший етап, найцікавіше починається далі.

Після державної реєстрації припинення фізична особа продовжує обліковуватись у контролюючих органах як фізична особа – платник податків, яка отримувала доходи від провадження підприємницької діяльності. ФОПу треба знятися з обліку самозайнятих фізичних осіб як платників податків та подати ліквідаційну звітність до податкової служби. Підприємець звітує за останній базовий податковий (звітний) період шляхом подання декларації, в якій зазначаються лише доходи від підприємництва.

Є різниця в залежності від того, був ФОП на загальній чи спрощеній системі оподаткування. Так, підприємець, що був на загальній системі подає звітність за період з першого дня після закінчення попереднього базового податкового (звітного) періоду до кінця місяця, коли було проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності. Строк для звітування – 30 днів.

Підприємець на спрощеній системі подає декларацію за податковий квартал в якому проведено державну реєстрацію припинення підприємницької діяльності протягом 40 днів з дня припинення. Крім цього, закриття ФОП є підставою для проведення позапланової документальної перевірки податковими органами.

Наступне – знятися з обліку в Пенсійному фонді -  проводиться перевірка, за результатами якої підприємець проводить останні розрахунки. Треба подати звіт з ЄСВ, строк – 30 днів з дня припинення. А після цього сплачується також ЄСВ за весь місяць, коли було подано заяву про закриття ФОП.

При припиненні підприємницької діяльності слід пам’ятати, що також треба закрити банківські рахунки – шляхом подання відповідної заяви до відділення банку.

Якщо ФОП використовував працю найманих працівників, то вони звільняються відповідно до трудового законодавства. Звільнення відбувається за процедурою скорочення, про що працівника треба повідомити в двомісячний термін.

Так як фізична особа-підприємець відповідає за зобов’язаннями всім своїм майном, то слід розрахуватися з боргами, наприклад, постачальникам чи по оренді. Навіть коли припиняється статус ФОП, то за наявності боргів, до минулого підприємця можна подати до суду як просто до фізичної особи.

Отже, припинення ФОП в 2021 році можна провести як шляхом подання заяви, так і онлайн. Обов’язково треба пройти всі ліквідаційні етапи, щоб не мати в подальшому заборгованості та значних витрат.

 

OGP - LAWYERS & ACCOUNTANTS
Підписуйтеся і задавайте Ваші питання на нашій сторінці у Facebook
5 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1 Рейтинг 5.00

 

Працюємо та разом допомагаємо Перемагати

 

ОТРИМАЙТЕ БЕЗКОШТОВНУ КОНСУЛЬТАЦІЮ

МИ ЗАВЖДИ НА ЗВЯЗКУ В МЕСЕНДЖЕРАХ

+38 067 469 83 30

 

або

OGP - Lawyers & Accountants